Farkındalık

Öz Farkındalığınızı Arttıracak 4 Önemli Adım - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Farkındalık>Öz Farkındalığınızı Arttıracak 4 Önemli Adım
Cennet 00:52 31.08.18
Zihnimiz merakla olan biteni araştırıyor. Çevremize karşı meraklıyız. Yeni şeyler öğrenmeyi seviyoruz. Fakat en önemlisi bu merakımızı sadece dış dünyaya odaklıyoruz. Evet iç dünyamızı keşfetmiyoruz. Kendimiz hakkında gözlem yapmıyor ve araştırmıyoruz. Kısaca Öz farkındalık yapmıyoruz.
Öz Farkındalık neden önemli?


Bir insan kendini tanımadan ve farkındalıkla bakmadan dış dünyayı farkındalık ile inceleyemez. Öz farkındalık bizi geliştirecek en önemli etkenlerden biridir.

4 Adımda Öz farkındalığınızı arttırın.

Öz Yansımanızı İnceleyin
Günde en az 30 dakika kendinize ayırın. Kendinizi inceleyin ve kendiniz hakkında yorum yapın. Kısaca iç dünyanızda bir gezintiye çıkın. Kendinize zaman ayırın.

Bir Günlük Yaz
Yapılan araştırmalar günlük yazan insanların daha uyumlu ve huzurlu olduğunu kanıtlamıştır. Günlük yazarak hayatınızdaki pek çok detaya ulaşabilir ve öz farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

Başkalarının sizin hakkında düşüncelerini öğrenin.
Kimse eleştirilmekten hoşlanmaz. Ama eğer egonuzu yenebilirseniz bu hamle öz farkındalığınızı arttıracaktır. Kişilerin görüşleri % 100 doğrudur demiyoruz. Ama bu sizin öz farkındalığınız için çok iyi olacaktır.

Anılarınızı ve Hayat Hikayenizi Anlayın.
Gözünüzün önüne ilk anılarınızdan sona doğru bir hikaye dizilimi gelecektir. Hayat hikayeniz size çok önemli ipuçları verecektir. Birine hayat hikayenizi anlatır gibi gözünüzden geçirin. Önemli detaylara bakın. Kendinizi bu sayede daha iyi tanıyacak ve öz farkındalığınızı geliştireceksiniz.
Kaynak:Alıntıdır.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
Necibe 16:19 28.12.18
bunu çoğu zaman atlıyoruz, yapmıyoruz

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up