Z Harfi ile Başlayan Rüya Tabirleri

Rüyada Zeytin Görmek - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Z Harfi ile Başlayan Rüya Tabirleri>Rüyada Zeytin Görmek
Havasokulu 22:13 07.10.17
ZEYTİN: Bir kimsenin rüyada zeytin görmesi, ilme, hikmete, berekete ve menfaate,
güzel rızka, mübarek bir zata ve güzel bir zevceye delâlet eder. Çünkü zeytin
mübarek bir meyvedir.
Rüyada zeytin ağacı satın aldığını görmek, hayır ve menfaate, feyz ü berekete
delâlet eder. Zeytin ağacı diktiğini görmek, bol ve geniş rızka işarettir.
Rüyada zeytin ağacının üstüne çıktığını örmek, çok ve bol nimete nail olmaya
işarettir. Zeytin ağacından indiğini veya düştügünü görmek, eldeki nimetin
noksanlaşacağma delâlet eder.
Kirmanî demiştir ki: Rüyada zeytin ağaçlarından yaprak toplayıp evine götürdüğünü
görmek, hayırlı rızka ve çok mala delâlet eder.
Günahkâr bir adamın rüyada zeytin görmesi, iman ve hidayet nuruna ermeye,
tevbeye, ilme ve Kur'ân-ı Kerim okumaya delâlet eder.
Bazı kere de zeytin görmek, kolay elde edilen mala, helal rızka, sevince ve geçimde
genişliğe delâlet eder.
Yine rüyada zeytin görmek veya yemek, hayır ve berekete işarettir.
Zeytin ağacı görmek, mal, eşya ve şerefli bir kadına da delâlet eder. Rüyada ağaçtan
zeytin topladığını görmek, hayır ve berekete delâlet eder.
Nablusî (rh.a.) demiştir ki: Rüyada zeytin yaprağı görmek, emniyet edilir sağlam bir
şeye tutunmaya veya salih kimselere ya da insanların hayırlılarına delâlet eder.
Rüyada zeytin temizlediğini yahut sıktığını görmek, çetinlik ve
meşakkate işarettir. Zeytinin yaprağı ise, işte sabır ve sebata, hastaların iyileşip afiyet
bulmalarına delâlet eder.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Aliye 14:47 05.12.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] tabirleriniz için çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun..
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aryadua 08:49 17.02.18
Cezakallahu hayran kesira
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
111333elmeddin 22:11 13.07.22
Rüyada zeytin görmek bolluk, bereket ve zenginlik anlamına gelmektedir. Özellikle rüya sahibinin mal ve mülk sahibi olması ile beraber, önemli oranda ciddi bir kazanç elde edeceği üzerine delalet eder. Sadece iş değil aynı zamanda eğitim konusunda geleceğe yönelik önemli atılımlar yapacağına yorumlanır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
NGB 16:20 21.11.22
Rüyada zeytin görmek, helal ve alın teri dökülerek kazanılmış para demektir. Rüyada siyah zeytin görmek orta direk bir bütçeye işaret ederken yeşil zeytin görmek bolluğa, berekete, zenginliğe ve servet sahibi olmaya işaret eder. Zeytin ağacı rüya sahibi için işlerinde büyük gelişme ve ilerleme anlamına gelir. Zeytin ağacı aynı zamanda ahlaklı ve dini bütün bir hanım, bazen de ileride makamı ve rütbesi yüksek olacak bir evlat anlamına gelir. Rüyada sarı zeytin görmek iyi şekilde yorumlanmaz. Ciddi sağlık sorunlarının yaşanacağına bu nedenle sıkıntıya ve üzüntüye düşüleceğine işaret eder. Rüyada zeytinin çekirdeklerini ayıkladığını gören kişi de bir takım zorluklar ve sıkıntılar yaşayacak demektir. Eğer hasta bir kişi rüyasında zeytin görürse bu rüya sahibi için deva bulması anlamına gelir. Rüyada henüz olgunlaşmamış bir zeytini yemek iyi değildir. Kişinin borca gireceğine ve sıkıntılı günler yaşayacağına delalet eder.
--------
Rüyada zeytin yemek kısmettir. Kişinin hayallerinin gerçekleşeceğine ve çok mutlu olacağına işaret eder.
--------------
Rüyada henüz tam yetişmemiş zeytin görmek hayırlara yorulmaz. Rüyasından henüz olmamış zeytin gören kişinin eli darlığa düşer, rızkı azalır, onu çok dertlendirecek olaylar yaşar ve zorluklarla karşılaşır.
-------------
Rüyada Zeytin Çekirdeği Görmek
Rüya sahibinin, kendisine büyük kazanç getirecek ve başka işlere girmesini sağlayacak bir adım atacağına, bu adımla birlikte kendisine iş hayatında söz sahibi olacağı bir mevkinin kapısının açılacağına, sevdiği kişilerle birlikte atacağı adımlar sayesinde çok mutlu ve huzurlu bir aile kuracağına ve yaptığı hataları kısa bir zaman içinde telafi edeceğine tabir edilir. Yakın zamanda ele geçecek bir fırsat değerlendirilmelidir. Rüyada zeytin çekirdeği yutmak, hayırlı bir yola girmeye, bol bol dua almaya, zor zamanları geride bırakmaya, güzel günler görmeye, tek başına bir hayattan aile hayatına adım atmaya, sağlık sorunlarından kurtulmaya, eğitim hayatında başarı kazanmaya ve ferahlığa
---------------------------------
Rüyada Zeytin Ağacı Görmek
Rüyayı gören kişinin, iş dünyasındaki birçok kişinin hayran olacağı bir kariyere sahip olacağına, başarılarının ardı arkasının kesilmeyeceğine, verdiği sözleri yerine getireceğine, kendi işine sahip olacağına, ailesi ile birlikte oturabileceği bir ev alacağına ve kazancının bir kısmını Allha yolunda yardım etmek için harcayacağına işaret eder. Rüyanın görüldüğü dönemde eğer bir işe girilirse ya da bir şans oyunu oynanırsa çok sevinilecek bir olay yaşanabilir. Rüyada zeytin ağacı kesmek, kişinin, yanlış yolda gittiğine ya da çalıştığı işte hata yaptığına, bu durumdan ötürü yakın bir zamanda çok büyük üzüntü duyacağına, yakın bir zamanda içinde bulunduğu bu kötü durumu düzeltmeye çalışmazsa çok pişman olacağına yorulur.
-----------------
Rüyada Zeytin Ağacından Zeytin Toplamak
Kişi, hiç beklemediği kadar büyük bir başarı kazanacak, zenginlik ve refah içinde bir hayat sürecek, ailesine, dostlarına ve sevdiklerine elinden gelen her şekilde yardım edecek, yüklü miktarda bir parayı muhtaç insanlara yardım etmek için kullanacak ve her yaptığı işte adından sıkça söz ettirecek demektir. Rüyada zeytin ağacından zeytin toplayan birini görmek, gelecek bir yardım sayesinde büyük çabalarla bir türlü gerçekleştirilemeyen bir çalışmanın kısa zamanda hayata geçirileceğine, bolluk ve bereket içinde bir yaşam sürüleceğine, uzak yoldan gelen bir akrabanın yardımıyla hayırlı bir ortaklığa girileceğine ve sevilen bir kişi olunacağına işarettir.
-----------------
Rüyada Zeytin Ekmek Yemek
Rüyayı gören kişinin, elindeki ile yetinmeyi bilen, çok küçük bir bütçeyle büyük işlere imza atan biri olduğuna, bu sayede gerek kendi işinde ve gerekse de başka işlerde çok başarılı olacağına, birçok kişinin dikkatini çekeceğine ve bu sayede birbiri üstüne iş teklifi alacağına yorumlanır. İşle ilgili olarak atılacak bir adım varsa bu dönemde atılmalıdır. Rüyada zeytin ekmek satın almak, giden bir kişinin kısa süre içinde döneceğine, hastalıkla boğuşan bir akrabadan sevinçli bir haber geleceğine, iş yorgunluğunun tavan yaptığı bir dönemde tatile çıkılacağına, yeni bir hayata adım atılacağına ve zorlukların kısa süre içinde kolaylıkla aşılacağına rivayet edilir.
------------------------------------------
Rüyada Zeytin Ağacı Dikmek
Eğitim hayatında çok başarılı olunacağı, yeni bir aşka yelken açılacağı, alınteri dökülerek yapılan işte çok iyi bir noktaya gelineceği, yakın zaman içinde kazancı arttıracak bir çalışmaya girileceği, kardeşlerden birinin problemine çözüm bulunacağı, çok istenen bir eve sahip olunacağı ve anne ve baba için büyük bir sürprize imza atılacağı anlamına gelir. Rüyada zeytin ağacı diken birini görmek, toplumun çok sevdiği ve takip ettiği bir kişi ile arkadaşlık kurulacağına, iş için çekilen ve yaşanan sıkıntılardan ötürü bir türlü ödenemeyen borcun kısa bir zaman içinde ödeneceğine, bu sayede rahat bir nefes alınacağına, büyük bir başarıya kavuşulacağına yorulur. Evlilik yolunda bir karar alınacaksa eğer bu rüyanın görüldüğü bir dönemde alınması daha iyi olur. Çünkü, kurulacak yuva için huzur ve refah getirecektir.
-----------------------------
Rüyada Zeytin Satın Almak
Kişinin, kendisine yardım eden uzun zaman önce içinde bulunduğu darboğazdan çıkmasını sağlayan kişilere yardım edeceğine, bu sayede aralarındaki bağın daha da kuvvetleneceğine, işlerin daha iyi bir hal alacağına, yaptığı işte kazandığı paralarla başkalarına da faydalı olacağına ve hem kendisini hem ailesini yeni bir şehre götürecek bir karar vereceğine delalettir. Rüyada zeytin satın alıp dağıtmak, sıkıntıların sona ereceğine, karanlık ve zor geçen bir dönemin sona ereceğine, işlerin açılacağına, kaçan fırsatların tekrar ele geçeceğine, kazanılan paranın sevilen kişilerle bölüşüleceğine ve çok sevilen bir kişi olunacağına işaret eder.
---------------------------------------------
Rüyada Zeytin Fidanı Dikmek
Yakın bir arkadaşla kurulacak ortaklık sayesinde çok hayırlı ve güzel bir döneme girileceğine, yapılan hataların hızlı bir şekilde telafi edileceğine ve tekrar edilmeyeceğine, sosyal hayat içerisinde çok güzel bir konu hakkında bir kutlama yapılacağına ve sempatik bir kişi ile yapılacak bir konuşmanın ardından uzun zamandan beri askıda kalan bir konunun karara bağlanacağına tabir edilir. Rüyada zeytin fidanı almak, kıskançlık yapan ve aile bireylerini birbirine düşürmek için çaba gösteren bir kişinin çok üzüleceğine, aile bireyleri arasındaki sorunların çözüm bulacağına, zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine ve evlenileceğine rivayet edilir.
------------------------
Rüyada Zeytin Ağacına Çıkmak
Rüyayı gören kişinin, alacağı destekler sayesinde işinde çok iyi çalışmalar ortaya koyacağına, deyim yerindeyse zirveye çıkartacak adımlar atacağına, hanesi içinde birlik ve beraberliğin hüküm süreceğine, zararlı ve kötü niyetli kişileri hanesinden ve ailesinden uzaklaştıracağına, kırgın olduğu bir kişi ile arasını düzelteceğine ve kendisini seven kişilere bir sürpriz yapacağına yorumlanır. Bu rüyanın görüldüğü dönem zor bir işin altından kalkmak için en uygun dönemdir. Rüyada zeytin ağacına çıkmak ve inmek, çalışma hayatında bazı sorunların yaşanacağına, bu sorunlar yüzünden istenmeyen bazı olayların meydana geleceğine, alınacak kötü bir haber yüzünden işlerin sarpa saracağına ve güzel başlayan bir birlikteliğin sona ereceğine rivayet edilir. İlginç ve dikkat çekici bir çalışma yapılacaksa bu dönemde yapılmaması gerektiğine, aksi takdirde çok pişmanlık duyulacağına ve üzüntülerin günden güne daha da artacağına işaret eder.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi