Meditasyon ve Yoga

Meditasyonun zararları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Meditasyon ve Yoga>Meditasyonun zararları
Yet80 22:06 02.09.20
Ancak rahatlama ve hatta kimi kaynaklara göre pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici olarak görülen meditasyonun, ABD ve İngiltere'de yapılan klinik araştırmalarda mani, depresyon, halüsinasyon ve psikoza yol açtığı ortaya çıktı.

ABD'de yaplan araştırma sonucu meditasyon tedavisine yönelen kişilerin yüzde 60'ında en az bir yan etki görüldüğü saptandı. Bu yan etkilerin başında panik, depresyon, zihinsel bulanıklık geliyor.


Coventry Üniversitesi davranış bilimlerinden Miguel Farias ve Surrey Üniversitesi klinik psikoloji bölümünden araştırmacı Catherine Wikholm'ün basına yaptığı açıklamada, söz konusu araştırma kapsamında incelenen her 14 kişiden birinde bu yan etkilerin ciddi anlamda yaşandığını belirtiyor. Dr. Farias The Times'a verdiği röportajda meditasyonun bu negatif etkilerinin yaşanma sıklığını 'skandal' olarak tanımlıyor.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Ex Nihilo 14:55 03.09.20
body, breath, mind şeklinde giderse böyle bir sıkıntı meydana gelmez
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
IQeCc 16:15 03.09.20
Arkadaşın dediği gibi, ilk olarak yeme içme, uyku, sosyalleşme, eylemsellik gerekiyor. Sosyal yaşamın ile yaptığın bu meditasyon halini birbirinden temiz bir şekilde ayrılması gerekiyor. Medite olduğun zamanların uygun olması, kapalı günlere denk veyahut Ay'ın tuhaf hallerine denk gelmemesi gerekiyor. Bedenine saygı, nefesine saygı, daha sonra zihnine saygı. Kalkıp 2 günde 3.göz açmaya çalışırsan bedenin ve ruhun buna izin vermez ve tepkisel bir karşılık koyar uyarı çeker sana. Bedenin, nefesin bir olduktan sonra, Kök çakra ile başlar zamanı geldikçe yukarıya doğru çıkarsın. Kök çakra ve Sakral çakra temele oturmadan medite olmak tehlikelidir ve ağır sonuçlar doğurur.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Yet80 18:15 03.09.20
Teşekkür ederim ayrıntılı bir şekilde cevapınız için. Meditasyonu herkese tavsiye ediyorlar ve çok konuşan zihne faydalı olup insanı dinginleştirip şimdiye ana odaklandırıyor deniyor ama belli kıvama gelmeden meditasyon yapanlar faydadan çok zarar görüyorlar (bilimsel teorilere göre) ama geçmişteki en güzel anı imaj etme su sesi dinleme ve kuran dinleme tam odaklanarak dinlendiği zaman herkes için geçerli olup zihni sakinleştirip insanın içine huzur veriyor
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
IQeCc 18:37 03.09.20
Akıl vu ruh hastalıklarını Osmanlı dönemi ve öncesinde su ve ney sesi eşliğinde tedavi ediyorlardı zaten. O alanda gerçek su sesi varken, bir akıntı yaratıyorlar. Ney makamları çalarak (her makamın uyandırdığı bir duygu ve teselli hali vardır) rahatsızlığa göre o makam çalınarak tedavi edilirdi. Çok fazla usül var, herkes kendi yolunu seçmeli.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Aeastroom 10:35 30.11.20
Meditasyonun çeşitleri çok fazla yapılacak meditasyona göre değişir
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
meneksebahar 19:23 07.02.22
Meditasyon sırasında teta dalgasına geçtiğin oluyor o sıra bilinçaltın kolayca her şeyi emebiliyor yanlış yüklemeler yapılabilir. Dikkatli olmak lazım
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi