Nazar ve Büyü Uygulamaları

Mum ile yapılan Büyü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Nazar ve Büyü Uygulamaları>Mum ile yapılan Büyü
Sin 15:17 27.02.18
MUM BÜYÜSÜ

UYARI.bilgi amaçlıdır büyü ögretilmemektedir.

Mum büyüsü yüzyıllardır en sık uygulanan aşık etme ve bağlama büyülerinden biridir. Asıl çıkış yeri Luristan bölgesidir. Bu bölge günümüzde İran sınırları içindedir. Mum büyüsü, daha ilk çağlardan beri meşhur olmuş ve tüccarlar vasıtasıyla bütün dünyaya yayılmıştır.

Mum büyüsünün çok farklı versiyonları vardır. Ancak bu versiyonlar içinde en kadim olanı “4 cihet ve 2 odak metodu” ile yapılan büyü türüdür. Bu metotla yapılan büyü en etkili sonuçların alındığı büyü olup eski el yazması kitaplarda da sıkça ifade edilen uygulama tarzıdır.

Bu yazımızda 4 cihet ve 2 odak ile yapılan mum büyüsünün etkileri ve uygulama yöntemi hakkında bilgiler vereceğiz.

Mum büyüsü hangi amaçları gerçekleştirmek üzere yapılır?

Mum büyüsünün asıl uygulama amacı ifade ettiğimiz gibi sevilen kişiyi kendine aşık ettirme ve daimi olarak bağlamadır. Ancak büyünün ilk ortaya çıktığı dönemlerde bu büyü çok farklı alanlarda kullanılmıştır. Örneğin askerlerin komutanlarına bağlı olması, devletin hazine dairesinde görevli memurların dürüst olması ve kervan rehberlerinin ihanet etmemesi için de mum büyüsü yapılmaktaydı.

Mum büyüsünün asıl mantığı dış unsurları kişiden uzaklaştırarak şahsı sadece bir merkeze bağlamaktır. Ancak bilinmelidir ki sonraki çağlarda mum büyüsünün diğer uygulama alanları unutulmuş, büyü sadece “aşık etme” ve “bağlama” maksatlarını gerçekleştirmek üzere yapılmıştır.

Mum büyüsü nasıl yapılır?

Mum büyüsü toplam 6 adet mum ile yapılmaktadır. Boş bir odanın ortasına bir masa bırakılır. Masanın ortasına yan yana 2 mum bırakılır. 4 adet mumun her biri de bir ana yönü gösterecek biçimde yerleştirilir. Yani kuzey-güney-doğu-batı yönlerinin her biri için bir mum bırakılır. Mumların yerleştirilme düzeni şöyle olacaktır:

Mum büyüsündeki mumların yerleştirilme düzenleri ne anlama gelmektedir?

Mum büyüsünde ortada yan yana duran iki mum, birbirlerine bağlanmaları istenen kadın ve erkeği temsil etmektedir. Dört yöndeki mumların her biri ise dış dünyadan gelen ve sevgiliyi aşığından uzaklaştıran unsurları temsil etmektedir.

Dört cihetteki (yöndeki) mumlar sevgiliyi baştan çıkarabilecek kişileri sembolize etmektedir.

Mum büyüsünün uygulanma biçimi

Mum büyüsünde mumlar, yukarıda belirttiğimiz biçimde yerleştirilir. Ardından büyü yapacak kişi 6 adet mumu yakarak mumların etrafında saat yönünün tersinde 3 tur döner. Her turda Lor dilinden alınan şu sözler söylenir:

“Bi ruzha bi şebha şahı şem
Dil vü can karebe dem be dem”Üç turun bitiminde dört taraftaki dört mum söndürülür ancak ortadaki iki mum yanık vaziyette bırakılır. Bu durumda da mumların etrafında bu sefer saat yönünde üç tur dönülür. Her turda yine yukarıdaki sözler söylenir.

Bu döngü tam olarak 4 defa tekrar eder. Yani dört defa üçer adım mumlar sönükken, dört defa da mumlar yanıkken dönülür. Tabi yakılıp söndürülen mumlar her zaman etraftaki dört adet mumdur. Ortadaki iki mum asla söndürülmez.

Turlar bitince ortadaki iki mum bırakılır fakat diğer dört mum kaldırılır. Bu ritüel, etraftaki zararlı unsurların ortadan kaldırılacağı ve yalnızca iki sevgilinin aşkının baki kalacağını ifade etmektedir.

Mum büyüsü kaç günde tesirini gösterir?

Mum büyüsü sadece bir gecede yapılıp bitirilir. Ancak tesiri 4 gün 4 gece geçtikten sonra görülmeye başlar. Beşinci gün kendilerine mum büyüsü yapılan kişiler artık bambaşka kişilikte olacaklardır. Büyülenen şahıslar, dünyada en fazla “aşıkları”na değer verecekler ve başka hiçbir şeye ilgi duymayacaklardır.

Mum büyüsü kötü amaçlarla da yapılabilir mi?

Evet, mum büyüsü kötü amaçları gerçekleştirmek üzere de yapılabilir. Birbirini hiç sevmeyen kişileri aşık ettirmek üzere de uygulanabilir. Bu durumda büyüye maruz kalan kişiler kendi iradeleri ile aşık oluyorlarmış hissine kapılırlar. Yıldırım aşkına kapıldıklarını zanneden kişiler içine düşürüldükleri duygu yoğunluğunun büyüden kaynaklı olduğunu bilmediklerinden saf ve güzel bir aşka kapıldıklarını düşünerek sahte bir mutluluk yaşarlar.

Evli kişilere yapılan mum büyüsü çoğu zaman eşlerin ayrılmasına ve ailelerin parçalanmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle mum büyüsüne kimi bölgelerde “yuva yıkan büyü” adı da verilmiştir.

Mum büyüsü nasıl bozulur?

Eğer mum büyüsü aykırı kişilerin birbirlerine aşık ettirilmeleri için yapılmışsa bu durumda büyünün bozdurulması gündeme gelecektir. Mum büyüsünün iki farklı bozdurulma yolu vardır.

Birinci büyü bozma metodu arkaik metottur ve mum büyüsündeki uygulamaların tersinden yapılması ile icra edilmektedir. Kendisine has ritüelleri vardır. Büyü bozma uygulamasında yine tılsımlı sözcükler söz konusudur.

İkinci ve daha sağlam olan büyü bozma yolu ise bazı Kuran surelerinin okunması biçimindedir. Bu metotta aracı bir şahsa gerek yoktur. Kişinin kendisinin de duayı okuması inşallah büyünün hükümsüz kalması için yeterli olacaktır.

Büyü bozma duası olarak okunan sureler Tarık, Abese, Nas ve Felak sureleridir. Bazı durumlarda büyüye maruz kalan kişi büyülendiğini kabul etmemekte ve büyü bozma duasını eda etmekten ısrarla kaçınmaktadır. Böylesi bir sorunla karşılaşıldığında büyülenmiş kişinin bir yakını da büyü bozma duasını okuyabilmektedir.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
Vusale 03:48 20.04.18
4-Defa yapildiqdan sonra mumlar sondurulur deyilmi?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cantanem 11:07 26.08.19
İsimler geçmiyor .. isimler olayın neresinde ?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
canulu 09:55 27.08.19
Akrep 18:12 13.09.19
spitol 12:43 09.02.20
Akrep Nickli Üyeden Alıntı:
İsim söylenmeyecek mi
Ortadaki mumların üstüne birine kendi ismini diğerine sevdiğinin ismini yazabilirsin yada yapmadan niyet edersin çeşitli yolları var iki mumun arasına sevdiğinin resmini koyabilirsin döndükçe mumları yakıp söndürdükce aklından sevdiğini geçirebilirsin isim okumana gerek yok önemli olan temiz bir niyet abdest korunma
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 16:15 09.02.20
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] temiz bir niyet mi ? . büyünün temiz bir niyeti olamaz .
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
spitol 17:43 12.02.20
Lil bin Ali Nickli Üyeden Alıntı:
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] temiz bir niyet mi ? . büyünün temiz bir niyeti olamaz .
Ben büyü yapmam gerçek aşk kendisi gelir temiz niyet dediğim içinde kötülük bulunmayan bir niyet büyüler niyetle işler aşık edeyim derken sakat bırakanlarda çok büyü yapmam ama üstad seviyesine geldiğim içinde neyin nasıl işlediğini bilirim
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cekocu 23:09 28.04.20
mum büyüsü bağlama ve düşmanlar için farklı şekillerde kullanılıyor diye biliyorum ama tabi işin ehli yapmalı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Sheyhinur 03:23 03.05.20
Mum ile yapılan büyüler çok sert ve aımasızdır, deneyen var mı?
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2