Sizden Gelenler

8 mart kadınlar günü - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sizden Gelenler>8 mart kadınlar günü
Parabellum 10:08 08.03.20
Hocaların, hocalarımızın 8 Mart kadınlar gününü tebrik etmelerine anlam veremiyorum.

Vallahi, sizin ilkeleriniz ile onların ilkeleri Süreyya yıldızı ile sera (toprak) kadar birbirine zıt.

Daha bir reklam filminde çay, pasta getiren kadın üzerinden dine saldıranlara her gün gülücüklü mesajlar yayınlarsanız boştur.

Ben, bundan beriyim.

Artık ayet ve hadislerle bugüne ehemmiyet verdiniz ya diyecek bir şey bulamıyorum...

Kadının değerli olduğu dinimizce malumdur. Bakın bakalım 8 Mart Dünya kadınlar günü ile hangi kadınları kast ediyorlar?

İslam'ın aziz kıldığı kadınları mı yoksa traktör reklamında kullanılan kadını mı kast ediyorlar?

Bizi vurdular. Yetmedi daha da vurulmak için onların mahallesine gittik.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
abdul 10:09 09.03.20
Hocam mesele kadının bügununu kutlamak değil, bugün kadınlara yapılan güzelliklerin Hz Muhammed tarafından verildiğini söylemek bnce bir beis oluşturmayacaktir. Asıl özgürlüğün İslam'da ve bu özgürlüğü bahsedecek olanın Allah olduğunu bugün sosyal medyadan anlatabiliriz diye düşünüyorum. Tabi konu tartışmalı...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ayşe gül 10:10 09.03.20
“Sizler karış karış, arşın arşın sizden öncekilerin yolunu izleyeceksiniz/onların inançları ve yaşayışlarını ölçü edineceksiniz. İnsanın giremeyeceği küçük bir keler / kertenkele deliğine girecek olsalar, siz de onları takib edeceksiniz.”

(Hz. Peygamberin gelecekle ilgili bu ürpertici açıklaması üzerine biz sahâbîler) sorduk:

"Ya Resûlellah! (İzlerini takib edeceğimiz bu topluluklar) Yahûdiler ve Hristiyanlar mı olacak?"

Şöyle buyurdu: “Ya başka kimler olacaktı?” (Buhari, Enbiya 50; Müslim, İlm 6)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nur3 10:10 09.03.20
Aman hocaaaammmm yani Efendimiz sav eşlerine verdiği değeri çoğu kişi bilmiyor ayetlerde kadından nasil bahsedildiğini çoğu kişi bilmiyor ben yıllar önce bir yerde İslam kadına gereken değeri vermiştir dediğimde ne değeri vermiş diye çıkışmıştı bizde nacizane burada Allah cc ve Allah dostlarının kadına nasıl değer verdiğini anlatmak istemiştik yoksa dünya kadınlar günü hicde umurumuzda değil sevgililer günü de ha keza yılbaşıda amaç İslamda'da taskinlik yapmadan kadindan faydalanmadan bunlar zaten mevcut hiç bir kadının gözünden yaş akmasına müsade edilmiyor demekti amacımız yanlış anlaşıldık galiba

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Reis 10:11 09.03.20
kadını
meta olarak ,cinsel obje olarak gören lastik reklamında, yarı çıplak kadınları kullanan kesim mi kadın haklarını savunacak..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
salih 10:12 09.03.20
8 mart Allahın günlerinden birgündür.
Ne erkeğe ne de kadına özgüdür.Bugünü ihdas edenleri de samimi bulmuyorum.Kapitalizmin değirmenine su taşımaktan başka yararı yoktur.
Birgünümüz vardı onu da yoksayıyorlar diyebilir birtakım kimseler,lakin bir gün onların olunca geriye kalan 364 gün de erkek tahtını yine sürdürecek
(bu mantıkla bakarsak)
Siz (kadınlar olarak)365 günün tamamına talip olsanız ya birgün ile niye yetiniyorsunuz her zaman baştacı olduğunuzu niye unutuyorsunuz.
Rasulullahın(sav)enceşeye hitaben kristalleri incitme dediğini hatırlayalım yani devenin üzerinde giden kadınlara hitap ediyordu.
Kadının islam katında yeri de yurdu da bellidir.
Sözde ayrıcalık tanıyarak yada erkekle eşit haklara sahip diye safsatalar uyduran batı hiçbir zaman bu söyleminde samimi olmadı olmayacakta.
Kendilerinin(batının) kadınları bir meta gibi gördüğünü hergün şahit oluyoruz.
Bize dinimizi dinsizler mi öğretecek;bize kültürü, ahlakı, değeri;sözde modern ama alakası olmayan dünyaperest kafalar mı öğretecek.
Bırakın bu ayakları ciğerinizi biliyoruz.Gününüzde, modern kafalarınız da sizin olsun tepe tepe kullanın.
Yemezler yedirmezler en kıymetli varlıklarımız(annelerimiz,eşlerimiz,kardeşlerimiz, bacılarımız)bunun farkında siz rahat olun...elhamdülillah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
MURAD57 10:26 09.03.20
Kadınlar günü münasebetiyle dini program tertip etmek, teslimiyet bayrağının çekilmesidir.

Bu günler bize ait değildir. Bugünleri çıkaranlar da bizleri kendilerinden görmezler. Ama biz yaranmaya devam edelim.

Şeddeyle kınıyorum.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Fark 10:29 09.03.20
Çalışan Kadınlar

Çalışan ya da çalışmak zorunda kalan kadına yardım etmek gerekir.

(وَلَمَّا وَرَدَ مَاۤءَ مَدۡیَنَ وَجَدَ عَلَیۡهِ أُمَّةࣰ مِّنَ ٱلنَّاسِ یَسۡقُونَ وَوَجَدَ مِن دُونِهِمُ ٱمۡرَأَتَیۡنِ تَذُودَانِۖ قَالَ مَا خَطۡبُكُمَاۖ قَالَتَا لَا نَسۡقِی حَتَّىٰ یُصۡدِرَ ٱلرِّعَاۤءُۖ وَأَبُونَا شَیۡخࣱ كَبِیرࣱ)

Musa, Medyen suyuna varınca orada bazı insanların sulama (hayvanlarını sulama) yaptıklarını gördü. Orada hayvanlarını engellemeye çalışan iki kız gördü.

Dedi ki: "Neden böyle yapıyorsunuz?"
Dediler ki: "Çobanlar gidinceye kadar biz hayvanlarımızı sulamayız. Babamız ise çok yaşlı biridir."

(فَسَقَىٰ لَهُمَا ثُمَّ تَوَلَّىٰۤ إِلَى ٱلظِّلِّ فَقَالَ رَبِّ إِنِّی لِمَاۤ أَنزَلۡتَ إِلَیَّ مِنۡ خَیۡرࣲ فَقِیرࣱ)

Bunun üzerine Musa, o kızların hayvanlarına su içirdi. Sonra da bir gölgeye çekildi ve: Rabbim, şuan bana indireceğin her türlü iyiliğe muhtacım, dedi.

Kasas 23-24

Kadınların çalışması caiz midir değil midir konusuna girmeyeceğim. Zira bu mesele hakkında yazacağım şeyler vakıadan ayrı şeyler olacaktır. Ben vakıa üzerine yazacağım.

Kadınların çalıştığı bir çok ortamda yer alıyoruz. Her kadın her ortamda kendisini rahat hissetmez. Bu bir gerçektir. Erkeklerin arasında çalışmaktan çekinen kadınlar vardır. Bunda beis görmeyen kadınlar da vardır.

Ancak erkeklerin arasında çalışmak zorunda kalan bir kadından da rahat davranmasını istemek haksızlıktır. Ona erkek muamelesi yapmak haksızlıktır. Madem çalışıyorsun öyleyse bunlara da katlanacaksın demek zulümdür. Evet, çalışmak zorundadır.

Ama bir erkek de onun işine el atsa kötü mü olur? Erkeklerin arasına karışmak istemediği durumlarda bir erkeğin onun işlerinde yardımcı olması kötü mü olur?

Kamuda, özel sektörde çalışan milyonlarca kadın var. Bu, onların tercihi. Kimisi için tercih değil, zorunluluktur. Çalışmak zorundadır. Kazancını ev ekonomisine harcamayıp kozmetiğe harcayan kadınların faturası tüm kadınlara kesilmemelidir.

Erkeklerin de çalışmak zorunda kalan kadınlara işlerinde yardımcı olması gerekir. Bunu Allah rızası için yapmalıdır. Kadınların gönlüne girmek için değil, Allah'ın rızasına nail olmak için yapmalıdır.

Bir dairede çay, temizlik ve benzeri işler yapan kadın, erkeklerin ortamına girmekten çekiniyorsa onu işten kovmak değil, ona yardımcı olmak gerekir. Erkekler odalarını temiz bıraksın. Mümkünse çayı bir erkek servis etsin. İlla ki daracık odalarda kadınların, kızların oturan kimselerin arasından geçip eğilerek çay servisini yapmasını istemeyelim. Çayı kapıdan içeri getirince oradaki beyefendi tepsiyi elinden alsın ve kendisi servis yapsın.

Malesef bazı yerlerde çay servisi yaparken utana sıkıla içeri giren, erkeklerin arasında geçmek zorunda kalan kızlar görüyorum. Belli ki, o da rahatsız. Ama işi bu.

İşte böyle kızlara ve kadınlara yardımcı olalım. Çalışacaksa çalışsın, yoksa işine gücüne baksın, demek güzel bir ahlak değildir.

Belki onun da evde çok yaşlı bir annesi var. Çok yaşlı bir babası var. Belki duldur. Bakması gereken çocuklar var...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi