Dualar & Dua Kardeşliği

Felak ve Nas Süreleri (Muavvizeteyn) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 
Dualar & Dua Kardeşliği>Felak ve Nas Süreleri (Muavvizeteyn)
zivali28 19:14 29.07.15
Felak ve Nas Süreleri (Muavvizeteyn)
Felak ve Nas Süreleri (Muavvizeteyn) :
Felak Süresi : Felak Süresi’ni çok okuyan kimseye, Cenabı Hak, kolay yollardan çok kazanma imkanı bahşeder. Ayrıca insanların hasedinden ve her türlü şer ve kötülüklerinden de muhafaza buyurur.
Nas Süresi : Nas Süresi’nin okunmasını vird haline getiren kimse;
1- Daima sıhhat ve afiyette olur.
2- Kendisine nazar değen kimse bu süreyi okursa nazarın tesirinden kurtulur.
3- Herhangi bir hastalıktan dolayı hasta bulunan bir kimseye bu sürenin okunması şifa vesilesi olur.
4- Son nefeslerini alıp vermekte olan bir hastanın, ruhunun bedenini rahatça terk etmesi için Nas Süresi okumak faydalıdır.
5- Uyumak üzere olan bir kimse bu süreyi okursa uykusu içerisinde cin ve insan şerrinden kurtulur ve vesvesesiz, sağlam bir uyku uyur.
6- Bir kimse bu süreyi yazıp bir küçüğün boynuna takarsa cinnilerin tasalluatından korunur. Çocuğun sancısının geçmesi içinde çok faydalıdır.
7- Bir kimse, büyük makam sahiplerinin huzuruna girerken bu süreyi okursa, hiçbir kötülük yapamazlar. Aksine her bakımdan emniyette bulunmakla beraber kendisini de mutlaka sevindirirler. Her şeyin en doğrusunu Cenabı Allah Bilir.

Felak ve Nas Sürelerinin Birlikte Okunması İle İlgili :
Bu iki süre nazil olmadan (inmeden) Yüce Peygamberimiz birçok dualar okuyarak Cenabı Allah’a sığındılar. Bu süreler nazil olunduktan sonra birçok okuduğu sığınma dualarını bıraktı, yalnız bu süreleri okur oldular. Bu konuda birkaç hadisi Şerif verelim.
1. Hiçbir dua eden bunun (Muavvizeteyn) gibisiyle dua etmemiştir. Hiçbir sığınan (Muavvizeteyn) gibisiyle Allah’a sığınmamıştır.
2. Allahü Teala bana, benzeri görülmemiş (sığınma ayetleri ) indirdi. Bu ayetler Felak ve Nas Süreleridir.
3. Hz. Ukbe Bin Amr R.A. şöyle anlatır : Resulullah Sallallahu Aleyhi Vessellem her namazın arkasından Felak ve Nas Sürelerini okumam için bana emretti.
4. Yine aynı ravi şu hadisi nakleder : Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vessellem Sabahladığın ve akşamladığın zaman, üçer kere İhlas, Felak, Nas Sürelerini oku. Bunlar her yönden sana kifayet eder. Buyurdu .
5. Hazreti Aişe Validemiz Şöyle demiştir : Resulullah Sallallahu Aleyhi Vessellem Efendimiz, her gece gelip yatağına yatacağı zaman ihlas,Felak,Nas Sürelerini okur ve iki mübarek elini birleştirerek onlara üflerdi. Sonra da okuyup üflediği bu iki mübaret eliyle önce mübarek başını, yüzünü ve mübarek vücudunun ön kısmını meshederek başlar ve mübarek vücudunun arkalarından mübarek ellerinin yetişebildiği yerleri sıvazlayarak mesh ederdi. Bu şekilde okuyup üfleme ve sıvazlamayı üçer defa tekrarlardı.
6. Yine Hz. Aişe Validemiz şöyle anlatmışlardır. “Hz. Peygamber, bir ağrısı, yada bir sancısı olduğu zaman Felak ve Nas sürelerini okuyup kendi üzerlerine üflerdi.” Peygamberimiz hastalanıp halsiz düştüğü zaman ise Yani : Ağrısı şiddetlenince ben aynı süreleri okuyup Hz. Peygamberin mübarek ellerine üfler onlarla O’nun mübarek vücuduna meshederdim. Bununla Hz. Peygamberin mübarek elinin bereketine ermeyi ümid ederdim.

Hastalara Dahi Okunur :
Hasta olan kimselere, sihir (büyü) yapılan kimselere dahi Felak ve Nas Süreleri okunması fayda verir. Bu okuma işi ise; hasta ya kendisi okur, ya da başka bir bilen tarafından okunabilir. Okuma işi 41 kere olur. Yani 41 gün, 41 kere okunması ve hastanın şifa bulması umulur. İyleşme 3 günde, 5 günde veya 7 günde dahi olabilir. Dua bir dertten kurtulmak için okunur. Dert bitince duaya son vermek caizdir. Dert bitmezce duaya devam edilir. Bu da 3 gün olur, 5 gün olur, 7 gün olur veya 41 gün olur. Felak ve Nas Süreleri kula her yönden kifayet eder. Yani; ne gibi hayır istersen bu süreleri okuman sana o istediğin hayrın gelmesini sağlar. Ne gibi şer ve zararlardan Allah’a sığınmak istersen bu süreleri okuman seni onlardan emin kılacaktır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Frost 15:17 30.07.15
bu sureler cok okudukca kafadakı ve ensedekı bazı kıpırdamalar fark edılır dercede oluo kısnın uzerındekı kotu enerjıyı atıyor kısıdekı karamsarlık havası yok oluyor karar vermede zorlanmıor tembellıği halsızlığı yok edıyor kendı gorduklerım bunlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 14:47 16.03.17
RvP 09:54 21.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 11:44 16.09.17
Sayın @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...], Allah Subhanehu ve Teala razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayperi 11:49 16.09.17
Allah Razı olsun çok faziletli bir konu olmuş

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Eysan 13:52 16.09.17
Erza 19:48 30.10.17
zafer038 15:49 01.11.17
cok güzel bilgiler allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ciobella 21:59 08.11.17
1 2