Kadim Bilgelik

Bir bakışın peşinden tekrar bakma - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Kadim Bilgelik>Bir bakışın peşinden tekrar bakma
Gercek 12:05 19.11.20
Cazibe ve çekimi yüksek olan istisnasız her şey beyinlerdeki gıpta yada haset enerjisini üzerine doğru istemsizce çeker. Bu hadiseyi göz vurması olarak biliriz.

Beyinler pozitif yada negatif olsun nazar edebilir,arada hiç bir şey engel olamaz. Lakin Maşaallah söylendiğinde yayın destekleyici olur. Beyin tüm yükünü farkındalığın en yüksek olduğu göz kanalıyla boşaltır.

Gözden çıkan yayını denetim altında tutmak neredeyse imkansız, çok zordur.

Bu sebeple Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur; "Ey Ali! Bir bakışın peşinden tekrar bakma (birinci bakışına ikinci bakışını ekleme)! Çünkü birinci bakış, senin hakkındır (kasıtlı olmadığı için birinci bakışında sana bir şey yoktur.) İkinci bakış ise, senin hakkın değildir (kendi isteğinle olduğu için ikinci bakışında sana günah vardır.)" (Ahmed, Ebu Dâvud, Tirmizî ve Dârimî rivâyet etmişler, Elbânî de 'Sahîhu'l-Câmi'; hadis no: 7953'de hadisin hasen olduğunu belirtmiştir.)

Hadisi Şerife göre birinci (ilk) bakış, İradi değil, beyin faaliyetinin neticesidir. Dolayısıyla İnsan bu bakıştan muaf tutulmuş. Fakat birinci bakışını uzun tutup dikkatini sürekli devam ettirirse, taciz olur, muhatap manevi bir mağduriyet yaşar.

Beyin faaliyeti her ne şekilde olursa, olsun, beyin içindeki huşu, acele içindeki dalga yayın, objenin, canlının, nesnenin üzerine lazer ışınımı gibi yansıma yapar.

Beyin sevgiyle bakış yaptığında; Maşaallah demeyip (ilk)önce “Çok güzel” dediği anda nazarı vurmuş olur, öncesinde Herşey Allah'ın Kudretiyledir: Maşaallah'', ''La havle Vela kuvvete illa billah" demiş olsaydı yayın olumlu bir şekilde bakışa şifayı yükleyecekti.

Huşu içindeki beynin vurduğu ile aceleci vede panik bir beynin şiddet ölçeği bir olmaz. Huzurlu beyin sert bir şekilde yansıma yaparken, karışık beyin yıkıp, yakarak vurur.

Beyin dalgalarını denetim altında tutabilen yüksek bir Veli’nin; Bakışına maruz kalmak her anlamda şifalayıcıdır.

Allah dostlarının bakışları Murakabe altındadır ve yayını; Herşey Allah'ın Kudretiyledir:
''Maşaallah'', ''La havle Vela kuvvete illa billah" diyerek verirler.

Kehf 39. "Bağına girdiğin zaman maşaallah, Allah'ın yardımı olmadan (hiç bir şeye) güç yetirilemez, demeli değil miydin? Her ne kadar malca ve evlatça beni kendinden az görüyorsan da;
40. "Belki Rabbim bana senin bağından daha hayırlısını verir, seninkinin üzerine ise gökten bir felaket indiriverir de kaypak bir toprak haline geliverir;
41. "Yahut suyu yerin dibine çekiliverir de bir daha onu aramaya gücün yetmez."

Gıpta yada haset içindeki yayınlara maruz kalındığında beyin merkezlerinde karışıklık el, ayak ve beyin arasında koordinasyon bozulması sakarlığı yaşatır olur. Sakarlık bir yönüyle bedendeki negatifin atılımı,sağaltımı gibi düşünebilirsiniz. Hamd edilesi.

Ufak, tefek cam, bardak kırılması esnasında çıkan, çat, çut şeklindeki sivri sesler manyetik alanımızdaki sivri, abuk subuk enerjileri kırar.

Bir anda,evdeki güzelim aynanın, pencere camının çatlaması ya da kırılması,kişinin manyetik denklemindeki keskin enerjilerin oluşturduğu vibrasyon sebebiyledir.

Kişinin aurası,cam yada aynayla önce Rezone olur, ortak ağ kurulduktan sonra aura ve nesne arasında eşitlenme olur, daha sonra genleşme neticesinde bir anda kırılma yada çatlama olayı gerçekleşir.

Aslı’nda kırılan cam yada ayna değildir, manyetik sahadaki negatif yükün, sivri enerjinin (karanlık yükün) Allah’ın bir Hikmet’i sonucu kırılmasıdır.

Yaşananlar karanlık enerjinin akis bulması,aynaya yada cama patlama yapması, daha büyük kazaların, badirelerin önüne geçmesidir.
Hamd olsun Rabbim diyebilmeli. Bir tövbe namazı kılarak manyetik algıyı sıratı müstakime doğru yönlendirelim.

Nazar esnasında olumlu şeyler sönümlenir. Bu sebeple, çocukları, bebekleri internet ortamlarında paylaşmamak gerekir.

Ne kadar para kazanıldığı, İman düzeyi, manevi haller anlatılmamalı, Sır olarak kalmalı. Altınlar, bilezikler saklanmalı. Yeni araba alındığında nete koyulmamalı. Mutluluk çok afişe edilmemeli. Aksi halde beyinlerden aksedenler manyetik eklenti olur.

Nazara maruz kalanlara Abese suresi, Nas, Felak, 7 yön Ayete’l Kürs-i okumalarını tavsiye edebilirim.

Böyle anlarda ev yapımı doğal elma sirkesini azar, azar avcunuzun içine alarak tüm bedeni ovalamak suretiyle hücrelere yapışmış manyetik kiri def etmek güzel olur.

Bazıları sirkeyi suyun içine döküyor ve o suyla yıkanıyor. Bu çok mantıklı değil, sabunlu suyla ovalamadan yıkanmak gibi olur, sirkeli su bedenin üzerinden akıp gider. Ovalamak vede masaj yaparak hücreleri uyarmak, formatlamak tesirli olur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
izmirli 12:06 19.11.20
Hocam sosyal medya fenomenlerine neden birşey olmuyor. Yıllardır takip ettiğim sürekli çocuğunu kocasını hayatını mutluluğunu paylaşanlar var sapasağlam, yeni ev aldim gecen yil misafir geldi 3 saatte 2 bardak 1 kavanoz tuzla buz oldu..Onlar kendilerini nasıl koruyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nuhkurt 12:06 19.11.20
Bizim evde hep ben bir şeyler kırarım, ya da elektronik aletler benim elimde bozulur. Sakar diye damgalandım yani hatta kendimi evin zararı olarak görüyorum desem yeri var
bazen diyorum dikkatsizlik mi ediyorum ama anlam veremeden hemen oluyor

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
mybro61 12:07 19.11.20
Evimde, kırılmadık cam kalmadı... şuan yazınızı şaşkınlıkla okudum. Devamlı, cam kırılıyor, durduk yere, pat diye. Bir türlü anlayamadığım bir durumdu.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
benek3838 12:07 19.11.20
Benim nazarım çok değiyor halbuki ağzımdan Maşallah hiç düşmez ama ilginçtir bana da nazar çok değiyor 😯

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
nektan21 12:08 19.11.20
Bugün cam salata kasesi patladı 20 senedir bir bardak kırmayan ben, bu sene kırılmalara doyamadım

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi