Havas Dersleri

Manevi - Ruhani ilimleri öğrenmek isteyenler - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 4 5 
Havas Dersleri>Manevi - Ruhani ilimleri öğrenmek isteyenler
HeartLess 13:55 02.02.17
Ruhâni ilimleri öğrenmek isteyenlere Şeyhül ekber Muhyiddin ibnü’l arabȋ hazretlerinin vasiyyeti))

Bu ilme tâlip olan kişiye şu şeyler lazımdır: Bâtında ve zâhirde daima doğru olmak, daima helal yoldan geçinmek, din kardeşleri ile daima iyi geçinmek, Allahü teâla hazretlerinin Kur-ânı kerimde haram kıldığı şeylerden kaçınmak, her işinde k.kerim ve sünneti seniyyeye göre amel etmek, mümkün olduğunca daima tahareti kamile üzere olmak, mümkün olduğunca daima temiz elbise giyinmek, güzel kokular sürünmek ve kendini güzel buhurlarla buhurlamak, Allahü teâlaya şirk koşmamak, ibadetlerinde ihlaslı olmak, ihlas bütün manevi kapıların anahtarıdır.
Ve yine Tâlip hangi Ruhânȋ sırra vâkıf olursa olsun asla kimseye sırrını söylememek, daima takva üzere olmak, ahkâmı şer-iyyeyi bilmek, dȋnȋ hükümlere vâkıf olmak, bütün işlerinde, sözlerinde, her yerde ve her zaman dȋnȋ edeplere uymak.
Vallâhü sübhânehû veteâlâ hüvel müveffiku lissavâb, ve ileyhil merci-u vel-meâb, velhamdülillâhi alâ külli hâlin, vessalâtu vesselâmu alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihit tayyibȋnet tâhirȋn.

Bundan sonra şeyh hazretleri der ki:

Ey kardeşim! Yürüdüğün yolda samȋmȋ ol, her işinde sünnete ve kur-anı azimüşşana uy, C.hakk ile yalnız kalmaya baş başa kalmaya gayret et, kendini cünüplükten berȋ tut, eğer cünüp olursan bu hal üzere aslâ ve kat-â bir gün veya bir gece durma hemen temizlen, şunu bilki bir kere cünüp olsan kamer tekrar dönüp cünüp olduğun menzile gelinceye kadar ruhani işler yapamazsın, yanından güzel kokulu buhurları hiç eksik etme, ruhânȋ bir işle amel edeceğin günlerde hayvanat yeme, pişmiş yemek yeme, kötü ve keskin kokulu şeyler yemekten uzak dur, ȋtikâdında düzgün ol, duânın kabul olma vaktinden biri Çarşamba günü öğle ile ikindi arasıdır mümkünse bu vakitte duâ etmeye gayret et, eğer buraya kadar söylediklerimi yapıyorsan artık sen bu işe ehilsin başarabilirsin demektir.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
nokta.x 14:03 08.02.17
spasa 17:02 11.02.17
Esesli 17:45 11.02.17
HAYRUNNİSA 19:47 11.02.17
Allah razi olsun Rabbim istifade etmeyi nasip etsin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 11:23 01.04.17
Sibelim 13:13 03.04.17
mehmtsirin 03:46 26.04.17
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] bu yazının başka devamı varmı acaba yada kitapsa eğer ismini söyleyebilirmisiniz?

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 09:42 26.04.17
Muhyiddin Arabinin kitaplarını okuyabilirsin @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] kardeşim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
WhiteQueen 10:35 26.04.17
1 2 3 4 5