Havas Nasıl Öğrenilir ? Nasıl Sahip Olunur ? - Sayfa 5 - Havas Okulu
 

Go Back   Havas Okulu > Havas ilmi & Gizli ilimler > Havas Kursu & Havas Dersleri > Havas Dersleri

Acil işlemleriniz için instagram: @HavasOkulu
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #41  
Alt 08.06.22, 21:10
Üye
 
Üyelik tarihi: 15.09.21
Bulunduğu yer: Türkia
Mesajlar: 67
Etiketlendiği Mesaj: 4 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

İdim(Rabbım) 'ilmimizi arttır.

Hakk sizin ile olsun.

Alıntı ile Cevapla
  #42  
Alt 15.06.22, 01:58
Üye
 
Üyelik tarihi: 15.06.22
Bulunduğu yer: Malatya
Mesajlar: 78
Etiketlendiği Mesaj: 1 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
Tegin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Zor bir yol herkezin tamam ben başlıyorum diye bileceği süreç değil
Tecrübe ettiniz mi? Sormak istediğim husus Arapça bilmek, vefk ilmine sahip olmak gibi zaman alıcı bir süreç mi?

Alıntı ile Cevapla
  #43  
Alt 29.09.22, 22:42
 
Üyelik tarihi: 02.02.21
Bulunduğu yer: Sinop
Mesajlar: 105
Etiketlendiği Mesaj: 1 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Ve ocaktan olmak yani aileden birinden el almak

Alıntı ile Cevapla
  #44  
Alt 29.09.22, 22:53
 
Üyelik tarihi: 02.02.21
Bulunduğu yer: Sinop
Mesajlar: 105
Etiketlendiği Mesaj: 1 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
SiLence Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İlim isteyene verilir.
Öncelikle teslimiyet esastır.Gerçek anlamda teslim olmak ile tüm şüpheleri kalbinizden uzaklaştırır ve teslim olursunuz.Başlangıç için çeşitli zikr yolları vardır.Evvela belirli bir kademeye kadar Allah yolunda ilerlersiniz.Kademeler içinde en önemlileri salih bir mü'min olabilmek dahilinde olanlardır.Kesinlikle ruhunuzu Allah ın emrettiği biçimde terbiye etmiş olmanız gerekir.Haram yememek,mümkünse kaza namazı bırakmamak veya tamamlamak üzere başlamış ve devam ediyor olmak.Kuran ve sünnete tam bir riayet içerisinde yaşamak.Başlangıç aşamalarında riyazet şart değildir.Eğer Allah indinde emir ve yasaklara uyar tam bir niyetle tevbe eder ve uygun yaşar iseniz Havas istemeye hazır hale gelirsiniz.Bu ilim sabırla Allah tan talep edilen bir ilim olup ancak Allah ın dilemesi ile açılan bir "kalp gözü kapısıdır".Uzun zaman alabilecek bir yoldur.Havas a ilk adım basit bir süreç ama önemli bir adımla başlar.İlahi kapıyı çalmaya başlarsınız evvela.Kabul edilmek için ise oldukça ciddi bir çalışma gerekir.Zikrler ile başlarsınız.Riyazat ve berhetiyye ile bitirmeye çalışır yani O kapıdan içeri kabul edilmeye çalışırsınız.Ancak kabul edildiğinizde bu sırlara sahip olabilmeniz için uymanız gereken kurallara eğer uymazsanız bu seferde süreç tersine işlemeye başlar ve ciddi sıkıntılara düçar olabilirsiniz.Bu nedenle psikolojik sorunlarınız olmamalıdır.Ruh ve psikolojik yapınız güçlü ve sorunsuz olmalıdır.İyi bir çocukluğunuz hatta mümkünse iyi bir aile yapınız olmalıdır.Yani geçmişiniz çocukluğunuz kale gibi olmalıdır.Tutarlı ve istikrarlı olmalısınız.Ve aralıksız olarak artık bu yolda ilerlemelisiniz.Başlangıç adımı tam bir mü'min olmak,hazırlık adımı başlangıç giriş zikrleri,sonuç ise riyazat,az uyku,az yemek ve berhetiyye dir.
Üstadım güzel bir açıklama ama millet dinlemez ki bunu yine ben bunu yapmam senin dediğini yapmam ben ne bilirsem onu yaparım Ondan sonra hastanelik akıl hastaneleri ne güne duruyor

Alıntı ile Cevapla
  #45  
Alt 19.11.22, 16:18
 
Üyelik tarihi: 30.09.22
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 133
Etiketlendiği Mesaj: 6 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Bilgilendirici ama dediğiniz şartlar maddi ve manevi koşulları biraz çerçeveyi küçültüyor o yuzden herkes heveslenip girmek yerine bu işi Hakkıyla Rizayı ilahide yapanlar ile bu konuda yine Rizayı ilahi için talep edenler olarak ikiye ayrılsa ve ehil olanlar bu kişilere yardım etse hacetlerine cevap bulsalar bence teşebbüsleri gidecektir.. Ama mesela kendi adıma bazı konularda yaşanan ya da yanlış bildiğim düzeltmek istediğim muvaffak olmak istediğim konular için buraya geldim, öğrenmek için kitaplar aldım ama havas kapısından girmek değil çünkü Osmanlı zamanında avam biri bile ebced bilirmiş işlerinde muvaffakiyet için kullanırmış.. Çünkü aslında dua ama zamanla ehil olmayan, mümin olmayan kötü emeller için kullanınca herkes kendisini birgünde evliya olacağını sanıp yapmaya çalışıyor

Alıntı ile Cevapla
  #46  
Alt 08.06.23, 20:19
 
Üyelik tarihi: 14.04.23
Bulunduğu yer: Afrika - nuaksot
Mesajlar: 429
Etiketlendiği Mesaj: 25 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
Neyzen nari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah razı olsun güzel paylaşım naçizane birkaç noktaya da ben değinmek isterim hattim olmayarak.

Öncelikle havass ehli olmak demek sadece hadim vefk tılsım değil bütün beşeri ilimler hakkında Bilgi sahibi olum belli başlı başlıklarda uzmanlaşma gerektirmektedir. Misal havass ustaları bıçaklarını kendileri döver, bakır gümüş ve Demir işçiliği cilt içlik ve deri işçiliği gibi zanaatlerin yanında bitki hayvan ve taş ilmi, simya ilmi gibi konularda yetkin olmalı gerektiğinde dikiş nakış işlerinde de uzman olmalıdır.

Eskiler öğrencilerini öncelikle hizmet işine alarak 4 yıl kadar asgari olarak nefsi eğitime tutup ayda bir tane Bilgi öğretirlerdi. Böylelikle Bilgi çok değerli olur ve usta çırak ilişkisi içinde ilerlerdi. Bende böyle bir eğitim aldığım için en ufak bilgiyi bile paylaşmakta çoğu zaman tereddüt yaşatım çünkü değeri ne zorluklarla kazandığımı bilirim.

Ek olarak bi ustadan el almak şart olmamasına karşın çok çok önemlidir. El verme sonucu ustanın anlaşmalı olduklarından bir kısmı sana geçer ve ayrıca ustan bir kısım Cinni ile dokunulmazlık anlaşması yaptı ise bu senide kapsar. Ayrıca ustasız olanlarda ağırlıkla gördüğüm sapma sapıtma durumlarında ustan seni tutar ve doğru yola iter çünkü senden ustan meshul dür. Daha sayabileceğim bir dünya artısı vardır. İş ehlinden öğrenilir.

Artı olarak berhettiye üzerine çok vurgu yapılmış. Ama berhettiye bir kasemdir. Yani bir ahd bir yemin. Ki berhettiye tehlikelidir ve elde edip sapıtan çoktur. Onun yerine celcelutiye zecr yada kasemül felekiye eba Yusuf kasemlerini tavsiye ederim.

Kasem almanın yada azimet edinmenin mantığı bazı görevlilerle yeminli anlaşmalar yapmaktır. Azametin görevlileri gelir ve sana yapabileceklerini anlatıp senden talepte bulunurlar. Eğer şartlarda anlaşırsan anlaşma olur ve her işin için o azimetti o kasemi kullanırsın.

Bir tasavvur hakkı olması çok önemlidir Havassta. Ama en önemli şey başlarda arkadaşımızın dediği gibi dini olarak yükümlülüklerdir. Çünkü açık bir şekilde belirlimiştirki farzı kalanın nafilesi kabul olmaz ancak kazaya sayılır. Havass da nafile dir.

Örneğin hiç namaz kılmadınız ve birikmiş çok namaz var. O halde havassta bir uygulama yapacaksınız ve hacet namazı gerekli.kıldığını o hacet namazı havass taki işleme değil kılmadığınız namazınızın yerine kaza olarak sayılır böylelikle yaptığınız işlem ona gider.

Yine bir örnek oruç borcunuz var. Riyazata girdiniz ( riyazat ta ekseriyet ile oruç perhiz yerine perhizli oruç tutulur) . Bu sefer o riyazat tutmadığınız oruç yerine kaza sayılacak ve yaptığınız riyazat ibadetinize kazanıza giderken havassta eliniz boş döneceksiniz.

Lafı fazla uzattım söyleyecek şey daha çok fazla ama başka sefere hakkınızı helal edin.
Hocam çok kıymetli bilgiler vermişsiniz. Devamı başka sefere demişsiniz acaba devamı gelecek mi merakla bekliyoruz Allah razı olsun.

