Esmalar

Zayıflamak isteyenlere zikir tavsiyem - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Esmalar>Zayıflamak isteyenlere zikir tavsiyem
Hazar 14:36 16.11.19
Samediyet sırrının idraki ;

Zayıflamak isteyenlere zikir tavsiyem var .!!

Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Kul hüvellâhü ehad
2- Allâhüssamed ( tekil yapı,som )
3- Lem yelid ve lem yûled
4- Ve lem yekün lehû küfüven ehad.

Samed tekillik, ihtiyaç'dan münezzeh olan demektir.

Kanaatim odur'ki !! Oburluk, iştah açılması ve fazla kilonun ardında duygusal ve düşünsel travmalar yatmaktadır .

Zihin ( amigdala ) ve limbik sistem( haz alanı ), duygu ve düşüncelerin merkezidir.

Bu iki merkez tasavvuf lisanıyla NEFS olarak adlandırılır, kişinin vehmindeki bedensel yaşam alanları, beden zannının , beşeri tabiatın hüküm sürdüğü beyin merkezleri.

Bu iki merkez 'SAMEDİYET' ihtiyaç'dan münezzeh ne demek, nedir bilmezler.

Tekil yapıdan habersiz yaşayan ben merkezin, egonun var olduğu BEN - SİZ- ONLAR ayrımına giden ŞİRK merkezleridir .

Yenilen her lokma amigdalada duygu ve düşüncelere evrilir, neticede kişinin zihin dünyası, duygu ve düşünceleri ortaya çıkar, benliği ( vehmi ) güçlenir, geçmiş, gelecek, açlık, tokluk, ölüm, yaşam gibi dualite, zıtlıklar mertebesi aşikar olur.

Zihin bu ikili yapı içinde sebep ve sonuç- etki ve tepki ile yaşamına devam eder, teklik nedir, samediyet nedir bilmez !

Bu sebeple korkar , üzülür iştah açılır, sever iştahı açılır, tam tersi mutlu olur iştah kesilir, aşık olur iştah kesilir neden ? duygu ve düşünce ve tabiatı bu temel üzere oturmuş, ihtiyaç dahilinde yenen yemek tabiidir , fazladan yenen lokmalarda ise NEFSİN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİN payı vardır.

Yemek ve besinler kişinin benliğini, dünyevi yaşantısını, beden ve kemik yapısını destekler, bu sebeple zihin geviş getirmek için fazladan yedirir, fazladan içirir, abuk sabuk şeylere meyleder, alkol ! uyuşturucu ! katkılı gıdalar vs, bu şekilde bir tüketim aynı zamanda kişinin zıvanadan çıkmasını, azgınlaşmasını sağlar, nefs, ego BENLİK güçlenir neticede .

Veya tam tersi aklı sıra küser ( NEFS, BENLİK ) kızar, benliği yemeği keser açlık yapar, güya beniyle ( alt kişilikler ) kavga eder, ateş olsa cürmü kadar yer yakar, kimin umrun'da ?

SAMEDİYET sırrı açılmış bir ruh ise yeteri kadar yer, yeteri kadar konuşur, gereksiz hal ve davranışlar düşer neden ?

Nefs artık '' NEFİS olmuş '' artık doygunlaşmış !! tabiatının hakkını verip yaşamına devam edecek kadar yer içer, duygu ve düşüncelerin getirdiği, nefsin bitip tükenmeyen arzularından, karanlık dehlizlerden çıkmış, BİR OLANA !! SAMED olana İLTİCA etmiştir .

Neticede kişi gerçek özgürlüğe geçerek SAFİYE olmuş, huzur ve seki-nete ererek doygunlaşmış, öze ermiş'tir.

Her türlü bağdan, bağımlılık'dan azade olmuş, nefsinin kulu kölesi olmak'dan çıkarak, günahın ve sefilliğin getirdiği zillet'den kurtularak ALLAH'A KUL olarak yanlış yapmak'dan kurtulmuştur .

Kişisel alt bilinç- benlik merkezi, üst bilinç ise BİR olana ALLAH'A kul olduğumuz, farkın'dalık geliştirdiğimiz merkezdir !!, üst bilincin ( HALİFELİK MAKAMI ) aktif olması için, bağırsakları ve amigdalayı bir nebze olsun susturmak ( az yemek, oruç ) gerek .

Ancak bu sayede kişi düşük bilinç hallerinde kurtulabilir, ayartıcı iç güdülerin bunaltı ve sefilliğinden azade olabilir.

Kilolu olup iştahları çok olanlar, duygu ve düşünceleri sebebiyle yemek'den kesilenler, devamlı yemek, içmek isteyenler veya devamlı cinsellik arzusu ( tabiatlarında hapis kalanlar ) içinde olanlara tavsiyem...

'' YA FETTAH YA SAMED'' şeklinde ( 21 gün süreyle ) günlük 2400 kere zikret-sinler .

Göreceklerdir'ki yeteri kadar yeyip, yeteri kadar cinsellik yaşayacak, yeteri kadar konuşup, yeteri kadar davranışlarda bulunacaklardır, gereksiz hal ve davranışlar düşecek, etraflarındaki yaramaz insanlardan uzaklaşarak içe, öze yönelerek izzetleneceklerdir .
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Lady 14:38 16.11.19
İşte aradığım, öğrenmek istediğim bu bilgilerdi...resmen bu konuda kendimle savaş halindeyim. Aslında bilinçaltımdaki duygularıda biliyorum...barışmam gereken düşüncelerim, duygularım var ama öyle bir şey ki tam olumlu şekülde inerken en yakınından bir yumruk yiyorsun, tam barıştım dediğin düşünceyle kavganı tekrar başlatıyorsun...
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aslı1 18:08 16.11.19
2400 çok yüksek değil mi Korunmasız yapılmamalı sanırım
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Kulefb 13:14 30.01.20
AaT1 22:17 04.02.20
Zayıflamak isteyen kardeslerimiz içindir. İnsalah şifa olucaktir.

Ya Samedü Mingayri Şibhin Fela Şey'e Kemislihi 1134 kez okursaniz iştahınız kapanır
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi