Astral Seyahat

Birinci boyut( ilkel varlıklar boyutu ) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Astral Seyahat>Birinci boyut( ilkel varlıklar boyutu )
Yafes 01:39 12.10.18
B İ R İ NC İ BOYUT:

Birinci boyut tamamen içgüdüsel davranışlar içinde olan, düşünme ve kendiliğinden haraket kabiliyetine sahip olmayan ilkel varlıklar boyutudur. Bu boyut gurubunun varlıkları bizim alışık olduğumuz ya da varlık denilince aklımıza geliveren güzel, çirkin, korkunç vs., formlarında olmayabilirler. Küresel ya da küp şeklinde varlıklar da olabilirler. Bulunduğumuz dünyaya uyan bir benzetme yapılırsa bitkiler, 1. Boyut varlıklarıdır denilebilir. Tabii burada, dünyadaki bitkiler 1. Boyuta aittir gibi bir iddiada bulunmuyor, sadece bir benzetme yapıyoruz. Kısaca 1. Boyut varlıkları haraket kabiliyetleri sınırlı olan ve düşünemeyen varlıkların toplamıdır. Bununla beraber, bu varlık kavramını çok da geniş tutmak gerekir ancak bunların tamamının herhangi bir enerji yansıması yoktur. Verilen tek yanlı emirlere göre eylem gösterirler. Kendiliklerinden bir şey yapabilme kabiliyetleri yoktur.

Çeşitli majikal çalışmalarda 1. Boyut'tan ya da birinci boyut varlıklarından istifade etmek mümkündür. Ancak bu kullanım sınırlıdır. Çalışmalarda genellikle 2. Boyut ve daha az da 3. ve 4. Boyut varlıkları kullanılır. 1. Boyut varlıklarının kullanımına örnek olarak Kblan kitabında anlatılan bir kat çalışması yapıldığını ve bir insan üzerinde katlarda uygulama yapıldığını düşünelim. Bu kimsenin Astral formu üzerinde çeşitli seviyelerde çeşitli işlemler yapılabilir. Yüksek seviyede sayılabilecek katlarda da çalışma yapılabilir fakat kurbanın formu mesela bir taşa bağlanıyorsa, işte o taşın kendisi bir, 1. Boyut varlığıdır, ya da 1. Boyut varlığının Astral formudur. Kurbanın formu sırf kötü durumda olsun diye bir yere gömülüyorsa, o gömülen yer 1. Boyut'la rabıtalıdır.

1. Boyut varlığı kişiler üzerinde nasıl etki yapabilir? Bu, şu şekilde olmaktadır; varlık ya da varlığın benliği Astral bölgeye çekilir. Bunun biliçli olarak yapılması gerekmez. Söz konusu varlık mesela bir taş formunda ise, kişinin formu o taşa ne amaçla bağlandı ise varlık bu amacı ilkel bir emir olarak alır. Kişinin formu üzerinde aynı etkiyi bilinçsizce sürdürür. Bir noktada, kişinin fizik plandaki, fiziksel benliğine yapışır. Aynı şekilde kişilerin Astral benliklerini ya da bazı çok ileri seviye çalışmalarında bizzat fiziksel bedenini 1. Boyuta atmak mümkündür çünkü 1. Boyut varlığı kişiler üzerinde nasıl etki yapabilir? Bu, şu şekilde olmaktadır; varlık ya da varlığın benliği Astral bölgeye çekilir. Bunun biliçli olarak yapılması gerekmez.

Söz konusu varlık mesela bir taş formunda ise, kişinin formu o taşa ne amaçla bağlandı ise varlık bu amacı ilkel bir emir olarak alır. Kişinin formu üzerinde aynı etkiyi bilinçsizce sürdürür. Bir noktada, kişinin fizik plandaki, fiziksel benliğine yapışır. Aynı şekilde kişilerin Astral benliklerini ya da bazı çok ileri seviye çalışmalarında bizzat fiziksel bedenini 1. Boyuta atmak mümkündür çünkü 1. Boyut genel olarak sıkıntı verici, sınırlayıcı, kara bir mekandır. Özet olarak söylemek gerekirse kat çalışmalarındaki Sıfır ve Birinci katların bazı bölgelerine benzer.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Türk 19:25 12.10.18
Hep anlamaya çalıştığım bir konu emeğine sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up