Havas Dersleri

Başlayanların Aklını Kurcalayan Sorular: HAZIRLIĞIN ÖNEMİ (BÖLÜM 5) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Havas Dersleri>Başlayanların Aklını Kurcalayan Sorular: HAZIRLIĞIN ÖNEMİ (BÖLÜM 5)
Eylül 13:49 14.11.17
Batı Tabiri ile Majika kişilik veya majikal persona

İslamî majikal sistemde yani Havâss'ta hiç bilinmese de farkında olmadan kullanılan ve batı ekollerinde çok bilinen bir şey vardır. Bu majikal kişiliktir. Majikal kişilik meselenin can damarı, en önemli noktasıdır. Konuyu biraz saptırarak bu durumla ilgili bazı örnekler vermek isterim.
1996 yılında arabamın arka camına "Ölmek için güzel bir gün" yazdırtmıştım (Tabii İngilizce olarak). Bu söz hoşuma giden bir sözdür ve bildiğim kadarıyla, tabii yanılabilirim, Apachi'lerin savaşa giderken söyledikleri, bizdeki "Hakkını helal et" sözünün yerine kullandıkları bir sözdür. Ne zaman o arabaya binsem farkında olmadan, bir trafik canavarı kesilip, arabayı gidebileceği en yüksek hızla sürerdim. Neyse ki, ben o sözü doğulamadan önce cam kırıldı.
Benzeri psikolojik durumları herkes yaşamıştır. Yüzünüze şaka olsun diye bir canavar maskesi takarsınız ve birden bire az da olsa kendinizi güçlü ve o canavarın psikolojisinde hissedersiniz. Basit bir kıyafet, bir maske hatta taktığımız bir rozet farkında olmadan psikolojimizi etkiler.

Kızılderililerin savaşa gitmeden önce yüzlerini boyamaları
biraz da bu yüzdendir. Majikal kişilik yapılan şeyler ve hazırlıklarla beli bir kişiliğe girerek ruhsal enerjiyi deşarj etmektir. Ortaçağ Avrupasının majisyenleri bir demon daveti yapmadan önce günlerce süren oruç, riyazet, arınma dönemleri geçirirler, içine girecekleri koruyucu daireleri günler süren çalışmalarla çizerler, operasyonda giyecekleri elbiseleri hazırlarlar ve törenle
giyerler, binbir itina ile hazırladıkları asâlarını ellerine alırlardı. Ve bu suretle de şu psikolojiye girerlerdi, "Bütün bunları yaptım. Hazırlandım, öyleyse istediğim iş de olacak, çağıracağım demon da gelecektir". Buna psikolojik olarak inanırlardı. Bilinçaltları yapacakları işi ciddiye alırdı ve gerçek davet belki sadece yirmi dakika sürerdi. Denilir ki, demonu getiren aslında yapılan davet değil, davetin hazırlığı, dairelerin çizilmesidir. Majisyen bunlara başladığı anda zaten kafa olarak gereken daveti yapmaya başlamıştır ve gerçek davet operasyonu sadece son noktadır. Aynı davet hiç hazırlık yapılmadan, alalade bir şekilde yapılsa hiç bir şey olmaz.

Anlaşıldığı gibi majikal kişilik, belli bir kişiliğe girmek ve kendini, kendi bilinçaltını belli bir şeye inandırmak ve o şeyi ciddiye aldırtmaktır. Havâss'ın majikal kişiliğini uyaran şey ise yapılan hazırlıklar, oruçlar, riyazetler, baştan beri saydığım yazı malzemesi, özel ve ciddi kıyafetler giymeler, temizlikler ve benzeri bütün geleneklerdir. hatta bir vefk veya muskanın geleneksel tarzda katlanmasıdır. Majikal kişilik ve gelenekler asla ihal edilmemesi gereken şeylerdir.
Kaynak : havasın derinlikleri

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 17:36 14.11.17
Konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
werty 12:06 19.11.17
nevfell 17:41 25.11.17
İnşirah 11:44 29.01.18
Emeğinize sağlık, teşekkürler..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Och 08:23 05.05.18
ebruss54 13:24 14.05.18
Hocam bende bu havas ismini öğrenip uygulamak ve başarılı olmak istiyorum bana yardım eder misiniz? Kendimle alakalı bir iş için ve millete faydam olsun diye istiyorum

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Empat 00:10 02.12.18
Maşaallah aydinlatici ve mantikli

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi