Peygamberler

Peygamber efendimiz (s.a.v.)’in şemaili - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 
Peygamberler>Peygamber efendimiz (s.a.v.)’in şemaili
Adalet 23:08 31.05.16
PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V.)’İN ŞEMAİLİ

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in mübarek cismi güzel, bütün azaları birbirine mütenasip, görünümü gayet güzel, alnı, ğöğsü, iki omuzlarının arası ve avuçları genişti.
Mübarek boynu uzun ve ölçülü, gümüş gibi saftı. Omuzları, Pazuları irice ve kalındı. Mübarek karnı göğsü ile beraber olup şişman değildi.Ayaklarının altı çukur olup düz değildi.Uzuna yakın orta boylu, iri kemikli, iri gövdeli, güçlü ve kuvvetli idi. Ne zayıf, ne topluca, belki ikisinin ortası ve sık etli idi. Mübarek cildi ise ipekten yumuşaktı. Başı normal büyüklükte idi. Hilal kaşlı, çekme burunlu, ağız değirmi çehreli idi. Kirpikleri uzun, gözleri kara ve güzeldi. İki kaşının arası açık, fakat birbirine yakındı.Çatık kaşlı değildi. İki kaşının arsında bir damar vardı ki, kızdığı zaman kabarıp görünürdü.
Mübarek rengi ne ak, ne de kara yağız;ikisi ortasında gül gibi kırmızıya çalar, beyaz, nurani ve berraktı. Mübarek yüzünden kendisine has bir nur parlardı. Gülerken ağızları şimşek gibi nur saçılarak açılırdı.
Mübarek saçları ne pek kıvırcık, ne de pek düzdü. Saçlarını uzattığı zaman kulak memelerini geçmezdi. Mübarek sakal-ı şerifi sık ve tamdı. Uzun intikallerinde saçı ve sakalı henüz ağarmaya başlamıştı. Ancak mübarek başında biraz, sakalında da yirmi kadar beyaz kıl vardı.
Mübarek cismi en güzel kokudan daha iyi kokardı. Koku sürünsün sürünmesin, teri ve teni en güzel kokudan daha güzel kokardı.O’nunla musafaha eden kimse gün boyunca O’nun mübarek kokusunu duyardı.Mübarek elini bir çocuğun başına sürse o çocuk diğer çocukların arasında tanınırdı.
Fevkalede bir hisse sahipti. Çok uzaklardan işitir, kimsenin göremeyeceği mesafeden görürdü. Her hareketi normaldi. Bir yere gideceği zaman acele etmeyip sağa sola meyletmeden vakar ile doğru yoluna gider, normal bir biçimde yürürlerdi.
Güleryüzlü, tatlı sözlü idi. Kimseyi incitici söz söylemez, kimseye kötü muamele etmez ve kimsenin sözünü kesmezdi. Fakat heybetli ve vakarlı idi. Lüzumsuz söz söylemezdi. Gülmesi tebessümdü. O’nu ansızın göreni bir heybet alırdı. Herkese derecesine göre hürmet gösterirdi. Akrabalarına daha ziyade ikram ederdi. Lakin onları kendilerinden daha faziletli kimselerin üzerinde tutmazdı.
Kendilerine hizmette bulunanları pek hoş tutardı. Kendisi ne yer, ne giyerse onlara da onu yedirir ve giydirirdi. Çok cömert ve ikram sahibi. Çok şefkatli ve merhamet sahibi idi. Çok cesaretli ve bilgili idi. Sözünde ve vaadinde sabit, sözünde sadıktı. Hasılı o ahlakça, akıl ve zekaca herkesten üstün ve her türlü medh ü senaya layıktı. Allah’ım! Bizi O’na layık bir ümmet eyle!
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
desperado 00:12 01.06.16
Allah görmeyi ahirette komşu olmayı nasip eylesin amin
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Fatmasevvalim 00:14 01.06.16
Allahim komsusu eylesin cumlemizi insallah amin
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Adalet 02:51 17.11.16
Allah'ım Rabbimiz,bizlere sana layık kul olabilmeyi ve Resulüne layık ümmet olabilmeyi nasib eyle.Amin.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
azize 15:01 16.03.17
Adalet 19:17 31.05.17
Arkadaşlar bu konuyu dikkatlice okuyup istifade ediniz.
Konuları okumadan sırf mesaj sayınızı arttırmak için mesaj yazmayınız.Konuları okuyup istifade ettikten sonra yorumlar-mesajlar-sorular yazarsınız.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yasinrazi 07:28 09.04.19
AbdudDaim 09:00 09.04.19
Bunun yazılı olduğu tablolar var arapça.
Evinize asabilirsiniz.
Faziletleri de var.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
haskin 20:17 08.09.19
Allah’ım! Bizi O’na layık bir ümmet olmayı nasip eyle!
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Arifakinci46 01:42 31.10.19
Dini birsey konusuldugunda,yada birinden bahsedildiginde,hep garip bi ciddiyet sarar beynimi,hayalimde ise sakallı,kavuklu veya cubbeli karakterler olusurdu..Bu dusuncem bir ruya ile değişti.Bazi ruyalar anlatilmaz,ama Rabbim buradaki yorumlarda masum,saf kardeslerime en guzel ruyayi gormeyi nasip etsin inşallah...Dunyanin en guzel ruyasi
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2