Define Uygulamaları

500 Yıllık Halıyı Satarken Yakalandı - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Define Uygulamaları>500 Yıllık Halıyı Satarken Yakalandı
HeartLess 12:11 21.12.17
Ankara´da Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele ekipleri bir istihbaratı değerlendirerek yaklaşık 500 yıllık antika halıyı 3 milyon dolara satmak isteyen şüpheliyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre; Suriye'deki iç savaş sırasında bir müzeden çalınarak Türkiye'ye sokulduğu belirlenen ve Meryem Ana, Hazreti İsa ve havarilerinin resmedildiği yaklaşık 500 yıllık halının yüksek fiyatla satılacağı istihbaratını alan Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, harekete geçti.

Fiziki ve teknik takip çalışmalar sonrası Sincan ilçesinde durdurulan şüpheli A.Y'ye ait araçta arama yapıldı. Aracın bagajında tarihi eser niteliği taşıdığı tespit edilen halı ele geçirildi. Antika halıyı 3 milyon dolara satmaya çalıştığı belirlenen şüpheli A.Y gözaltına alındı.

Avrupa sanatı üslubundan izler taşıdığı belirtilen halının çok az sayıda benzerinin olduğu öğrenildi.

Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Karakancolos 12:44 21.12.17
Irak işgalinde Bağdat müzesinin eşsiz eserleri hem Iraklılar hem de Amerikan askerleri yağmalanmıştı, Suriye işgal girişiminde de yine müzeler yağmalandı. İnsanlığın binlerce yıllık kültür birikimi ve hazinesi Moğollardan sonra şimdi de Amerikan-İsrail destekli vandallar tarafından yok ediliyor.

Moğollar Bağdat'ı yağmaladıklarında ellerine geçen bütün kitapları Fırat nehrine atmışlar, öyle ki Fırat Nehri'nin on beş gün mürekkep aktığı söylenir. İslam topraklarının cahil kalmasının en büyük nedenlerinden biridir Bağdat kütüphanesi ve medreselerinin yağmalanması.
Yine dünyadaki bütün eserlerin bir kopyasının bulunduğu İskenderiye kütüphanesinin milattan önce yakılması da insanlığın o güne kadarki bütün bilgi birikimlerinin kaybolmasına ve pek çok bilginin tekrar tekrar yeniden araştırılıp keşfedilmesi zaman kaybına yol açmıştır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 14:30 21.12.17
Geç oldu ama az kaldı, son yakındır..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayperi 01:39 22.12.17
Bir halıya o parayı verecek saf’ı nerden bulmuş ki acaba

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
beker97 13:54 02.01.18
Daha fazla paraya satacaklarını sanmışlardır,sonuç budur

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi