Nedir bu Hüddam ?? - Sayfa 2 - Havas Okulu
 

Go Back   Havas Okulu > Havas ilmi & Gizli ilimler > Huddam ilmi

Acil işlemleriniz için instagram: @HavasOkulu
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #11  
Alt 22.12.18, 17:15
Abdullah07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Daimi Üye
 
Üyelik tarihi: 09.12.18
Bulunduğu yer: Türkiye
Mesajlar: 875
Etiketlendiği Mesaj: 34 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Allah razı olsun güzel konu başlığı.

__________________
Zaman gösterdiki : Cennet ucuz değil cehennem dahi lüzumsuz değil .
Bediüzzaman Said Nursi
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 22.12.18, 17:22
Hadimulkutup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilgili Üye
 
Üyelik tarihi: 28.11.18
Bulunduğu yer: Henüz dünyada
Mesajlar: 481
Etiketlendiği Mesaj: 406 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
Sin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
HÜDDAM NEDİR

Hüddam cin taifesinden olan ve görünümleri ile insanları andıran olağanüstü varlıklardır. Hüddamlar cin taifesinden olduklarından iyi ve kötü karaktere sahip olabilirler. İradeleri vardır yani kendi kaderlerini kendileri çizerler. Bu itibarla da yaptıkları her türlü eylemden dolayı sorumludurlar. Hüddamlar, fiziki alemin ötesine geçebildikleri için insanlardan farklı olarak mucizevi sayılabilecek pek çok özelliklere sahiptirler.

Uzun mesafeleri çok kısa bir zamanda kat etme, taş duvarlardan geçme, bir insanın hafızasından çok daha güçlü bir belleğe sahip olma, başka kılıklara girerek şekil değiştirebilme gibi olağanüstü özellikleri vardır.

Sahip oldukları yetenekler bakımından insanlardan üstün olan hüddamlar ne gariptir ki duygular söz konusu olduğunda insanlarla büyük benzerlikler göstermektedirler. İnsanlar gibi, aile bağları vardır, insanlar gibi sevip aşık olurlar, insanlar gibi birbirlerini kıskanırlar ve elbette ki insanlar gibi durup dinlenmeden kavga ederler hatta bazen ordular kurarak savaşırlar.

Hüddamların duygu dünyalarında en garip özellik ise bazı hüddamların yatılışlarına uymamasına rağmen insanlara aşık olmalarıdır. Aşık hüddamlar belki de kainatın tanık olduğu en ilginç varlıklardır. Çünkü bir hüddamın bir insana aşık olması beraberinde vefa, sevgi, şehvet ve acı gibi pek çok duyguyu getirmektedir. Zira aşık olan hüddam bütün yaratılış kodlarına karşı isyan etmiş ve “olmaması gereken bir davranış” sergilemiştir.

Hüddam nasıl bir fiziksel görüntüye sahiptir?

Hüddamlar, kadın ya da erkek olabilirler. Ancak dış görünüşleri bakımından bir hüddamın kadın mı erkek mi olduğunu çoğu zaman tespit etmek mümkün değildir. Çünkü insanlarda kadını erkekten ayıran pek çok estetik vücut hattı vardır ve bu hatlar kadını erkeğin gözünde daha çekici kılmaktadır. Aynı şekilde insanlarda erkeklerde kadınlardan farklı olarak “güç” belirtisi sayılabilecek pek çok fiziksel özellik mevcuttur.

Hüddamlarda ise bütün vücut hatları düzdür. Baş, kollar ve bacalar olmasına rağmen Hüddamlarda vücut detayları yoktur. Kısaca tasvir etmek gerekirse “İnsan şeklindeki bir hamur kalıbından çıkmış ve hiçbir detayı çizilmemiş heykel taslağına benzerler.” demek isabetli bir yaklaşım olacaktır.

Hüddamlarda yüzde gözler ve ağız dışında hiçbir detay yoktur. Yani bir hüddamda kulaklar, burun veya yüz çizgileri bulunmaz. Hüddamların elleri ve ayakları parmaksızdır. Hüddamların en önemli özelliklerinden birisi de saçsız olmalarıdır. Erkek hüddamların kafa derisi mavi, kadın hüddamların ise bordo rengindedir.

Burada hüddam ile alakalı yaptığımız tarif sadece bazı kitaplarda geçen betimlemelerdir. Yoksa farklı kitaplarda çok farklı tarifler bulmak da mümkündür. Mesela Latin edebiyatlarında hüddamlar esmer, uzun boylu ve fiziksel olarak çok yakışıklı/güzel biçimde tarif edilirler. Ancak el yazması kitaplar ile gizli ilimler külliyatları taranırsa gerçeğe en yakın tarifin yukarıda belirttiğimiz hüddam tasviri olduğu görülecektir.

Bir hüddam bir insana aşık olabilir mi?

Hüddamlar normal şartlarda birbirlerine aşık olup evlenebilirler. Ancak bazen birbirine paralel akan yaşamlar (insanlar ile hüddamlarin yaşam evrenleri) kesişebilmektedir. Bu durumda insanlarla karşılaşan kimi hüddamlar, insanlara aşık olmakta ve kendi deyimleri ile “köle” haline gelmektedirler. Zaten hüddamlar aşık olan arkadaşları için “Özgürlüğünü yitirdi” “Köleleşti” gibi tabirler kullanmaktadır.

Hüddam aşık olacağı kadın ya da erkeği bulduğu andan itibaren önceki yaşamını tamamen bir kenara bırakır ve artık kendisini aşkına adar. Sevgilisi nereye giderse o da onu takip eder. Hiçbir zaman sevdiği kişinin yanında “görünür” olmaz. “Sevgili” kabul ettiği kişinin evlenmesine, çocuk sahibi olmasına ve yaşlanmasına şahit olur. Ancak kendisi hiçbir zaman sevgilisi ile birlikte olamaz. İşte bu sadece izlemek ve yaşamına tanık olmak ama onunla hiçbir şey paylaşmamak hüddam için “aşk”tır.

Hüddam aşk için büyük bedeller öder?

Hüddamlar normal durumlarda asla aynı kentte iki gece üst üste kalamazlar. Onlar dünyanın etrafını “saat ibresin tersi yönünde” bütün ömürleri boyunca dolaşıp dururlar. Eğer ikinci gece de aynı kentte dururlarsa korkunç işkencelere maruz kalırlar. Bu işkencelerin en bilineni hüddamın bütün etinin kemiklerinden canlı canlı koparılmasıdır. Yani hüddamın vücudundan etler parça parça alınarak hüddamın kemikleri kalana kadar işkence yapılır ve bu işkence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

Hüddam, ertesi gün akşama kadar sevgilisini son gün görüyormuşçasına onu büyük bir sevgiyle izler. Ancak akşam karanlık çöktüğünde gitmek içinden gelmez. Aynı şehirde kalmaya devam eder. Bu durum sevgili olarak kabul ettiği kişinin vefatına kadar her gün böyle devam edip durur. Yani her gece korkunç işkencelerle sabah beklenir, gündüz ise sevgilinin varlığı ile teselli bulunur.

Hüddamların 40 günlük yas duası ne demektir?

Hüddamlar sevgili olarak belirledikleri kişi vefat ettiğinde onun mezarı başında 40 gün boyunca diz çökerek otururlar. Bu kırk gün zarfında durup dinlenmeden aşık oldukları sevgilileri için dua ederler. Hüddamların bu duası aslında dini bir niyaz değildir sadece duyguların farklı bir yolla dışavurumudur.

Çoğu zaman bir ömür boyu birlikte yaşayan çiftler daha ölümün üzerinden birkaç hafta geçmeden normal yaşamlarına dönerler. Çünkü insanların dünyasında ölüm “alışılabilir” bir durumdur. İnsanların çok büyük bir kısmı yaşanan onca ortak anıya rağmen ölüm hadisesinden sonra normal yaşamına kısa bir süre sonra dönebilmektedir.
İşte hüddamlar insanların bu vefasızlığını bir türlü anlayamazlar ve insanları “kendi zevkleri için seven bencil yaratıklar” olarak isimlendirirler.

Kırk günlük yas ve dua dönemi bittikten sonra hüddamlar tekrar her gün bir şehir değiştirecek biçimde dünyanın etrafını dolaşmaya başlarlar. Ancak bu sefer eskiden olduğu gibi saat ibresinin tersi yönde hareket etmezler. Diğer hüddamların aksine bir istikamet gözeterek dünyanın etrafını dolaşırlar.

Böyle davranmalarındaki amaç kardeşleri, anne-babaları ve arkadaşları olan hüddamlarla dünyanın etrafını dolaşırken yüz yüze gelip selamlaşmak istemeleridir. Çünkü hüddamlar aşk acısından kurtulmanın tek yolunun “sabretmek ve dost yüzlerle selamlaşmak” olduğuna inanırlar.
Allah razı olsun hocam güzel paylaşım olmuş

__________________
Sen Kendine Dost Ara Düşmanı Anan Bile Dogurur
M.A.Ersoy
Alıntı ile Cevapla
  #13  
Alt 26.12.18, 04:56
Acemi
 
Üyelik tarihi: 23.10.18
Bulunduğu yer: istanbul
Mesajlar: 16
Etiketlendiği Mesaj: 2 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Allah razı olsun

Alıntı ile Cevapla
  #14  
Alt 26.12.18, 08:13
 
Üyelik tarihi: 06.12.18
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 425
Etiketlendiği Mesaj: 40 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Hocam, cidden enteresan bilgiler, var olunuz.

Alıntı ile Cevapla
  #15  
Alt 30.12.18, 23:44
Acemi
 
Üyelik tarihi: 26.12.18
Bulunduğu yer: erzurum
Mesajlar: 6
Etiketlendiği Mesaj: 0 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Güzeldi teşekkürler kardeşim

Alıntı ile Cevapla
  #16  
Alt 31.12.18, 00:22
Gayretli üye
 
Üyelik tarihi: 22.07.18
Bulunduğu yer: ÇUKUR
Mesajlar: 519
Etiketlendiği Mesaj: 87 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Bu nasıl bir aşk böyle yaa çok kötü oldum okuyunca niye yapıyorlar ki böyle bişeyi
Büyük aşk dedikleri bu olsa gerek kimse ben seviyorum aşığım demesin bundan sonra 😊

Alıntı ile Cevapla
  #17  
Alt 22.06.22, 18:02
Gayretli üye
 
Üyelik tarihi: 07.11.21
Bulunduğu yer: İstanbul
Mesajlar: 277
Etiketlendiği Mesaj: 12 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Bazı yerlerde Hüddamın cin taifesinden olduğu yazılıyor, bazı yerlerdede ulvi ruhlar olduğundan bahsediliyor. Gerçekte hangisi..?

Alıntı ile Cevapla
  #18  
Alt 23.06.22, 10:57
 
Üyelik tarihi: 22.06.17
Bulunduğu yer: La
Mesajlar: 247
Etiketlendiği Mesaj: 17 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Bu huddam konusunda cok buyuk bi anlasilmazlik var bu konu artik ilim sahibi hocalar tarafindan sabitlensin cinmidir ulvimidir yada olmus alimlerin ruhumudur bi acikliga kavussun

Alıntı ile Cevapla
  #19  
Alt 28.11.22, 18:08
ulucayto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Vefali
 
Üyelik tarihi: 07.08.22
Bulunduğu yer: bir çok yerde
Mesajlar: 4,135
Etiketlendiği Mesaj: 223 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Alıntı:
Amber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu huddam konusunda cok buyuk bi anlasilmazlik var bu konu artik ilim sahibi hocalar tarafindan sabitlensin cinmidir ulvimidir yada olmus alimlerin ruhumudur bi acikliga kavussun
ilim sahibi hocalar arasındanda tam birlik yok sin hocanın paylaşımıan bak ister idris çelebinin yada başka benzr yanlar da var farklılıklar da

__________________

- Kul ne der Mevla ne der acep
Alıntı ile Cevapla
  #20  
Alt 10.07.24, 00:44
Acemi
 
Üyelik tarihi: 10.06.24
Bulunduğu yer: İzmir
Mesajlar: 25
Etiketlendiği Mesaj: 4 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu
Standart

Bende huddam sahibiyim çok ufakken vardı sonra bir hoca tarafından riyazet 40 gün yapmıştım ilk seferde gelmişti ama.tasvirde anlatilgi gibi değil sarıklı uzun kulaklı çekik iri gözlü ayakları topaç gibi ses tonu kalın her emri yerine getiren ruhani varlıktır yani cindir ordusu su perileri hadimleri ve doktorları mevcuttur belli isimleri 3 defa tekrar ettiğin zaman direk gelir selam verir ve karşında durur sonra gonderirsin emre itatsizlik uapmaz

Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
huddam, nedir

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
Hüddam Nasıl Görünür, Nasıl Elde Edilir? Kadim Huddam ilmi 15 20.12.23 01:23
Hüddam nedir ve davet edilen hüddam başka vefk için görevlendirilen başka mıdır? haydar95 Sorularınız 7 14.09.23 13:17
Hüddam ilmi nedir, ecinni ilmi nedir HavasHoca Huddam ilmi 18 30.01.21 13:40
Önemli ve Pratik bilgiler Adalet Pratik Bilgiler 4 26.01.17 21:37


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
HavasOkulu.Com

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147