Evde Köpek Beslemek - Sayfa 3 - Havas Okulu

Go Back   Havas Okulu > islam & Tasavvuf > islam & islami Konular > Fıkıh Soru ve Cevaplar

Acil işlemleriniz için instagram: @HavasOkulu

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30.09.20, 23:51
Üye

Etiketlendiği Mesaj: 5 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu

Alıntı:
Erzurum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kedi değil fakat köpek haram evde. Efendimizin de kedisi vardı. Müezza ismin zarifliğine bakarmısın-) izzet hürmet gören anlamına geliyor.
Düşünsene mekkeli bir yetim... Ve öyle bir topluma peygamber oluyor ki işlerine yaramayan develeri çöle bırakıyorlar. Aç susuz. Fakat efendimiz kedisine bakarmısın ne kadar zarif bir isim koyuyor...
Ve o kedi efendimiz namaz kılarken arkasından yaklaşan yılanı hemen orada katlediyor..
Kedi sevilmez mi ya huuuuu?

Neden kedi değilde köpek haram

Alt 30.09.20, 23:53

Etiketlendiği Mesaj: 9 Mesaj

Alıntı:
nesimcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evde köpek besleyelim gayri herseyi yazmışsınız. maksadınI aşan ifadeler siyaset kokan gerçekler ve kendi suçlu olduğu halde divane gibi yetkilileri suçlar ifadeler açıksahih hadisi inkar etmek irtidat sebebi iken dövme yapanai lanetleyen peygamberin dininden olmadığını itiraf eden aliimlere dil uzatan muniafuk dilli cahil yada hainler. İslam sizden çok çekti. siz topuz yemediginuz ve dininizi ogrenmediginiz ve belki de peygamber save ait Uluonder Başöğretmen ve Başkomutan vasıfları en büyük din dusmanlarina verdiğiniz için şimdi uflemekle güneşi söndürmeye calisirsiniz. muvaffak olmiyacaksiniz. maksadıniz Bim myskilat içinde dine hizmet eden yetkilileri karalamaksa yaptınız. işlenen günahlar sizin kendi sucunuz mersinli bırakıp Rah içi. çalışan ve bunca yol katedenleri suçlamak ihanettir artniyettir yetkin olsa vatandaşlıktan çıkarırım sizi. siz niyetin kadrın bilmezlersiniz. istibdat devrini kıtanın yasaklandığı ezanı türkçe okunduğu alimlwrin asildigi devri yaşamadıniz ya yemek yediğimiz kaba pisleyenler gibi hareket edenler çoğaldı. fitne katıldı beterdur. şuanki olumsuzluklar islamin Ferdi olarak yaşanmamasından kaynaklı. siz dini yaşayın kalb yüzde beş Ella hi. hükmüni devlet halleder. zekat verdinz de devlet mi mani oldu. faizi suz çektiniz devlet mi zorladı. kimse mecbur kaldım dinsizce sözüne sığınmasin. Tüm olumsuzluklar Su anda hükmeden Atatürk milliyetçiliğinden kaynaklanıyor diyenlere ne diyeceksiniz. Gaflete ve ihanete bak.herkes nefesini bırakmış şunu bunu suçlar.siz doğru oldunuz da bastakiler mi eğri. Bugüne dek onlari imha için suikastler zehirlenmeler buyuler türlü saldırılar oldu da Elle için şu islmdan dünyadaki en uzak yönetim şekline rağmen günde 2 saatlik uyku ile canla başla calisirlar. subhsnallh. ülkemde çooookhainler var. Bu kafayla camilerin toplanıp kavga ettikleri bir foruma çevirme gaywniz. çoğunuz ilim.peşinde değilsiniz. riyakaiklariniza birkıminiz da dini yıkama gayenize araç burayı bul.us sunuz. Değerli kardeşlerim hocalarım müstesna. Ellahtn korkun içinizde sağladıklarınızi Ellahtn biliyor basaraniyacaksiniz. sözüm hakednleredur. yarasi olan gocinsun. bazen defi ser celbi menafie mureccah olduğu için bu usluba mecbur kalıyorum. Zira bu vatandaki ihanet ve dindysmanlari hiçbir yerde yok. bekleyin bakalım. gayet şiddetli bir istibdata doğru gidiyorsunuz. Zira çıgirdan çıktınız edep yok haya yok baştan aşağı hiyanet din yerine siyaset.nefesini suçlama yerine illa birilerini bulma cahil olduğu her knuda gevzelik mali olmayan ilmi taklid ve satma caritma. yazılarım hoşuna gitmediyse forum yetkilisi beni çıkarsın. Bu forumda bazı hainler var here cem gün kuvvetleniyor bunu yazın bir yere engel olunmazsa ilerde fitne cikaracaklar

Olayı çok farklı yerlere getirdiniz ben siyasetin pisliğinden bahsettim bütün siyasetçiler benim için aynıdır ama devletimize devlet büyüklerimize millletimize dinime saygı ve sevgide hiç kuşkum yoktur ama millete dine ülkeye zarardan dolayı diyorum 2011 yılında istanbul sözleşmesi getirilirken verdiği zararı rusya ingiltere ve bazı avrupa ülkeleri kaldırırken biz niye kaldırmadık ve niye maneviyata ve aileye şiddetli bir şeklde zarar verirken tarikat şeyhlerin bu konuda sesi çıkmıyor.
Birde siyaset pislik derken niye soruna gidiyor halbuki bunu bedüzzaman diyor eüzübillahisiyaset(siyasetin şerrinden Allaha sığınırım)

İstanbul sözleşmesi kadınlara aileye maneviyata dine çok büyük zararı vardır
Siz diyorsunuz eve köpek almak günahmıdır bende diyorum öyle lanetli kanunlar varki eve köpek alınmaz belki ama istanbul sözleşmeyi kullanarak kocayı atıp eve yapancı erkek alınıyor

Alt 01.10.20, 00:26

Etiketlendiği Mesaj: 201 Mesaj

Alıntı:
Roxes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden kedi değilde köpek haram
Köpek necis dir. Çeşitli sebepleri var.

Alt 01.10.20, 01:57
Gayretli üye

Etiketlendiği Mesaj: 44 Mesaj

Alıntı:
Yet80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İstanbul sözleşmesi kadınlara aileye maneviyata dine çok büyük zararı vardır
Siz diyorsunuz eve köpek almak günahmıdır bende diyorum öyle lanetli kanunlar varki eve köpek alınmaz belki ama istanbul sözleşmeyi kullanarak kocayı atıp eve yapancı erkek alınıyor

bu ve önceki yazinda el hak haklısın kardeşim. lakin bu daha önemli diye açtığımız konuya alemindeki konuyu taşımak yanlış demek istedim. ona bakarsanız milletin evladı cirilçıplak sokağa dusmusken köpek meselesi de neymiş diye başka tali meseleleri konuşmamak lazım. sözleşmeyi destwkleyenker ve karşı çıkanlar Firavun ve musa mücadelesi kabilinden bir ezeli savaşın başka bir formatı. millet dokunulmazlık kanununun arkasına saklanip teröre destek vermek değil as tüm teröristleri yetistirenleri gördüğünde bu ülkede kabil-i iltiyam olmayan bir İnşikak çıkacak. daha şimdiden görünüyor. ehli imana diktatör adı altında dusmanliklarini her ülkeye faydali işte karşı çıkarak ilan eden sayısız kelleler hakettikeri gayet siddetli istiğfar ile aslına iade olundugunda ülkem temizlenir bu tantanalar da biter inşallah. Bu ülkede ölmesi gereken çok insan var....

Alt 01.10.20, 07:04
imas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgili Üye

Etiketlendiği Mesaj: 3206 Mesaj

Alıntı:
nesimcik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evde köpek besleyelim gayri herseyi yazmışsınız. maksadınI aşan ifadeler siyaset kokan gerçekler ve kendi suçlu olduğu halde divane gibi yetkilileri suçlar ifadeler açıksahih hadisi inkar etmek irtidat sebebi iken dövme yapanai lanetleyen peygamberin dininden olmadığını itiraf eden aliimlere dil uzatan muniafuk dilli cahil yada hainler. İslam sizden çok çekti. siz topuz yemediginuz ve dininizi ogrenmediginiz ve belki de peygamber save ait Uluonder Başöğretmen ve Başkomutan vasıfları en büyük din dusmanlarina verdiğiniz için şimdi uflemekle güneşi söndürmeye calisirsiniz. muvaffak olmiyacaksiniz. maksadıniz Bim myskilat içinde dine hizmet eden yetkilileri karalamaksa yaptınız. işlenen günahlar sizin kendi sucunuz mersinli bırakıp Rah içi. çalışan ve bunca yol katedenleri suçlamak ihanettir artniyettir yetkin olsa vatandaşlıktan çıkarırım sizi. siz niyetin kadrın bilmezlersiniz. istibdat devrini kıtanın yasaklandığı ezanı türkçe okunduğu alimlwrin asildigi devri yaşamadıniz ya yemek yediğimiz kaba pisleyenler gibi hareket edenler çoğaldı. fitne katıldı beterdur. şuanki olumsuzluklar islamin Ferdi olarak yaşanmamasından kaynaklı. siz dini yaşayın kalb yüzde beş Ella hi. hükmüni devlet halleder. zekat verdinz de devlet mi mani oldu. faizi suz çektiniz devlet mi zorladı. kimse mecbur kaldım dinsizce sözüne sığınmasin. Tüm olumsuzluklar Su anda hükmeden Atatürk milliyetçiliğinden kaynaklanıyor diyenlere ne diyeceksiniz. Gaflete ve ihanete bak.herkes nefesini bırakmış şunu bunu suçlar.siz doğru oldunuz da bastakiler mi eğri. Bugüne dek onlari imha için suikastler zehirlenmeler buyuler türlü saldırılar oldu da Elle için şu islmdan dünyadaki en uzak yönetim şekline rağmen günde 2 saatlik uyku ile canla başla calisirlar. subhsnallh. ülkemde çooookhainler var. Bu kafayla camilerin toplanıp kavga ettikleri bir foruma çevirme gaywniz. çoğunuz ilim.peşinde değilsiniz. riyakaiklariniza birkıminiz da dini yıkama gayenize araç burayı bul.us sunuz. Değerli kardeşlerim hocalarım müstesna. Ellahtn korkun içinizde sağladıklarınızi Ellahtn biliyor basaraniyacaksiniz. sözüm hakednleredur. yarasi olan gocinsun. bazen defi ser celbi menafie mureccah olduğu için bu usluba mecbur kalıyorum. Zira bu vatandaki ihanet ve dindysmanlari hiçbir yerde yok. bekleyin bakalım. gayet şiddetli bir istibdata doğru gidiyorsunuz. Zira çıgirdan çıktınız edep yok haya yok baştan aşağı hiyanet din yerine siyaset.nefesini suçlama yerine illa birilerini bulma cahil olduğu her knuda gevzelik mali olmayan ilmi taklid ve satma caritma. yazılarım hoşuna gitmediyse forum yetkilisi beni çıkarsın. Bu forumda bazı hainler var here cem gün kuvvetleniyor bunu yazın bir yere engel olunmazsa ilerde fitne cikaracaklar
nesim sistemin bozuklugu,carpikligi ve yoneticilerin bunu tetiklemesinden bahsediliyor,sende oyle bir anlattin ki sanki sistem islam uzerine,yonetenler islam uzerine yasiyor da halk cigirdan cikmis,yoneticilerin yasadigi islam hayatina isyan ediyor gibi anlattin,sanki sistemi ve sistemi idare edenlerden biri gibi anlattin,kisaca...balik bastan kokar.....imam os...sa cemaat s...ar,daha sertini ve netini soyliyeyim Allahin kanunlariyla hukmetmetmeyen kafirdir...

Rızkımı veren Hüdadır kula minnet eylemem
Alt 01.10.20, 07:22

Etiketlendiği Mesaj: 9 Mesaj

Çok doğru haklısın devletimizi devlet büyüklerimizi eleştirmek çok yanlıştır devltimize devlt büyüklerimize saygı duymak gerek aksi halde sonumuz ırak gibi olur lakin siyasetcilerin pis siyasetini eleştirmek farklı birşey ve ahlaklı erdemli bir vatandaş olduğumuzu gösyerir bu eleştiriyi devleti devlet büyükleri tarafına çekmek siyasetçilerin pisliklerini meşrulaştırmaktır.
Nedir bu ya istanbul sözleşmesiyle erkekler deyyus ve ipne kadınlar feminist aile kavramı yıkılıp zinayı aşk hayatılna çevirip güzelleştirme vb. Bu istanbul sözleşmesi ülkeye millete dine çok büyük zararı var bak rusya ingiltere gibi bir çok ülkeler kaldırdı bizim siyasetçiler bu lut kavminden daha dehşetli kanunları niye kaldırmamakta direniyorlar bana bunu açıklarmısın ve istanbul sözleşmesi eleştirdiğimde devlet ve devlet büyüklerine bağlamakla nasıl bir mantık var Ya Allah aşkına 10 seneye yakın bu ülkeyi mahveden lanetli kanunlar var niye bunları görmüyorsun bu kanunlar başta kadınları korumak adı altında yapıldı sonra bakıldıki kadına şiddet bir iken 100 oldu aile yıkılıyor erkekler deyyus ve ipne oluyor tek başına iktidar bu kanunları kaldırmak çok kolay ama yapmıyorlar inan pkk bu istanbul sözleşmesinin verdiği zararın binde birini vermedi ama bu siyasetçilrin pisliğini eleştirmek vatan hainliği yerseniz birde bunu söyleyenler dindar insanlar... Ya ne kadar narkozun etkisinde olanlar var.

