Astral Seyahat

Otoskopi (Özgörüm) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Astral Seyahat>Otoskopi (Özgörüm)
Tuana 15:34 13.04.18
Otoskopi, kişinin kendi ayna görüntüsünü görmesi biçimindeki varsam. Spritüalizm ve parapsikolojide başka birinin diğer bedenini (astral bedenini) ya da kişinin beden dışına çıkarak kendi diğer bedenini (astral bedenini) görmesi demektir. Ayrıca tıpta otoskopla yapılan kulak muayenesine verilen addır.

Otoskopi, bir insanın beden-dışı deneyim yoluyla kendisini dışarıdan görebilmesi, dünyaya uzaydan bakabilmesi ve ayrıca bedenindeki iç organları görebilmesi ve bunların fizyolojik işleyişlerini ve sağlıklılık derecelerini algılayabilmesi gibi, var olduğuna inanılan paranormal yetenekleri ve bu normal dışı fenomenleri belirten bir terimdir.

Otoskopi terimi, eski Yunanca'daki “kendi” anlamına gelen "autos" ile "görmek" anlamına gelen "skopeein" sözcüklerinden türetilmiştir. Özellikle manyetik uyku ile sağlanan otoskopi olaylarının çok olduğu ileri sürülür.

Bir kimsenin vizyon yada anlayış halinde kendi iç organlarını, fizyolojik işleyişlerini ve muhtemelen, sağlık halinin karakteristik marazi durumlarını, lokalizasyonlarını algılamasıdır. Demek ki, karmaşık iç organlardan birini yada tümünü hissetmek veya görmek söz konusudur.

Bu yolla kendi hastalığının teşhisini yapabilen bu insanlardan bazılarının, diğer insanların da iç organlarını görebildiği ileri sürülür. Kişinin kendi iç organları yerine başkalarının iç organlarını görebilmesi söz konusu olduğunda, yetenek ve bu fenomen alteroskopi adını alır.

Otoskopi, Alteraskopi ve Telemnezi İlişkisi

Paranormal teşhis, bazı insanların hastalara baktığı anda hastalıklarını görmesi, sorunun neden kaynaklandığını hissetmesi ve ona göre teşhis koymasıdır. Buna dair bazı vakalar meydana gelmiş, bazı kişilerin hastalıkları görebildikleri iddia edilmiştir. Otoskopi, astral bedeni görmek veya birinin bedenine bakarak, bedenin dışında farklı bir görüntü görebilmek, Alteraskopide ise sujenin (bu psişik güce sahip kişinin) diğer bir kimsenin bedeninde olup biten şeyleri görmesi ve anlamasını ifade eder. Süje bu esnada o kişinin vücudundaki bozuklukları, hasarları tespit ederek bunları açıklar. Yani kişi kendi vücudunun işleyişini (organlarını, hastalıklarını) görebiliyorsa bu otoskopi, eğer başkalarının da bedenlerinin işleyişlerini, organlarını görebiliyorsa buna alteraskopi ismi verilir. Telemnezi ise şifacının, hastanın yerine kendini koyması ve bir nevi telepatik bilgi olarak hastalığı teşhis etmesidir. Alman şifacısı Dr. Kurt Trampler bu teşhis metodunu şöyle açıklıyor:

“Hastayı düşünüyor ve kendimi onun içindeymiş gibi hissetmeye çalışıyorum. Bu zihni tavrı takındıktan sonra hastanın rahatsızlıklarını kendi organizmamda hissetmeye başlıyorum. Ağrısını, hastalıklarını hissediyorum ve hastalığın merkezini tespit ediyorum.

Otoskopi (Özgörüm)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
yenihavasci 23:21 06.05.18
Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:55 18.05.18
Sayın Tuana, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up