Sağlık

Gasterol 40 Mg - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sağlık>Gasterol 40 Mg
SiLence 19:02 12.02.17
Formülü:Famotidine,40 mg Farmakolojik özellikleri:Endikasyonları:- Duodenal ülser ve selim gastrik ülser tedavisinde,

- Duodenal ülserin nüksünü önlemede,

- Zollinger-Ellison sendromu gibi aşırı sekresyon durumlarında kullanılır. Kontrendikasyonları:Famotine duyarlılık durumunda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler:- Laktasyon döneminde kullanılmaz ve çocuklarda (18 yaşın altında ) kullanılması tavsiye edilmez.- Gastrik ülser Gasterol ile tadviye başlamadan önce ülserin malign olup olmadığı tespit ediilmelidir.Mide kanserinde H2 reseptör blokerleri mide kanseri semptomlarını hafifletmekte ve bu şekilde teşhisini geciktirmekte olduğundan, malign yapılı ülser tedavinin dışında tutulmalıdır.- Böbrek fonksiyon yetmezliğinde Gasterol tedbirli kullanılmalıdır.- Kreatinin klerensinin 10 ml/dak'nın altına düşmesi halinde günlük dozaj azaltılark geceleri 20 mg verilir.- Hamilelik döneminde Gasterol tablşet kullanılması mutlaka gerekliyse, doğrudan tıbbi kontrol altına alınmalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:Gasterol tedavisi sırasında nadiren baş ağrısı, baş dönmesi, kabızlık veya diyareye rastlanabilir. Daha seyrek olarak ağız kuruluğu, mide bulantısı, deri anjiodem, artralji, ateş, çarpıntı, asteni, orbita ödemi, konjonktivada kızarıklık, parestezi, grand mal epilepsi, depresyon, anksiyet, libido azalması, bronkspazm , kulak çınlaması, ata almada bozukluk İlaç etkileşimleri:Bildirilmemiştir. Kullanım şekli ve dozu:Duodedoal ülser tedavisinde gece yatmadan önce 40mg/gün tablet dozda, 4-8 hafta kullanılır. Benign mide ülserinde gece yatmadan önce 4-6 hafta 40mg/gün dozda kullanılır. Zollinger-Ellison sendromunda 4x20mg/gün ile başlanır ve daha sonra arttırılan dozlar kullanılır.

Hiçbir ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 21:21 20.04.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up