Farkındalık

Sadece hayal et - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Farkındalık>Sadece hayal et
Purgatory 21:34 07.04.17
Sadece hayal et
Seçtiğiniz Manzara Gizli Kalmış Yeteneğinizi Söylüyor

Kokoloji Japonca kokoro: akıl, ruh, duygular ile Yunanca logia: öğrenimi kelimelerinin birleşiminden oluşur. Profesör Isamu Saito ve Tadahşko Nagao tarafından geliştirilmiş bir tür kendini keşfetme oyunudur. Profesör Saito Kokoloji kitabında, “Aklın gözleri iki yöne birden bakar. Biri dış dünyaya dönüktür, çevremiz ve insanlar hakkında bilgi toplar. Diğeri içe dönüktür ve içimizin gizli dünyasına bakar.” diyor. Şimdi psikoloji biliminin prensiplerine sadık kalarak hazırlanan bu kitaptan kısa ve keyifli bir test yapmaya hazır mısınız?

Tek bir bulutun bile olmadığı masmavi bir gökyüzü düşünün. Sadece düşünmek bile kendinizi daha iyi hissetmenize yol açar. Şimdi gözlerinizi manzaraya çevirin. Aşağıdakilerden hangisi size en çok huzur veriyor ve sakinleştiriyor?

1. Beyaz karlı bir ova
2. Mavi bir deniz manzarası
3. Yeşil bir dağ
4. Sarı çiçeklerle dolu bir tarla


Mavi rengin ruhu sakinleştirici etkisi vardır. Sadece hayal ettiğimizde bile mavi bir görüntü nabzımızı yavaşlatır ve derin bir nefes almamızı sağlar. Diğer renklerin de belirli özellikleri vardır. Mavi gökyüzüne karşı hayal ettiğiniz manzara sizin mutlu bilinçaltınıza gizlenmiş olan bir yeteneği betimler.

1. Beyaz karlı bir ova
Özel bir duyguyla ödüllendirilmiş birisiniz, bir bakışta olayları kavramak ve onay ya da açıklama gerektirmeden en karmaşık sorunları çözmek yeteneğine sahipsiniz. Siz o net görüşlü, karar alıcı insanlardansınız. Daima içgüdülerinize güvenin; onlar size en iyi yolu gösterecektir.

2. Mavi bir deniz manzarası
İnsanlarla ilişki kurmada doğal bir yeteneğe sahipsiniz. İletişim kurmadaki yeteneğiniz ve farklı grupları bir araya getirme tarzınız saygı görüyor. Sadece orada olarak insanların daha uyumlu ve verimli çalışmalarını sağlıyorsunuz ki bu da sizi herhangi bir projenin grup çalışmasının vazgeçilmez üyesi yapıyor. “Çok iyi. Harika çalışıyorsunuz,” dediğiniz zaman bunu içten söylediğinizi biliyorlar ve bu da sözlerinizi çok değerli kılıyor.

3. Yeşil bir dağ
Sizin ödülünüz kendini ifade edebilme yeteneğidir. Duygularınızı ifade etmek için gerekli olan kelimeleri daima bulabiliyorsunuz ve çevrenizdekilere bunların kendi duygularına olduğunu kısa sürede fark ediyorlar. Derler ki paylaşılan neşe çoğalır, paylaşılan kader azalır. Başkalarına bu denklemin doğru tarafını bulmaları için daima yardımcı oluyorsunuz.

4. Sarı çiçeklerle dolu bir tarla
Bilgi ve yaratıcılıkla dolu bir depo gibisiniz, sonsuz sayıda fikriniz ve neredeyse sınırsız bir yaratma gücünüz var. Başkalarının duygularına açık olun ve düşlerinizi gerçekleştirmek için çalışmaktan asla vazgeçmeyin, yapamayacağınız hiçbir şey yoktur.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
SiLence 21:38 07.04.17
Mavi deniz manzarası mavi gökyüzü. 2

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Purgatory 21:45 07.04.17
acar 23:20 07.04.17
spacetimereality 23:10 08.04.17
Güzel paylaşım teşekkürler...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
pride 23:29 08.04.17
Mucella 23:56 26.05.17
Allah razı olsun, teşekkürler

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İpek 09:02 21.04.18
Yeşil bir dağda olmak istiyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
kalender 02:43 15.06.18
uyurgezer 10:23 15.06.18