Zikir

Kelime-i Şahadette Lâilâhe İllallah Demek Yeterlidir Diyenler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 
Zikir>Kelime-i Şahadette Lâilâhe İllallah Demek Yeterlidir Diyenler
Havasokulu 04:32 01.08.17
Kelime-i Şahadet’te “Lâilâhe İllallah” Demek Yeterlidir “Muhammedün Resûlullah” Demeye Gerek Yoktur Diyenlerin Nazarı Dikkatine!


Son zamanlarda bir takım insanların, Kelime-i Şahadet’te Allah’a inanmak yeterlidir. Onlara da, rahmet nazarı ile bakılmalıdır, diyenler:

— Yukarda geçen onlarca Âyet ve onlarca Hadis-i Şerifler’den biz sadece bir kısmını alabildik. Allah’u Teâla’nın ve Resûlü’nün bizlere anlatmak istediği:

— Allah’a inanmanın yeterli olmadığı, Resûlüne değil inanmamak itaat etmemenin dahi insanı küfre götüreceği ve cehennem de ebedî kalacağı açık bir şekilde izah edilmektedir.

Mekkenin Fethin de, savaş esnasında; Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem):

– Kâbe'nin içine giren emniyette olur, kadınlar onlar da silâhlarını atsınlar, onlar da Kâbe'nin avlusuna girsinler, dedi. Öyle yapıldı. Ashâbtan, Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem)’e çok sevgili bir zât:

– Ya Resûlullah! Benim akrabalarım beydir. Müslüman olabilmek için bizden bir iltifat beklerler. Sen, benim için bunun evine giren kurtulur de.

Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) o zât'ın ismini söyleyip:

– Onun evine giren kurtulur, dedi. Böylelikle beyler onun evinde toplandılar. Beyler müslüman olmamak için çok direniyorlardı. O zât hepsini ayrı ayrı iknâ ediyordu. İçlerinde müslüman olmamak için en fazla direnen Ebû Süfyan idi. Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem)’ in huzuruna hepsini de getirdiler. Diğerleri „Lâ İlâhe İllâllah, Muhammedün Resûlallah“ dedi. Ebû Süfyan’a

– Sen de söyle, dediler. Ebû Süfyan seslenmedi. Çünkü hem bey, hem Mekke'nin önderi, hem de beylerin hepsini kendi idâre ediyordu. Akrabası koltuğuna yumrukla vurdu.

– Çabuk söyle, "Lâ İlâhe İllâllah Muhammeden Resûlullah" de. Yoksa seni öldürecekler, dedi. En sonunda akrabasına dönerek:

– Ben, "Lâ ilâhe illallah" derim. "Muhammeden Resûlullah" demek bana ağır geliyor dedi. Hz. Ömer (Radiyallâhu Anhu), Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) 'in gözüne baktı, elini kılıcına attı, biraz da çekti. İşâret bekliyordu. Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) hiç bir işâret yapmadı. Ebû Süfyan’ın koltuğuna yumrukla, vura vura "Muhammed Resûlullah" dedirttiler.[1] Daha sonra Hz. Ömer (Radiyallâhu Anh), dedi ki:

– Muhammed Resûlullah demek bana ağır geliyor, deyince ölümü hak etmedi mi? Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem):

– Hak etti, o zaman öldürseniz olurdu. Şimdi ise müslüman oldu, öldüremezsiniz. Hz. Ömer (Radiyallâhu Anh):

– Ya Resûlullah! Sen niçin bana bir işâret etmedin? Ben senden çok işâret bekledim. En ufak bir işâret yapsan başını keserdim. Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) buyurdu:

– Yer yüzüne gelen Peygamberlerin içinde işâretle konuşan hiçbir Peygamber gelmedi. Onun için ben de işâret yapmadım, sen kendiliğinden yapsan olurdu, dedi.[2]

Peygamberimizin yetimlikten yetişme olması bunun için beyler tarafından hor görülür, benimsenmezdi. Bir seferinde Peygamberimize:

— Yaptıkları sihirdir dediler. Sihircileri ve şairleri çağırdılar, sordular:

- Muhammed’in yaptığı söylediği şiir midir? Onlar da:

- Şiirle ve sihirle hiçbir alakası olmadığını söylediler. Kendi kendilerine çok uzun müddet konuşup birbirleriyle tartıştılar. En son hiçbir itiraz yolu bulamadılar. Bey oldukları için kabul de etmediler. Hatta Ebu Cehil bir ara:

- Eğer Muhammed beylerden gelseydi peygamberdir diye kabul ederdim. Bu kadar zengin olduğumuz halde yetim bir çocuğa itaat mi etmemiz lazım. Bu imkânsızdır. Şeref, haysiyet ayakaltına alınır, her yere duyulur, herkes bizi kınar. Ebu Cehil’in bu sözünü beyler çok güzel karşıladılar en son:

- Büyülü şiir söylüyor, gibi sözler söylediler. Beylerin hepsi kabul ettiler.[3]

Yukarda âyet ve hadisler de geçen Allah’a ve Resûlüne itaat edin emirlerine en büyük misal bu hâdisedir. Burada Ebu Cehil’in ve beylerin sihircileri ve şairleri çağırıp Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem)’in göstermiş olduğu mucizelerin sihir olup olmadığını sihircilere sordular, onlarda:

- Kesinlikle sihir olmadığını söylediler. Kur’an-ı Kerim’in de şiir midir diye şairlere sordular şairler de:

- Kesinlikle şiir olmadığını söylediler. Ve beyler, bu konu üzerine uzun uzun tartıştılar. Bu dinin hak din olduğunu ve Allah’ın bir olduğunu bildikleri halde Resulullah Efendimizin yetim ve fakir bir aileden geldiğini ve bu yüzden yetim ve fakir olan birine itaat mi edeceğiz dediklerinden dolayı Allah’a inanmadıklarından dolayı değil Resulüne itaat etmediklerinden dolayı kâfir oldular.

Yukar da geçen Ebu Süfyan’ın Müslüman olmasında da Ebu Süfyan:

- Ben Lâilâhe illallah derim, Muhammed’ün Resûlullah demek bana ağır geliyor ve o yüzden Müslüman olamıyor akrabaları onu zorlayarak Muhammedün Resûlullah dedittirerek müslüman oluyor.

Aynı konunun bir benzeri de; bundan yıllar önce çevrilmiş olan çağrı filminde de Ebu Süfyan’ın Müslüman olurken aynı sözleri burada da söylediği ve Muhammed’ün Resûlullah demeden Müslüman olunamayacağı orada da açık bir şekilde gösteriliyor.

Kelime-i Şahadette Lâilâhe İllallah Demek Yeterlidir  Diyenler

[1] Sahîh-i Müslim, Cild 5, Hadîs No: (1780) 84

[2] Zuhurât-ı Bilal-i Nâdirî, Cild 2, Sayfa: 317-318.

[3] Zuhurât-ı Bilal-i Nâdirî, Cild 2, Sayfa: 258-259.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Leyal 09:23 02.08.17
Allah razı olsun

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aydemir 09:31 02.08.17
Nler arasıcılara bu bir reddiye olsun...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Şah 09:46 02.08.17
Devrimci 09:55 02.08.17
Dinde diyalogçuluk yapanlara uyarı olsun.Bunların Maide Suresinin Ayet:51 ve Bakara Suresi Ayet:120 yi iyice okumaları lazım,anlamaları lazım.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 00:03 08.01.18
werty 00:12 08.01.18
ALLAH razı olsun @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Labezerin 00:03 23.01.18
Lâilâhe İllallah Muhammedün Resûlullah !

Allah senden razı olsun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eylül 00:40 23.01.18
Okurken çok duygulandım. Allah razı olsun hocam.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Astra 00:58 23.01.18
1 2 3