Astral Seyahat

Astral Beden ve İzlenimleri - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Astral Seyahat>Astral Beden ve İzlenimleri
madlen 17:20 30.01.17
ASTRAL BEDENİN İZLENİMLERİ


"Uyku sırasında ruh ve beden ilişkisindeki gevşeme; enerji açısından bir gevşemedir, ruhun bedeni canlı tutma ilişkisi devam eder. Fizik bedene enerjetik yönden akış azalır ve daha çok, fizik bedenden önceki astral bedene kayar. Böylece astral bedenin hayatını yaşamaya başlarız."


Astral bedenin izlenimLeri şuurdışı dediğimiz bir safhaya geçer. Gördüğümüz rüyaların büyük çoğunluğu, çevreden veya günlük hayatımızın birikiminden oluşan şuuraltından daha çok astral izlenimLerimizden meydana gelir. Astral bedenden gelen etkilerin arasında, yine astrale kayıtlı olan daha önceki hayatımızın bilgilerinin aktarımı da vardır. Gördüğümüz bir çok manzaranın, klişelerin, imajların veya anlam veremediğimiz bilgilerin temelinde geçmiş hayatlarımızın parçaları yatar. O parçalar, hızla karıştırılan bir kitabın içinde görüp hoşlandığımız bir resmin gözümüzün önünden geçişi gibi, kısım kısım klişeler halinde rüyalara aktarılır.


Bu hatırlatıcı rüyalar geçmiş hayata ait yaşantıları aksettirirLer. İşin ilginç yanı, kendi egomuzun savunma mekanizmalarının bu hatırları şimdiki zamana uyarlamasıdır; bunlar içinde yaşadığımız zamanın sembollerine çevrilirler. Bu yüzden hangilerinin şimdiki, hangilerinin geçmiş yaşantımıza ait izler olduğunu ayırmamız zordur. Ego bu noktada çok güzel bir adaptasyon yapar çünkü egonun yıkılmaması gerekir; eğer o bilgi normal şuura yansırsa insan buna dayanamayabilir, büyük bir kaos içine girebilir. Bu nedenle gayet akılcı bir telafi mekanizması çalışır; bu nedenle bu rüyalara 'telafi rüyaları' da denmektedir. Bu tür rüyalarda vicdani pişmanlıklar, suçluluk duygulan çok güzel semboller ve klişeler halinde ortaya çıkmaktadırlar..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
İlkcan 16:24 16.04.17
Teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 23:55 18.05.18
Sayın madlen, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up