Esmaül Hüsna

EL HÂFID Esması ve Sırları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Esmaül Hüsna>EL HÂFID Esması ve Sırları
El Kindi 16:21 17.04.19
EL-HÂFID: Alçaltan, düşüren, zillete düşüren,inançsızları ve emrine muhalefet edenleri alçaltan, zelil kılan, yukarıdan aşağıya indiren.Allah Teâlâ, istediği kulunu yukarıdan aşağı atıverir. Şan ve şeref sâhibi iken, rezîl ve rüsvâ eder ve bu muamelesi çok defa, kendisini tanımıyan, emirlerini dinlemeyen asiler,başkalarını beğenmeyen mütekebbirler ve hak, hukuk tanımayan zâlim zorbalar hakkında tecellî eder. Kahriye olan isimlerdendir.Zorbaları ve firavunları alçaltan, onları hor-hakir ve zelil eden, saltanatlarını devirip değer siz kılan; indirip bindiren…
“O, alçaltıcıdır, yükselticidir.”(Vakıa, 56:3) Bu ayetin tam anlaşılması için şu ayetlerle birlikte okumak lazımdır: “Yeryüzü şiddetle sarsıldığı, dağlar parça parça dağılıp saçılmış toz olduğu ve siz de üç sınıf olduğunuz zaman, O, (kimini) yükseltir, (kimini) alçaltır.” (Vakıa, 56:3)
Cenab-ı Hak, zulümden hiç hoşlanmaz ve kendisi de zerre kadar kimseye, hiçbir mahlukla zulmetmez. Hatta mülkünde yaşayıp yiyip içtiği halde her gün inkar ve isyan eden şükürsüzlere, nankörlere bile zulmetmez. Kimseye hak etmediğini vermediği gibi, kimsenin hak ettiğini de vermemezlik etmez. Bu konuda ne din, ne dil, ne de ırk, renk, soy-sop ayrımı yapmaz. Bu yüzden ayrım yapanlara, zulmedenlere, haksızlık yapanlara karşı öfke duyar ve ona aklını başına alıp zulmünden vazgeçmesi için belli bir süre tanır. Baktı gördü olmaz, bir gün kıskıvrak yakalar ve gırtlağını sıkıp zulmettiği masumların gözleri önünde rezil ve zelil eder. Malını, mülkünü, kuvvet ve iktidarını ayaklar altına alıp yağmalatır, hor ve hakir kılar; zelil eder, alçaltır. Allah (c.c)’nün rahmeti, merhameti ve sevgisi olduğu kadar, azabı, kini, nefreti ve gazabı da vardır. Sabrı sonsuzdur ama hak etmeyenlere, zalim ve zorbalara, dayatmacılara değil; merhameti sınırsızdır ama acımasızlara, ezip geçenlere, merhamet etmeyenlere değil; şefkati sonsuz dur ama şefkat etmeyenlere, sevgisizlere değil; bu tür kimselere hemen olmasa bile bir gün mutlaka tokadını da indirir…
Bu adın manası, küçültücü, yok edici ve alçaltıcıdır. Bu adda çok büyük sırlar saklıdır. Kendini çok büyük gören, yalnız kendini düşünen ve Allah’ın varlığını inkâr eden zalim bir kimseye bu adı anarak beddua edilirse, bu kimse layık olduğu cezayı hemen görmüş olur.
Zalim, azgın ve merhametsiz kimselerden sakınmak, onların insanlara yapacakları kötülüklerden korunmak için, Allah’ın yüce adı olan Hafid adını gecenin zifiri karanlığında bu adın sayısının zalim kimsenin adının sayısı ile çarpımının vereceği sayı kadar anan bir kimse, o zalimin zulmünden korunacağı gibi, o zalimin de Allah’ın izniyle helak olduğun görür.
EL-HÂFID: Bu mübarek ismin zikri (1481) adettir. Zikir saati Güneş, günü Pazar’dır. Zikir saatinin Zühal olduğunu söyleyenler de vardır. O zaman günü Cumartesi olur.
1. Düşman üzerine 1481 kere okunduğunda onu kahretmez, fakat düşman, çeşitli hastalık ve sıkıntılardan başını kaldıramaz. Namusu, ırzı ve malı heba olur.
2. Bu ismin belirtilen miktarda zikri sırasında duygulanma ve kalpte sıcaklık meydana gelir gelmez ne dilense yerine gelir. Üç gün bu ismi belirtilen miktarda zikredip dördüncü gün bir toplulukta 70 bin kere zikreden kimse hasmına galip gelir, savaşta ise zafer kazanır.
3. Zühre veya zuhal saatinde meşgul olsa muradı hasıl olur. Bu esmayı Rafi esmasıyla beraber okumak faydanın husulüne sebeptir.
Not:Alıntı,derleme…

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 17:02 17.04.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] abi zaman saatlerini gösteren güzel bir uygulama var mı
reklam olmassa burdan yazabilir misin . @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] yada senin bir önerin var mı . forumda var ama tam cözemedim .

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 17:04 17.04.19
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu var bizde

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 17:07 17.04.19
simdi jupiter saati su saatten su saate kadar mı . bi tek orayı anlamadım
bide zuhal saati diyorlar o gezegenin diger adı nedir .

saati sildim . sehirler farklı .
mesela 7.30 dan 8.10 a kadar mı bir alttakini mi dikkate alıyoruz saatin

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 17:11 17.04.19
@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] sehir kordinatlarımız aynı deil . pardon

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
HeartLess 17:14 17.04.19
Şehir güneş doğuş-batış saatini giriyorsun zaten

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Lil bin Ali 17:16 17.04.19
onu girdim . sonra yıldız haritası cıktı

mesela saat 8 de baslıyor diyelim . kacta bittigini nasıl anlaycam . bir altttaki saate mi bakıcam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
El Kindi 18:18 17.04.19
Lil bin Ali Nickli Üyeden Alıntı:
onu girdim . sonra yıldız haritası cıktı

mesela saat 8 de baslıyor diyelim . kacta bittigini nasıl anlaycam . bir altttaki saate mi bakıcam
Lil google playda gezegen saatlerini gösteren güzel bir program var indir kur,telefonuna tavsiye ederim.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kimbilir 01:36 10.05.19