Alıntı ile Cevapla
  #47  
Alt 30.10.23, 00:27
Acemi
 
Üyelik tarihi: 23.10.23
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 21
Etiketlendiği Mesaj: 0 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

istedikten sonra herşeyi başarabiliriz.. teşekkürler

Alıntı ile Cevapla
  #48  
Alt 03.02.24, 16:35
Acemi
 
Üyelik tarihi: 03.02.24
Bulunduğu yer: Irak
Mesajlar: 1
Etiketlendiği Mesaj: 0 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Peki bana bu ilmi öğretebilirmisiniz aceba en azından başlangıçta yapmam gerekenleri deraylandırabilirmisimiz

Alıntı ile Cevapla
  #49  
Alt 03.02.24, 22:13
Teyrebaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Manevi
 
Üyelik tarihi: 25.10.22
Bulunduğu yer: Alem-i Lahutiye
Mesajlar: 3,217
Etiketlendiği Mesaj: 187 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
Beritan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki bana bu ilmi öğretebilirmisiniz aceba en azından başlangıçta yapmam gerekenleri deraylandırabilirmisimiz
Günlük Namazın abdest tam olmak şartıyla


Günlük öncelik

100 EstağfurullahAzzim

100 salavat

100 ALLAH

100 LA İLAHE İLLALLAH


OKU AGİR GELİRSE 99 ZA İNDİR GENE AĞIR GELİRSE 70 GENE GELİRSE 40 GENE GELİRSE HİC CEKME CEKERSEN BİLKİ ZARAR GORURSUN.

__________________
Ya ALLAH
La ilâhe illallâh
Yâ bâkî entel bâkî


2023..(Saff - 8)..2053

Hayat akıp gidiyor. Ertelemek, zaman kaybından başka bir şey değil. Sonrası olur da, sen olur musun acaba...?
Alıntı ile Cevapla
  #50  
Alt 10.03.24, 14:49
 
Üyelik tarihi: 23.01.24
Bulunduğu yer: Diyarbakır- Ergani
Mesajlar: 456
Etiketlendiği Mesaj: 14 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
SiLence Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İlim isteyene verilir.
Öncelikle teslimiyet esastır.Gerçek anlamda teslim olmak ile tüm şüpheleri kalbinizden uzaklaştırır ve teslim olursunuz.Başlangıç için çeşitli zikr yolları vardır.Evvela belirli bir kademeye kadar Allah yolunda ilerlersiniz.Kademeler içinde en önemlileri salih bir mü'min olabilmek dahilinde olanlardır.Kesinlikle ruhunuzu Allah ın emrettiği biçimde terbiye etmiş olmanız gerekir.Haram yememek,mümkünse kaza namazı bırakmamak veya tamamlamak üzere başlamış ve devam ediyor olmak.Kuran ve sünnete tam bir riayet içerisinde yaşamak.Başlangıç aşamalarında riyazet şart değildir.Eğer Allah indinde emir ve yasaklara uyar tam bir niyetle tevbe eder ve uygun yaşar iseniz Havas istemeye hazır hale gelirsiniz.Bu ilim sabırla Allah tan talep edilen bir ilim olup ancak Allah ın dilemesi ile açılan bir "kalp gözü kapısıdır".Uzun zaman alabilecek bir yoldur.Havas a ilk adım basit bir süreç ama önemli bir adımla başlar.İlahi kapıyı çalmaya başlarsınız evvela.Kabul edilmek için ise oldukça ciddi bir çalışma gerekir.Zikrler ile başlarsınız.Riyazat ve berhetiyye ile bitirmeye çalışır yani O kapıdan içeri kabul edilmeye çalışırsınız.Ancak kabul edildiğinizde bu sırlara sahip olabilmeniz için uymanız gereken kurallara eğer uymazsanız bu seferde süreç tersine işlemeye başlar ve ciddi sıkıntılara düçar olabilirsiniz.Bu nedenle psikolojik sorunlarınız olmamalıdır.Ruh ve psikolojik yapınız güçlü ve sorunsuz olmalıdır.İyi bir çocukluğunuz hatta mümkünse iyi bir aile yapınız olmalıdır.Yani geçmişiniz çocukluğunuz kale gibi olmalıdır.Tutarlı ve istikrarlı olmalısınız.Ve aralıksız olarak artık bu yolda ilerlemelisiniz.Başlangıç adımı tam bir mü'min olmak,hazırlık adımı başlangıç giriş zikrleri,sonuç ise riyazat,az uyku,az yemek ve berhetiyye dir.
Hocam geçmişte bilip veya bilmediğimiz kul hakları varsa üzerimizde nasıl temizleriz Allah'ın izniyle?

Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
havas, nasil, olunur, orenilir, sahip

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Havas ilmi (!) PARADOX Havas ilmi Genel Bilgiler 14 15.06.24 00:37
Havas ilimi uzaktan öğrenilir mi? metin23214432 Sorularınız 12 27.07.23 22:09
Hüddam nasıl olunur DavidM Sorularınız 19 09.12.22 08:19
Havas ilmi için izin kimden ve nasıl alınır? Mehmet Hoca Sorularınız 9 06.03.21 17:51
Niçin Havas ilmi öğrenilir? bitter Sorularınız 4 13.03.19 09:46


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
HavasOkulu.Com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147