Alt 01.10.20, 14:26
Gayretli üye

Etiketlendiği Mesaj: 44 Mesaj

Alıntı:
imas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nesim sistemin bozuklugu,carpikligi ve yoneticilerin bunu tetiklemesinden bahsediliyor,sende oyle bir anlattin ki sanki sistem islam uzerine,yonetenler islam uzerine yasiyor da halk cigirdan cikmis,yoneticilerin yasadigi islam hayatina isyan ediyor gibi anlattin,sanki sistemi ve sistemi idare edenlerden biri gibi anlattin,kisaca...balik bastan kokar.....imam os...sa cemaat s...ar,daha sertini ve netini soyliyeyim Allahin kanunlariyla hukmetmetmeyen kafirdir...
son cümlen a yetti. harici deasin ençok kullanıp yoldan çıktığı. aynı sürede. fasiklardur da der. zalimlerdir de der. 3 ayrı hüküm var bu ayetin tefsirini ehli sünnet yanimis. Yahudilere cevap inen âyet. ayetten taguti yönetimlerin nasindakiler kafirdir anlamı çıkmaz. ehli sünnet ve havaric burada ayrılır. bunu izah ederim lakin uzundur. ayette hüküm çıkarma bahsidir. Yöneticiler de suçlu biz de. onlar da bizim gibi. lakin biz iyi olursak onlar düzelir iyileri gelir. suçu nefsimizde aramak akıllı adamın işi. onları onlar biz duzelmedikce ve arkakarinda durmadikca islami bir atılım yapamaz.yapsa dağa beter olur tutmaz. is onlarda değil bizde bitiyor. buz yoldan çıktık herseyden başkalarını suclayio tmnefsini tebrie etmek gafletin ve nefsi rmmarenin işi ola.Ellah bir milletin hayrini Murad ederse içlerinden iyilerini başa getirir. ve getirdi. Ellah bu milletin hayrini Murad etti. millet yoldan çıkmış yöneticiler islami yönden çok ilerde. onlara verdiğimiz güç kadar hesap soralım

Alt 16.10.20, 06:47
Daimi Üye

Etiketlendiği Mesaj: 7 Mesaj

Köpek ile alakalı hadisler var. Meleklerin girmeyeceği ifade ediliyor.
Kalıcı Dövme ise gusle manidir.

Alt 16.10.20, 21:41
Acemi

Etiketlendiği Mesaj: 4 Mesaj

sımdı benım kalıcı dovmem var.. abdest alıp namaz kılamazmıyım.. gusul alamaz hep cunup mu kalırım gusul alınca kendımı temızlenmıs.abdest alıp ıbadet edınce huzur bulmıs arınmıs hıssedıyorum.. kendımı mı kandırıyorum yanı... ?.. gusule mani konusunu tam bılemem fakat.... yaptırmıs ve dıne yonelmıs bırısı ogrenmek ıcın gırse adam kendıne .. dıyecek kı bende dovme var hep cunupum ibadetlerım kabul olmayacaak dıye dusunup dınden uzaklasıp seytanın yoluna gırebılırım bence ayrıntlı ve anlasılır sekılde neden yapılıp neden yapılmayacagı seklınde anlatılırsa daha yararlı olur...

Alt 15.11.20, 21:37
Daimi Üye

Etiketlendiği Mesaj: 30 Mesaj

Alıntı:
mekan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Köpek ile alakalı hadisler var. Meleklerin girmeyeceği ifade ediliyor.
Kalıcı Dövme ise gusle manidir.
Bu konuyu cok arastirsim.
Kalici dovme haramdir ama gusle mani dehildirkici dovme derinin altina yapilir.. Deriye su isler.aksine gecici dovme tene su islemez gecicide gusulde tutmuyor...