Zikir

Üveysilik zikri bir tuzak! Oyuna gelmeyelim - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Zikir>Üveysilik zikri bir tuzak! Oyuna gelmeyelim
Allah Var 22:06 31.12.17
ÜVEYSİLİK ZİKRİ

Bazı internet siteleri aracılığı ile insanları “üveysilik” adı altında, yaşayan bir şeyhe bağlı olmadan ölmüş evliyanın ruhundan istifade ederek zikir çekmesi için birtakım talimatlar veriliyor.

Bize gelen şikayetler üzerine bu meseleyi tetkik edip insanları ikaz etme ihtiyacı hasıl oldu.

Sitelerini ve konuşmalarını araştırdığımız kadarıyla bunların

Metodu:

1- Bazı şeyleri uygulayarak ölmüş evliyanın ruhuyla görüşülmesi

2- Ve onların manevi eğitimi(!)

3- Zikir dersleri

4- Zikir çekmek için illa da bir şeyhe ihtiyaç yokmuş

Neler oluyormuş?

1- Bazı zatlarla rüyada görüşüyorlarmış

2- Zikirden zevk almaya başlıyorlarmış

3- Kurt köpek yılan gibi değişik varlıklar görmeye başlıyorlarmış

4- Allah’ın rahmeti çok ama çok bol olduğu için cehenneme girmeyeceklerine inanıyorlar.

ŞEYTANIN OYUNCAĞI HALİNE GELMEK

Bunların ortaya çıkardığı bu yolun batıl bir yol olduğunu maddeler şeklinde sıralayalım:

1- Üveysilik haktır ama üveysilik alınan, gayret gösterilerek elde edilen bir şey değildir. Kişinin manevi olarak kabiliyeti neticesinde vefat eden Allah dostlarının himmetine mazhar olması sebebiyle üveysi olunur. Dolayısıyla ben üveysi olacağım diye yapılacak bir uygulama yoktur.

2- Rüyada bazı zatlarla görüşüleceği ve görüştüklerini söylemektedirler. Ancak gördükleri kişi gerçekten de o mudur bilmemektedirler. Çünkü Şeytan Peygamberimiz hariç herkesin suretine girebilmektedir. Aslında o zatların suretine de Allah dostları olmaları sebebiyle giremez ama onları görmediği için insanlar rüyada kendisi “ben şuyum” diye takdim eden kişiyi öyle zanneder. Bu da şeytanın oyunlarındandır.

3- Üveysi olduklarını iddia ediyorlar ama siteye birinin yazdığı zikirleri çekiyor, sohbet eden bir adamın sözlerini dinliyorlar. Yani o zikirleri, metodu kim oraya yazmışsa aslında ona mürid olmuşlar haberleri yok kendilerini üveysi zannediyorlar. Orada sohbet eden kişiyi de rehber olarak yani mürşid olarak benimsemiş oluyorlar.

Daha doğrusu bu uyduruk yolu kuranlar kendilerini açıkça şeyh ilan etmiyor ama kendi koydukları zikir derslerini çektiriyor, kendi söylediklerini yaptırıyorlar. Kendilerine yönlendiriyor sohbetlerinin izlenmesi telkininde bulunuyorlar.

Gerçek üveysilikte ise bu şekilde bir aracı olmaz, zikir dersini bir internet sitesinden almaz.

4- Zikir zevk verir insanı belli bir yere kadar da götürür ancak hakiki bir mürşid olmayınca Şeytana maskara olur insan haberi olmaz. Nasıl mı?

-Bu kişiler işin sadece zikir boyutuna bakıyorlar. Halbuki tarikat/tasavvuf yani Allah’ı zikretme yolu İslam’ı Kur’an ve Sünnet bütünlüğü içinde taviz vermeden yaşamakla birlikte Allah’a yakın olmak içindir. Zevk almak için değildir.

-Şeriatı yaşamaya yönlendirecek bir rehber de yoksa zevk aldığı için doğru yolda olduğunu, erdiğini zannederler. Böyle olunca da işlediği şeriatsızlıkları bir suç olarak görmez.

-Bunun bir delili olarak sitelerinde sohbet veren kişi bir kadınla sohbet yapmaktadır. Halbuki böyle bir hal caiz değildir. Şeriat bunu yasaklamıştır.

-Yine açık boyalı kadınlar üveysi olduklarını iddia edip yaşadıklarını anlatmaktalar ama İslam’ın emirlerini yerine getirmemekteler. Bunda da bir zarar görmemekte hatta zikirden aldıkları zevke binaen doğru yolda olduklarını zannetmekteler.

5- Bazı bu uyduruk yola girenlerden müşahede ettiğimiz kadarıyla da Şeytanın onları Allah’ın rahmetiyle kandırdığını anlıyoruz. Zikrin zevkinden ve rüyada bazı zatlarla görüştüğünden bahseden kişi namazını kılmıyordu ve bundan çok da muzdarip değildi. Daha fenası ise Allah’ın rahmetinin çok geniş olup bu rahmeti sebebiyle kendisini cehenneme sokmayacağını iddia ediyordu.

Bu da yine Şeytana maskara olduklarını gösteren bir şeydi.

6- Zikir insanda nur meydana getirir. Bu nur cin gibi varlıkları çeker. Hakiki bir mürşidin manevi kalkanı altına girmeyince bu varlıkların musallat olması da kaçınılmazdır. Bu sebeple de yılan kurt gibi varlıklar görünüp rahatsızlık vermeye başlar. Aslında bunlar cindir.

(sitelerinde bu varlıkların nefislerini temsil eden şeyler olduğu gibi bir kandırmaca yorumda bulunmuşlar)

MÜRŞİDE NE GEREK VAR(!)

Bakın sonradan ortaya çıkan akımlar bize hep aynı mesajı veriyor. Birileri tarikat/tasavvuf şirk diyerek din adına bu müesseseleri baltalamaya çalışırken birileri de Mürşide gerek yok al sana üveysilik diyerek mürşidlerden bu şekilde uzaklaştırma çabası içine giriyor.

Halbuki yaşayan bir mürşide bağlanmak niçin zorunuza gidiyor? Hedef zikir ise zikir var, rabıta ise o da var. Görmek istiyorsanız hayatta. Sohbetleri, nasihatleri kitaplar dolusu.

Üveysilik niye?

Bu bir perde…

Yukarıda dediğimiz gibi siteye yazılan zikirleri uygulamakla zaten üveysi olunmuyor o zikirleri yazanın müridi olunuyor. Orada sohbet veren kişi şeyh olarak benimsenmiş olunuyor ki amaç da bu zaten. “gelin müridim olun” denmiyor, üveysilik adı altında mürid toplanıyor. Kendini üveysi zannedenler de böyle avunuyor.

Alıntı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Och 13:13 07.01.18
Emeğinize sağlık.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Woodcuter 22:11 07.01.18
Sevgili @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] evet bende malesef bu tuzaga aynen anlatildigi gibi bi ara dustum..ama ankatlanlarda hep bir tuhaflik oldugunu seziyordum.ruya yorumu diye anlatilanlara bakiyorum sallama gibi..toplantilarda kadin erkek karişik full makyajli...benim eşim SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN HAZRETLERININ KURSLARINDA OKUDU VE ICAZETLI BIR HOCA ONA BU DURUMU ANLATTIM HATTA BIR ARA TARTIŞMAYA BILE VARAN DURUMLAR OLDU..EŞİM SOYLEDIGI GIBI YA BU ADAMLAR NIYE KADIN ERKEK KARIŞIK OTURUYORLAR SORUSUNU SORUNCA BEN BILE CEVAP VEREMEDIM..VALLA BU YAZIYI BURAYA YAZAN DAN ALLAH RAZI OLSUNNN..BI SORUM VAR PEKI SULEYMAN HILMI TUNAHAN HAZRETLERININ YOLUNDAN OLAN RABITAYI ALSAM SIZCE @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]mm cevap lutfenn

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 22:29 07.01.18
cengiz18 15:00 10.01.18
epeydir bende yapıyordum internetten indirip bu zikri ama kimseyle görüşmedim.
aklıma yatmamıştı aslında Allah razı olsun uyardın bizleri

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mersinli 00:28 14.01.18
worgreymon 20:55 22.01.18
Allah razı olsun sizden. Bir sorum var 6. madde de yazdığınız zikir cinnileri çeker diye. Ben her gün belirlediğim esmaları ebced değerleri kadar çekiyorum. Dediğinize göre cinnilerin musallatı söz konusu olabilir mi ? Çünkü benim Mürşidim yok çünkü. Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Celcelutiye 00:29 11.04.18
worgreymon Nickli Üyeden Alıntı:
Allah razı olsun sizden. Bir sorum var 6. madde de yazdığınız zikir cinnileri çeker diye. Ben her gün belirlediğim esmaları ebced değerleri kadar çekiyorum. Dediğinize göre cinnilerin musallatı söz konusu olabilir mi ? Çünkü benim Mürşidim yok çünkü. Konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim
Zikrin enerjisi ile gelirler sufli gelir hadim gelir ulvi gelir.Sufliler sizi korkutmaya biraktirmaya çalışır.Hadimler sizi bir süre izler zikri hangi edeb ile abdestligi mi yapıyorsunuz kokular suruyormusunuz ortam ve beden temizliği vs vs sadece kontrol ederler o esmasinin cezbesine girene kadar yardım etmezler sadece izlerler.Zikir çekerken kalbime bi soru gelirdi sürekli ' Bu esmayi zikretmendeki amaç nedir ? ' Allah rizasi icin zikrediyorum derdim ses bi daha duyulmazdi. Suflilerin korkutmasindan,Hadimlerin Allah rizasi icin zikrettigini öğrenmesinden sonra sadece geriye o esmanin görevlileri ulvi ruhlar kalır ama zikrin Allah rizasi icin olduğunu ilk kendiniz inanın kalben tasdik edin.Ben bu esmayi çok seviyorum ve sadece Allah rizasi icin zikrediyorum diyin.Daha sonrasında günler sonra güzel haller yaşarsınız inşallah.Ben en sevdiğim esmanin hallerini yaşamak için 40 gün sayısız adetsizce zikrederim.Namaz sonrası ebced değeri kadar gün içinde çalışırken, evde yemek yaparken, evi toplarken adetsizce zikrederim ve 40 gün sonunda kendimi o esmaya ait hissettim.O esma ile dua etmeye başladım.Insallah sizde halleri yaşarsınız saygilarimla

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Amber 23:27 25.04.18
ÖzeDua 23:34 25.06.18
Bende bir sene belki bir seneden fazla bu zikri yaptım. O bahsettiğiniz hayvanlar kişinin nefis mertebesi.Değişik rüyalar gördüm.rüya yoran kişiler var onlara ruyalarinizı yorduruyorsunuz ona göre size bir şeyler söyleniyor.İlk okumaya başladığımda benxe çok rahatladım fakat bu zikirdeki sıkıntı la ilahe illallah zikri çünkü bu zikir çok ağır bir zikirdir hatta hatirlamiyorum yalnızca Allah zikri de olabilir.Üstüme bela yağı büyük sınavlara tabi tutuldum sonra Allah sevdiğine dert verir Allah sevdiğine dert vermez sınava tabi tutar ama herkesi tabi tutar.insanlara Celal esmaları okutup dertlere saliyorlar sonra Allah seni seviyor.Allah beni sevmese zaten bana nurundan uflemez.99 esmaül hüsnadan ise sadece güzel olan esmalari okumalıyiz ihtiyaçlarımiza göre.neyseki o yolu çoktan bıraktım.Belki ben dayanamadım bilmiyorum herkesin nasibi kısmeti nerdeyse muhakkak orada olacaktır.Şimdi daha güzel bir hoca ile beraber yoluma devam ediyorum eksiklerim olsada.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2