Zikir

Çok Faziletli Günlük Zikirler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 5  ... Sonuncu
Zikir>Çok Faziletli Günlük Zikirler
HavasHoca 06:58 11.05.16
Günlük çekilecek Zikirler ve Faziletleri

Her müminin günlük çektiği zikirleri olmalıdır. Böylece hem iradesi güçlenir, hem günahlara karşı korunun, hem imanı ziyadeleşir ve hem de Allah’ın sevgisini kazanır. Günlük asgari olarak şu zikirler çekilmelidir.

v Günlük Kur’an-ı kerim okunmalı; “Evinizde Kur’an-ı Kerim’i çok okuyun. İçinde Kur’an okunmayan evin hayır ve bereketi azalır, şerri çoğalır. İçinde bulunanlara ev dar gelmeye başlar.” HŞ “Ümmetimin en faziletli ibadeti Kur’an okumaktır.” HŞ. “Her kim sabah namazını kıldığı vakit, Kur’an-ı açar da 100 ayet okursa, dünya ehlinin yapmış olduğu hayırlı amel kadar güzel ameli, sevabı Allah’a yükselir.

v Besmele çekmeli; “Her kim şeytanın şerrinden Allah u Teala’ya 10 defa sığınırsa (Euzü besmele çekerse), onun için bir melek vazifelendirilir, şeytanı o kimseden uzaklaştırır.” “Eğer ağaçlar kalem, denizler mürekkep, melaikeler, insanlar ve cinniler katip olsalardı, iki milyon senede besmele-i şerifin sevabını yazamazlardı” HŞ.

v La ilahe illallah –Elhamdulillah-Allah u ekber denmeli; “Her kim günde 100 defa La ilahe illallah derse kıyamet günü mahşere, yüzü ayın on dördü gibi parlak olarak gelecektir.” HŞ.

v Estağfirullah el azim denmeli. Efendimiz sav her gün 100 defa Estağfirullah el azim ve etubu ileyh derdi.

v Salavat-ı şerife okunmalı. Her gün 100 defa salavat-ı şerife denmeli.

v Subhanallahi vebihamdihi subhanallahil aziym” (Allah’ı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Şanı büyük olan Allah’ı tesbih ederim)denmeli; “Her kim günde 100 defa bu tesbihi yaparsa, günahları denizin köpüğü kadar olsa affedilir. Bu tesbihi bir defa okuyan için cennette bir hurma ağacı dikilir. ” HŞ Allah’ın en çok hoşuna giden zikirdir.

v Bismillahillezi la yedurru measmihi şey’ün fil ardı vela fissema, ve hüves semiy’ul aliym. “Bu zikri günde 3 defa okuyana ansızın bela gelmez.”HŞ.

v Radiytü billahi rabben ve bil İslami dinen ve bi muhammedin sallallahu aleyhi veselleme rasula. (Rabb olarak Allah’tan, din olarak İslam’dan, Resul olarak Hz. Muhammed sav’den razı oldum. “Kim bunu söylerse cennet ona vacip olur.” HŞ.

v La havle vela kuvvete illa billahil aaliyyil azim” denmeli; “Bir tehlike ile karşılaştığında “Bismillahirrahmanirrahim La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” de. Allah u Teala çeşitli musibetlerden seni muhafaza eder, onları senden çevirir.” Hz. Ali ra.

v Hacet duası okunmalı; Bir isteği ve haceti olan kişi şu duayı okumalıdır. “Bismillahirrahmanirrahim. Min abdihiz zelil, ila rabbihil celil.Rabbi inni messeniyed durru ve ente erhamurrahimin.İlahi bi muhammedin ve alihit tayibine ıkdi haceti.” (Bismillahirrahmanirrahim. Zelil ve hakir kulundan Celil olan Rabbine! Ey Rabbim! Gerçekten bana bir musibet isabet etti. Sen merhamet edenlerin en merhametlisisin. Muhammed Aleyhisselam ve O’nun mübarek ehli beyti ve ashabı hürmetine dileğimi ihsan et. )

v Fatiha süresi okunmalı; “Her kim yatarken evvela Fatiha’yı, ondan sonra İhlası okur da yatarsa, o gece ölümden başka her şeyden emin olur.” “Bir kimse evine gelince önce Fatiha‘yı sonra İhlas süresini okursa, Allah cc o evden fakirliği giderir, yerine huzur ve bereket ihsan eder.”HŞ. “Fatiha şifa niyeti ile 7 defa okunursa tesirini gösterir.” “Mühim bir ihtiyacı olan kimse Fatiha-i Şerife’yi, akşam namazının farzından önce 40 defa okusun ve Cenab-ı Allah’tan ne muradı varsa istesin, muhakkak muradı hasıl olacaktır.” (Muhyiddin-i Arabi)

v Bakara ve Al-i İmran süreleri okunmalı; Süre-i Bakara’yı okuyunuz. Zira onu okumak bereket, terki ise hasarettir. Onu okuyana sihirbazların sihri tesir etmez. Her kim Bakara ve al-i İmran’ı gündüzleri okursa akşama kadar münafıklıktan beri olur. Geceleri okursa, sabaha kadar münafıklıktan beri olur.

v Ayet el Kürsi okunmalı; “Her kim farz namazlarından sonra Ayet el Kürsi’yi okursa ölüm olmasaydı, doğrudan doğruya Cennete giderdi” HŞ. “Her kim, evinden çıkarken Ayet el Kürsi’yi okursa, evine varıncaya kadar Allah’ın cc taht-ı himayesindedir.”HŞ. “Allah u Teala sıkıntı anında Ayet el Kürsi’yi okuyanın yardımına koşar.” “Gece yarısı kıbleye karşı 170 defa Ayet el Kürsi okuyanın Allah cc dilek ve hacetlerini gerçekleştirir.”

v Amenerresulü ayeti okunmalı; “Kim bu iki ayeti yatsıdan sonra okursa gece ibadetinden ona kafi gelir. Bir muradına kifayet eder. O gece o eve şeytanlar giremez.” HŞ

v İhlas süresi okunmalı; “Her kim yatacağında sağ tarafı üzerine yatar da İhlas süresini 100 defa okursa, kıyamet günü Cenab-ı Allah o kuluna “ Ey kulum, sağından cennete gir” buyurur. “ “Her kim İhlas süresini her gün 50 defa okursa; Ey Allah’ın medhine mazhar olan! Kabrinden kalk, cennete gir!” diye nida edilir.” HŞ

v Muavizeteyn(Felak-Nas) süreleri okunmalı; “Felak ve Nas süresini çok okuyan kimseye, Cenab-ı Hakk kolay yollardan çok kazanma imkanı bahşeder. Ayrıca insanların hasedinden ve her türlü şer ve kötülüklerinden de muhafaza eder. Kendisine nazar değen kimse, nazarın tesirinden kurtulur. Hastaya şifa vesilesi olur.”HŞ

v Latif ism-i celili okunmalı; Her gün Ya Latif ism-i şerifini 133 defa okumaya devam edenler çeşitli elemlerden huzura kavuşurlar.

v La İlahe illallahul melikül hakkul mübiyn” okunmalı; Bu zikri günde 100 defa okuyanın rızkı genişler, işleri kolaylaşır ve fakirlikten halas olur.

v Yasin süresi okunmalı, Haşr süresini son 3 ayeti (Huvallahüllezi) okunmalı

v Öğle namazından sonra Fetih süresinin son bölümü, ikindi namazından sonra Nebe süresinin son bölümü okunmalı. Cevşen okunmalı, Salaten terficiye okunmalı.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HavasHoca 06:22 28.05.16
Yeni üyelerimizin istifadesi için güncel.Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum, Sen kendini övdüğün gibisin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Fatmasevvalim 02:10 01.06.16
Çınar 07:06 07.06.16
HavasHoca 07:27 07.06.16
Çınar Nickli Üyeden Alıntı:
Yüreğine sağlık abi
Sağol değerli kardeşim.Altta linkini verdiğim konuyu da okuyup istifade etmeni tavsiye ederim.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Jq 17:27 07.06.16
zikrin en faziletli olanı
Zikredenlerden kimisi -gaflet hâlinde olsa dahi- dil ile zikretmeye başlar. Sonra buna devam eder; ta ki kalbinde hazır oluverir ve zikre muvafık olur.

Kimisi de bunu görmez ve gaflet üzere zikir de bulunmadan başlar. Bilakis kalbi hazır olana dek sükûn bulur ve böylece kalbiyle zikre girişiverir. Bu güçlenince zikri dile tabi kılar ve böylece hepsi muvafık olur.

İlkine gelirsek; burada zikir dilinden kalbine intikal eder

İkincisi ise kalbinden diline doğru intikal eder.

Şöyle ki;

O zikirden kalbi uzak olmaz bilakis öncelikle sükûn bulur ta ki o zikri nutuk eden kimse bunun zuhurunu hisseder. Bunu böylece hissettiği zaman kalbiyle nutuk etmeye başlar. Sonra ad kalbinin nutuk etmesinden dili ile zikretmeye intikal eder sonra da her şeyini bu hâl kaplayıverir nihayet o kulun her tarafı zikretmeye başlar.

Zikrin en faydalı ve en yararlı olanı kuşkusuz kalp ve dilin muvafakat ettiği zikirdir. Bu aynı zaman da Peygamberin zikirlerinden olmuştur. Buna ek olarak zikreden kul bunların mâna ve maksatlarına da şahit oluverir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
seckindogan 18:47 09.06.16
ahmetkardeş 13:40 12.06.16
kaan6375 15:49 12.06.16
Ejder 16:38 29.09.16
1 2 3 4 5  ... Sonuncu