Rızık ve Bereket Uygulamaları

Rızık genişliği ve bereket için 10 tavsiye - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 
Rızık ve Bereket Uygulamaları>Rızık genişliği ve bereket için 10 tavsiye
Adalet 05:27 06.04.16
RIZIK GENİŞLİĞİ VE BEREKET İÇİN 10 TAVSİYE

1- Namazı tadili erkan ile kılmak. Hadis- Şerifte “Bir adamı namazın ruku ve secdesini hafifletir (tadili erkanı terk eder) görürseniz onun çoluk çocuğuna acıyınız”(Ruhul Beyan) Yani tadili erkanı terk eden maişet darlığına düşer, tadili erkana riayet eden ise maişet genişliğine kavuşur.

2- Zekatını tam, hatta fazla fazla vermek. Malın şükrü mal iledir. Yani zekat, malın şükrüdür. Toprak mahsullerinin zekatı onda birdir ve “öşür” diye isimlendirilmiştir, ticari malların ve paranın zekatı ise kırkta birdir. Şükür ise malın artmasına sebeptir. Ayeti Kerimede “…Eğer nimetime şükrederseniz onu elbette ve elbette çoğaltırım…” (Sure-i İbrahim 7) buyurmuştur. Yani zekat, malı hem telef olmaktan muhafaza eder, hem de ilahi hazineden artmasını temin eder,

3- Sabah vakti uyanık olmak. Hadis-i Şerif “Sabah uykusu rızka manidir” (Tergib) Yani bir müslüman sabah namazını ve manevi ilticalarını ihmal etmemelidir.

4- Vakıa suresini okumaya devam etmek. Hadisi Şerif “Kim ki vakıa süresini her gece okursa ona ebediyyen sefalet isabet etmez, kim ki bu sureyi her sabah okursa ona ebediyyen fakirlik yaklaşmaz.” (Havassul Kuran-İmamı Ya’fi)

5- Duha namazına devam etmek. Duha namazı güneş doğduktan 45dakika sonra başlayıp öğle namazına 15 dakika kalıncaya kadar kılınan ve en büyük fiili teşekkür olan 6 rekatlık nafile namazdır. Duha (teşekkür) namazının ilahi ücretinin %75’i dünyada verilir.

6- Geçim darlığı çeken ve borçlarını ödemekte zorlanan kimselerin rızası için kurban keserek ve o kurbanı tasadduk ederek tıkanıklığı açmaya çalışmaları ehlullahın tavsiyesidir.

7- Güneş doğarken 1 “Euzu”, 300 “besmele” ve 100 “salavat-ı şerife” okumaya devam edenleri ummadıkları yerden Allahu Teala rızıklandırır ve bir sene geçmeden zengin (nisaba malik) hale getirir.(Tefcirut Tesnim Sh.18)

8- Namazlardan sonra okunması sünnet olan tesbihatı (33 sübhanellah, 33 elhamdülillah, 33 -u Ekber) okumayı asla terke etmemek. Çünkü kelime-i tenzih (sübhanellah) günahları söküp atar, kelime-i tahmid (Elhamdülillah) her türlü nimete şükürdür, kelime-i tekbir (Allahu Ekber) ise kulun ibadetini ve tevbesini Allahu Tealaya layık hale getirir.

9- Yemeklerden sonra mutlaka yemek duası yapmak. Çünkü bu dua hem şükür hem de rızık duasıdır. Duaya başlarken 3 kere “elhamdülillah” denilmesinde ki hikmet: Kul birinci defa ‘elhamdülillah’ dediğinde Cenab-ı Hak ‘Kulumun şükrü bana ulaştı’ der, ikinci defa ‘elhamdülillah’ dediğinde ‘sana nimetlerimi artıracağım’der, üçüncü defa ‘elhamdülillah’ dediğinde ise ‘kulumu affettim’der.

10- Nimeti israf etmemek, ayakta su içmemek, ekmek kırığını toplamak ve tabağı sünnetlemek
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
sahabettin 18:09 29.04.16
Allah razı olsun hocam
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 05:50 26.05.16
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Yukarıda verdiğim linkteki konuyu okuyup mutlaka uygulayınız arkadaşlar.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
develi60 10:59 26.05.16
dalgın 19:31 14.07.16
Ekmek kırıntısı dokmemek bereketmis
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
41pelit 15:12 11.01.17
rubicon34 15:41 11.01.17
Numan 20:32 11.01.17
Tuana 17:28 25.01.17
Sabah Akşam 3 Kere Okunan Sağlık,Rızık ve Bereket Duası
Beyhaki'nin Aişe (ra) dan rivayetine göre Allah Rasulü (sav) şöyle buyurmuştur: '' Ey Aişe benim sana vereceğim bu öğüdümü mutlaka tutmalısın. Öğüdüm, şu duayı vird olarak mutlaka okumaya devam etmendir;
Ya hayyü ya kayyumü bi rahmetike esteğiysu aslıh li şani küllehu va la tekilni ila nefsi tarfete aynin ve la ila ehadin minan nas.
Manası:
Ey varlığı ebedi ve sonsuz olan Allah'ım. Senin rahmetine güvenerek senden istiyoruz. Bizim her türlü işlerimizi düzeltip yoluna sen koy. Göz açıp yumacak kadar kısa bir zamanda bile bizi nefsimize bırakma. Herhangi bir insana da bizi muhtaç etme.
Hatib'in Ebu Hüreyre (ra) dan rivayetine göre Allah Rasulü (sav) şöyle buyurmuştur : Ey Fatıma (ra) ! Şu öğüdümü muhakkak tutmalısın. Her akşam ve sabah şu duayı muhakkak 3 kere okumalısın;
Ya hayyü ya kayyumü bi rahmetike esteğiysu aslıh li şani küllehu va la tekilni ila nefsi tarfete aynin ve la ila ehadin minan nas.
Bu dua Allah Rasulü'nün (sav) Aişe (ra)'a öğütlediği duanın aynısıdır. Ancak Hadisi şerif rivayetleri farklıdır. Demek oluyorki Allah Rasulü (sav) Aişe (ra)'a öğütlediği duayı aynı zamanda Fatıma (ra)'ın sıtma hastalığına yakalandığında tavsiye buyurulduğu Enes (ra)'den rivayet edilen bir hadisi şerifte söylenmiştir.
Bu dua; Özetle ifade edilmek gerekirse ,
Her kim Allah Rasulü (sav)'ın Aişe ve Fatıma (ra)'a tavsiye ettiği bu duayı her gün 3er defa sabah namazından sonra okumayı vird edinirse ki bu miktar 3,7,11,41,100,313,1000 kere veya daha fazla okumayı vird haline getirirse, Allah Teala (cc) o kulunusağlık ve afiyette daim kılar. Dünyada fakirlik ve yoksulluk yüzü görmez. Bulaşıcı ve tedavisi mümkün olmayan hastalıklara karşı koruma altına alınmış olur. Özellikle sıtma hastalığına karşı defalarca denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmıştır.
Sıtmanın yaygın olduğu bir devirde doktorlar çare bulamadıkları bir çok hasta için bize müracet olunmuş, bu hadisi şerif kendilerine tavsiye bulununmuş, tertip alınan duanın her gün 41, 100, 313 veya 1000 kere okumaları öğütlenmiş, uygulamanın ilk bir kaç günü içersinde hastaların şifaya kavuşturulduğu haberi tarafımıza ulaşmıştır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 21:05 11.03.17
1 2 3