Parapsikoloji & Spiritüalizm

Right-Hand Path, Left-Hand Path - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Parapsikoloji & Spiritüalizm>Right-Hand Path, Left-Hand Path
SiLence 01:49 02.02.17
Bu kavramların Türkçeye nasıl çevrildiğini, hatta çevrilip çevrilmediğini bilmiyorum. Ama ben direkt çeviriyle söyleyeyim; "Sağ el yolu", "Sol el yolu".

Büyücüleri en genel anlamda ikiye ayıran inanç sistemleri ve çizdikleri ana yolların adları bunlar. Sağ el yolu (Right-hand path) en genel tanımıyla, büyücünün spirituel ve kendince ahlaki değerlere önem vererek majiyle uğraşmasıdır. Bir şekilde ilahi ve tanrısal bir yoldur denilebilir. Sol el yolu(Left-hand path) ise; daha kişisel, karanlık taraflara da ilgili ve bunu ahlaki açıdan sorun olarak görmeyen majikal yoldur. Sol el yolundaki majisyenler ruhsal gelişimlerine pek önem vermeyip, daha çok kişisel (fiziksel, enerjisel, çıkarsal vs..) gelişimleri dikkate alırlar ve izledikleri yol da bunun üzerinde ilerler.

Baphomet'in bazı Sol el yolunu seçenlerin sembolü olduğunu söylemek bile, aralarındaki farkı ortaya koyabilir zaten net olarak. İçinde dark geçen her şey sol el yolcularına aittir.

OKült denildiğinde insanların aklına genelde ilk olarak ruhsal gelişim gelmiyor. Daha çok kara büyü, varlık anlaşmaları vs geliyor. Bunun birkaç nedeni olabilir, kendi gözlemlerine dayanarak söylüyorum;

1) OKültle ilgilenip de sağ el yolunu seçenler oldukça azdır, genelde işin kara tarafıyla ilgilenirler ve ruhsal gelişimler arka plandadır.

2) Yıkmak her zaman yapmaktan daha kolaydır. Evrendeki bu bug'ı (bence bug değil tabii ama neyse) keşfeden bazı akıllılar da; daha zorlu olan ruhsal gelişim yolu, şifa, temizlenme vs gibi şeylerle uğraşmaktansa, kolay yoldan güç kazanmayı daha cazip bulurlar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Adalet 15:23 21.03.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up