Zikir

ZİLHİCCE Ayında Okunacak Zikirler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Zikir>ZİLHİCCE Ayında Okunacak Zikirler
musenna 12:24 11.09.16
100 er KERE OKUNACAK ZİKİRLER

Havariler, Hz. İsa ' ya ( Aleyhisselam ) Bu duaları okuyanların sevabı nedir diye sorduklarında Altta yazdığım faziletleri söylemiştir.

1- *Lâ ilâhe illallâhü vahdehû lâ şerîke leh. Lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyî ve yümît.biyedihil-hayr. Ve hüve alâ külli şey'in kadîr"

MANASI: Allahtan başka ilah yoktur. o tektir onun hiçbir ortağı yoktur mülk ona aittir hamd ona mahsustur,diriltir ve öldürür,tüm hayırlar onun kudret elindedir o herşeye hakkıyla gücü yetendir.

Fazileti: 100 kere okuyan kimsenin ameli gibi bir amel, yer halkından hiçbirine yazılmaz.O kul , kıyamet günü en fazla hasenenin sahibi olur.

Reklam:
2- *"Eşhedü en lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh, ilâhen vâhiden sameden lem yettahiz sâhibeten ve lâ veleda"

MANASI: Ben şahitlik ederimki Allahtan başka ilah yoktur,o tektir hiçbir ortağı yoktur,Tek bir ilahtır,herşey ona muhtaçtır o hiçkimseye muhtaç değildir hiçbir eş ve çocuk edinmemiştir.

Fazileti: 100 kere okuyana Allah-u Teala bir milyon hasene yazar, bir o kadar da günahlarını siler ve onun cennette derecesini on bin derece yükseltir.

3- *"Eşhedü en Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyî ve yümît ve hüve hayyün lâ yemût biyedihil hayr ve hüve alâ külli şey’in kadîr"

MANASI: Ben şehadet ederimki Allahu Teala’dan başka hiçbir İlah yoktur; Mülk o'nundur, hamd o'na mahsustur.O diriltir,o öldürür.Allah hiç ölmeyecek olan tek diridir.Bütün hayırlar onun dilemesiyledir.Ve o herşeye hakkıyla gücü yetendir.

Fazileti: 100 kere okuyana Gökten yetmişbin melek gelir , elleri açık bir halde inerler ve bu zikiri yapanlara salat ve rahmet yağdırırlar.

4- *"Hasbiyallahu ve kefâ. Semi'allahu li-men deâ. Leyse verâ-Allahi muntehâ"

MANASI: Allah yeter artar.Allah dua edeni işitir.Allahtan gayrı varılacak yer yoktur.Dua edenin duasını kabul eder.Rızasını kazanmak için uğruna mücadele edilen tek ALLAH’DIR.

Fazileti: 100 kere okuyanı melek alıp , Melek alıp Rahman Te'ala'nın huzuruna koyar.Rahman Te'ala o anda o okuyana nazar buyurur.Allah-u Te'ala 'nın kendisine bir defa tecelli bulunduğu kişiyse asla bedbaht olmaz.

5- *"Allahumme lekel hamdu kame negu lu ve hayran mimma negulu , Allahumme leke salati ve nusuki ve mahya ya ve memati ve leke Rabbi turasi ,Allahumme inni euzu bike min azabil-kabri ve min şetetil-emr,Allahumme inni es eluke min hayri ma tecri bihirrihu."

MANASI: Ey Allah senin buyurduğun gibi hamdler sana mahsustur.Bizim hamdimiz sana yakışmıyor.Sen kendini nasıl biliyorsan senin istediğin gibi hamd sana olsun.Bizim dediklerimizden daha hayırlı hamdler sana olsun.Biz nimetinin kadrini bilemiyoruz.Azametini takdir edemiyoruz.Ya Rabbi namazım,kurbanım,hayatım,ölümüm her şeyim sana ait.Ne İbadet yapıyorsam senin yardımınla yapıyorum.Yarabbi ne bırakıyorsam sana aittir.ben faniyim.Ya Rabbi kabir azabından sana sığınıyorum.Ya Rabbi dağınık işlerden sana sığınıyorum.Ya Rabbi kalbimi ve aklımı sende topla, rızanda topla.Ya Rabbi rüzgarın getirdiği felaketlerden sana sığınıyorum

Fazileti: Hz.İsa ' ya sorulduğunda açıklayamacağını söylemiştir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Devrimci 01:02 16.09.16
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşimiz Allah razı olsun.Faziletli bir konu olmuş.

Chat bölümünün hemen altındaki reklamı günde 5-6 defa tıklayıp formumuza destek olalım arkadaşlar.

Değerli üyelerimiz lütfen forumdaki konulara yorumlar yazınız,sorular sorunuz,konular açınız,Konulara mesajlar yazınız ve chat bölümündeki sohbetlere katılınız.
Sizleri forumda daha aktif görmek isteriz.Hep birlikte forumumuzu canlı tutalım.
Sayın üyelerimiz Chat Sohbetlerinden faydalanmanız için 15 mesaj,Forum hocalarından ücretsiz bakım hizmetinden faydalanmak için ise 50 mesaj,E-kitap indirebilmeniz için 100 mesajınız olması gerekir.Lütfen forumdaki konulara yorumlar ve mesajlar yazarak forumda katılımcı ve aktif olunuz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
madlen 12:11 01.05.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 00:06 15.07.18
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah-u Zülcelal razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi