Zikir

Zikir Kardeşi - Yoldaşı Olalım | Zikrimiz: Erbain 4. Esma - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 5  ... Sonuncu
Zikir>Zikir Kardeşi - Yoldaşı Olalım | Zikrimiz: Erbain 4. Esma
Enam32 10:24 21.10.19
Birlikte, ayni anda, ayni zikri, ayni gunlerde, ayni sayilarda okuyalim.

Ne dersiniz?

Zikrimiz de Ayette "İster Allah deyin ister Rahman deyin" buyruldugu Rahman esmasinin Erbaini İdrisiyedeki hali olsun.

Gunde de 13.000-15.000 civari okuyalim.

Ne dersiniz?

İster sayi tutalim isterseniz zaman. Zaman tutmak daha kolay. Herkes kac adeti kac dakikada okuduguna baksin ona gore bir gun icinde toplamda o kadar saat evde disarida yolda bu esmayi zikretsin.

Esmanin faziletine gelecek olursak:

Günde 13.000 adet 39 gun boyunca zikredildigi takdirde zikreden kisi butun esyanin zikrini duymaya baslar.

Allahu Teala sirlara vakif kilar. Kendisinde ince idrak ve anlayis kabiliyeti hasil olur.

Bu duayi yapan kisi birine kahir nazariyla baksa o kisi helak olur, rahmet ve şefkat nazariyla baksa o kişi muratlarina nail olur.

Kör, abras, cuzzamli ve felcli kimselere bakacak olsa onlar da kendisinin nazariyla iyilesirler. Bu kisiye Hz. isa aleyhisselam in tasarruflari mucizelerine benzer kerametler nasip olur.

Peki niyetimiz tam olarak ne olmali?

Niyet: Allahim, Sen merhametliler merhametlisisin. Bu dunyada en cok merhametine muhtaç olan kulun benim. Sana layikiyla kulluk yapamiyorum. Bana aşkini ver, ihlas ver, hikmet ver ki her an seninle oldugumun bilincinde olayim. Sana layik bir kul olup rizandan ayrilmayayim.

Zikir: Ya Rahmane külli şey in ve rahimehu Ya Rahman.

Mana: Ey her şeye çok merhamet eden ve son derece acıyan. Ya Rahman

Kimler bu zikre bugun benimle ayni anda başlamak ister?

Allah guzel islerd cemaat olmayi birlik olunmayi sever. Biz de zikirde birlik olursak belki muslumanin muslumana duasi gibi birbirimize de faydamiz dokunabilir.

Zikre katilmak isteyenler "ben de varim" yazarlarsa sevinirim.

13.000 e ulasmak ulasamamak da onemli degil. Amac Rabbin rizasi. Bu sebeple gece gunduz her firsatta dudaklari minicik kipirdatarak bu zikri yapabiliriz. Minumum 5-10 bin seviyelerine cikalim ki bu zikir ile hemhal olalim.

Zikre baslayacaklar namazlarinda niyazlarinda olmali. Buyuk gunahlardan uzak duruyor olmali.

Kimler katılıyor?

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] siz Erbain olmasa da Rahman esmasını çok yüksekte zikretmiştiniz. Sizde uyandırdığı hisleri paylaşabilir misiniz bizimle?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Nani 11:16 21.10.19
Evet olabilir güzel fikir

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Enam32 11:27 21.10.19
1 adet - 1 saniye

1.000 adet - 16 dakika

13.000 adet - 3 buçuk saat

Zikir halkamıza katılan ilk kişi @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
herneyse 11:30 21.10.19
Panik atak yaşayan bir arkadaşa toplu dua yapılmıştı, o konuyu okuduğumda neden bunu başka konular ve zikirler içinde yapmıyoruz diye düşünmüştüm, Elhamdülillah
Çok Güzel düşünmüşsünüz yapalım İnşaallah, o kadar kıymetli zikirler var ki, insan hangisinden başlayacağını bilemiyor bazen, bir vesile ile başlamış oluruz ne de güzel olur, bir kıymetlinin amini, nefesi katılır duamız dua olur kim bilir?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Enam32 11:40 21.10.19
herneyse

Dağlar taşlar, tüm eşya cisimler maddeler hayvanlar zerreler O'nu zikrederken biz neden etmeyelim? Gunluk belli sayilarda zikirlerimiz vardir belki fakat onlarin disinda dilimizi O'nun bir esmasina alistirsak gece gunduz o esma ile vaktimizi gecirsek, iste, okulda, carsida, pazarda o esmayi zikretsek. Bunu yaparken de bir topluluk olsak, bir grup olsak.. Hani o ayetlerde hep birlikte guzellikle anilan topluluklar gibi.. Biz O'nu zikretsek O da sirf bu sebeple bizi zikretse.. Tum gun O'nunla konussak.. Hem de tum acziyetimizle, tum muhtacligimiz, tum arzumuz ile O'ndan merhamet dilesek.. Oyle bir merhamet ki bizi O'nun aşkina kavustursa.. Kalbimize ihlasi nakşetmeye vesile olsa. Ruhumuza, kalbimize, dilimize, halimize hikmet verse. O'nun rizasi disinda bir is yapmamamiza vesile olsa.

Erbain 4. Esma 39 gun surecek. Sonrasinda ikinci esmamiz da hazir ama onu simdi zikretmek istemiyorum. Katilimin cok fazla olmasi dilegiyle...

Konu basligini okuyan arkadaslardan ricam konuyla ilgili ya da ilgisiz herhangi bir tavsiyede bulunmamalari. Zikrimiz belli, şekli belli suresi belli. Sadece katilmak isteyenlerin ve katilmayip da bize zikrimizde hayir dua edeceklerin mesajlarini bekliyoruz. Farkli tavsiyelerde bulunacaklarin degil. Niyetimiz belli, hedefimiz belli. Bizimle Rahman'in kapisini calacaklar gelsin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
herneyse 11:45 21.10.19
Enam32

Allah razı olsun kardeşim, Amin Ya Muin.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Enam32 12:06 21.10.19
Amacı uçmak kaçmak olmayan, sadece Yaradanın Rahmetini umanlar gelsin.

Ahlakını daha da güzelleştirmek isteyen, Rahman'ın sevgisini ruhunda coşturmayı umanlar gelsin.

Hedefimiz günlük en az "4 saat" bu zikri yapmak. Yer ve zaman sınırlaması yok.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
herneyse 13:17 21.10.19
Şu da bir öneri olabilir mi, herkes tek tek 13 bini tamamlamakta zorlanabilir en azından ilk etapta, birlikte bu sayıyı tamamlamak nasıl olur, bu kadar yüksek sayıda zikredilen esmanın herkesin kaldıramayacağı sorumlulukları olur mu?
Bilgilendirirseniz sevinirim kardeşim.

Peki kardeşim Allah razı olsun,
Haydi Bismillah diyelim o halde, ben de tamamını zikretmeye niyetlendim, bakalım Mevlam ne der.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Enam32 14:21 21.10.19
herneyse

Birliite tamamlayalim derseniz Allah izin verirse ben tek basima bu rakami/süreyi tamamlamis olacagim aksama kadar zaten.

Buradaki onemli kriterler şunlar:

- Farzlari yerine getiren ve buyuk gunahlardan kacan kisiler talip olmali bu zikre. Digerleri icin uygun degil.

- 13.000 adet veya 4 saat bu zikri yapma olayina gelince. Diz cokelim kibleye donelim tek seferde bitirelim olayi yok. Gun icinde, sabah ogle aksam gun boyunca kimselere fark ettirmemeye dikkat ederek bu zikri yapmaya calisacagiz insaAllah.

- Birimiz 13.000 e ulasir birimiz 3 bine ulasir biriniz 8 bine ulasir. Ama spor yapmak gibi dusunun. Spor salonuna gidenlerin hepsinin niyeti aynidir. Hepsinin iradesi veya gucu farklidir. Fakat zamanla hepsi belli bir seviyeye gelirler. Bu manada bakarsak siz bugun iki bin ile baslarsiniz yarin uc bine cikarsiniz. Tavsiyem sayiyi sureye cevirin. Süre tutun. Daha kolay olur.

- Bu zikrin manasini dusunerekten ve her zikirde rabbimize dua eder gibi zikir edersek Allahin izni ile bu sitede bahsedilen musallat ve benzeri hic bir sorun ile karsilasmayiz. Zikirde yasadiklarinizi da burada bizimle paylasabilirsiniz. Musallat yasayanlarin yasama sebebi genelde niyetlerindeki bozukluklardandir. Niyetiniz Rahmanin rizasi ise sorun yok. Devam insaAllah. Arada ayetel kursi de okuyabilirsiniz.

Zikir halkamizin en mükemmel özelligine gelelim.

Bu zikri yapan herkes asagidaki veya benzeri bir duayi da icinden etsin insaAllah. Şahsen ben zikre de bu duayi yapmaya da basladim.

Allahim beni ve şu anda zikrettiğim esmayi benimle birlikte zikir etme niyeti alan zikir halkamizda bulunan tum arkadaslari çok sevdiğin kullarindan eyle. Biz, senin gonderecegin her nimete muhtaciz. Bize Rahmet et. Zikrinle dilleri ballanan, kalbi nurlanan, her an seni anan kullarindan eyle. İbadetlerimizde ihlasimizi arttir. Katindan bize hikmet ver. Zikir halkamizdaki herkese zikrini her daim cekebilecek iradeyi gucu nasip et.

Not: Mumkun mertebe lutfen zikirlerimizi namaz abdesti ile cekelim. Abdestli gezelim. Abdestli uyuyalim. Abdestli zikredelim insaAllah.

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Şunu da unutmayalım:

Zikir halkası oluşturanların her birinin zikirleri toplanır ve toplam zikir sayısı her birine yazılır Allahın izniyle. Tarikatlarda da böyledir.

Birimize dua etmeyi de unutmayalım. Allah makbul ve kabul etsin inşaAllah.

Diğer arkadaşları da zikir halkımıza/kardeşliğimize bekliyoruz.

Mücâhid bin Cübeyr şöyle söyler: “Kişi ayaktayken, otururken, yatarken Allah’ı zikretmedikçe, Allah’ı zikredenlerden olamaz.”

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
herneyse 14:43 21.10.19
Evet saniyede 1 adet zikredemiyorum ama pes edecek değilim
Konuya değil katılım, yorum dahi olmaması ilginç.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4 5  ... Sonuncu