Forum Kuralları

Forum Kuralları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Forum Kuralları>Forum Kuralları
aşk 08:41 23.05.40
Bütün üyelerin kuralları okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni üye olunması ya da kurallardan haberdar olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kurallar zaman zaman güncellenir.1) Forum sitemizde açılan konu ve yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur.

2) Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı tüm materyallerin kullanımı yasaktır. (Yazı, sembol, resim, ses dosyası, video, flash animasyon...)

3) T.C. Yasalarına, Uluslararası İçtihatlere aykırı belli bir ideolojiye ait propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar kesinlikle yasak olup, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep ayırımı yapacak biçimde üyeleri kışkırtıcı,alay edici konular açılması ve mesaj yazılması yasaktır. Topluluklar, kurumlar, cemaat ve cemiyetler hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. Dini yada siyasi propaganda kesinlikle yapılamaz.

4) Sitemizde kendinizin ve başka birinin kişisel bilgilerini paylaşmak yasaktır.Cep telefonu, mail, whatsapp ve diğer platformlar da bu yasağın içerisindedir.Bu gibi bir durum söz konusu olursa uyarıyı buradan yaptığımız için tekrar uyarılma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

5) Üyelerin kendi arasında yaptığı bilgi ve diğer alışverişlerde sitemiz sorumlu değildir.

6) Site yönetimi kurallara uymayan konu ve mesajları, değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

7) Yasadışı herhangi bir içeriği forumda yayınlamak kesinlikle yasaktır. Yasadışı yazılım (warez, crack, serial vb.) ve müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı bize aittir.

8) Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda ''Arama'' yapılmalıdır.

9) Size özel olmayan tüm konuların altına "ALINTI" yazılması zorunludur. Ya da bir kaynaktan alındı ise o kaynağın belirtilmesi gerekir. Bu kaynak site vb. ise sadece '' ALINTI'' yazılır. İnsanların emeğine olan saygımızdan bunların yapılmasını istiyoruz.

10) Konuları okumadan sırf mesaj sayınızı arttırmak için mesaj yazmayınız. Post kasmak, flood yapmak yasaktır. Uyarılara rağmen devam eden kullanıcı yasaklanacaktır.

11) Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine neden olabilecek her türlü yazı stilinin-renginin, grafiğin, mesaj biçimlendirmesinin kullanımı yasaktır.

12) ileride herhangi bir hukusal durum söz konusu olduğunda bizden veri talebinde bulunulduğu taktirde Emniyet ve üst mercilere verilmek üzere, ayrıca Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler, konu ve mesajlar silinmemektedir. Fakat isteyen üyeliğini banlatıp, erişime kapatabilir.

13)Forum kurallarına uymayan üyeler; yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında yasaklanacaktır.


Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle gelirler ve forum kurallarına uymak durumundadırlar. O yüzden bu çerçeve dâhilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Forumumuzda belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılar için gerekli işlemler yapılacaktır.

Forumumuzda paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Yapılan paylaşımlarda telif hakkı içeren dosya ve materyal paylaşmak yasaktır.Forumumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletisim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir. Direk alıntı yapılmış paylaşımlarda Kişi, Eser ve internet adresini bildirmek zorunludur.

Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesinin doğru olduğunu hatırlatırız.

Üyeler Forumumuzun veya başka bir forum üyesinin özel bilgilerini alenen açıklayamaz.

Kişisel tartışma şekline dönüşen konulara yazılan iletiler silinir; gerekilirse konu kapatılır! Kapatılan başlıklara (yazılara) ilgili özel mesaj veya e-posta atılmamasını rica ederiz. Sürekli ikili tartışma yaratan kullanıcılara forum yönetimi tarafından önce uyarı, sonra uzaklaştırma verilir

Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse kaldırılabilir.

Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun verimli olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir.

Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı forum kullanımından süresiz men edilecektir. Bununla birlikte foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimlerinin de küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde isimler doğrudan forum dışı bırakılacaktır. Aynı konu kullanıcıların avatar ve imzaları için de geçerlidir..

Forumla ilgi ve ilişkisi olsun olmasın, her türlü kişi, kurum ve kuruluşu küçük düşürücü, hakaret içerikli mesajların yazılması kesinlikle yasaktır.

Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.

Siyaset konularının taraflı ve körü körüne konuşulması forumumuzda yasaktır.Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Başlık açılan bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.

Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir. Öneri ve isteklerinizi iletişim linkinden veya forumda ilgili oluşturulmuş bölüme yazılmalıdır.

Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

Aynı kullanıcının foruma farklı isimlerle üye olması yasaktır. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler silinir ve kendisine uyarı verilir. Tekrarlanması sonucunda sürekli olarak forumdan uzaklaştırılır.

Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler forumu terkedebileceği gibi kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinebilir ya da kilitli konulara taşınabilir artı olarak kendilerine uyarı cezası verilir. Buna rağmen aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır. Üye cezalandırmasını forumun yöneticileri yapar. Yöneticiler isterlerse diğer yönetim grupları ile istişare yaparak fikirlerini alabilir. Ancak nihai karar organı forumun yöneticisine aittir.

Forum Yönetimi aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve Forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız iletişim linkinden şifrenizi isteyebilirsiniz. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar; başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa forumdan uzaklaştırılırlar.

Havasokulu.com Forumu yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
aşk 16:06 29.01.41
Sitemizin mesaj sayısı ile ilgili bilgileri:

Özel mesaj yazmak için: 50 mesaj/konu
Sohbet Alanını görmek için: 100 mesaj/konu
E-Kitap bölümü için: 250 mesaj/konu
Üye imzası kullanmak için: 500 mesaj/konu

Konu açmadan önce arama yapınız.
Mesajlarınızın silinmemesi için lütfen bu konumuzu okuyunuz;

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Konu Kapatılmıştır Up