Rızık ve Bereket Uygulamaları

Peygamberlerin Yaptığı Rızık Duası(İhtiyacı Olan Kimse Asla Parasız Kalmaz) - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

1 2 3 4 
Rızık ve Bereket Uygulamaları>Peygamberlerin Yaptığı Rızık Duası(İhtiyacı Olan Kimse Asla Parasız Kalmaz)
bitter 02:38 07.04.16
Peygamberlerin Yaptığı Rızık Duası(İhtiyacı Olan Kimse Asla Parasız Kalmaz)
Peygamberlerin Yaptığı Rızık Duası(İhtiyacı Olan Kimse Asla Parasız Kalmaz)
Kendisini görüp ondan yardım isteyen fakir köylüye Hz Ömer bin Hattab hazretleri şöyle söyledi: “Allahın resülü kimse fakir kalmasın nerede bir fakir görürsen onun imdadına yetiş! Bu dua benden size miras olsun dedi. Şimdi sana duayı öğretmemin zamanı geldi.'' (el Câmiüs Sahıh)

Yine müslümanlığı yayarken evleri yağmalanan, evini barkını bırakıp kaçm...ak zorunda kalan, maddi sıkıntının eşiğine gelen alimlerimiz ve peygamberlerimiz bu anahtar duayı kullanmışlardır. Bu dua zenginlere değil darlık çekenlerin ilacıdır. Bu dua asla bolluk içinde biri tarafından kullanılmaz aksine zor durumda olanların duasıdır.

Günde 7 defa okumanız yeterlidir. Dükkanınızda okuduğunuzda bereketiniz artar müşteri kuyruk olu verir. Sefaletinizde okuduğunuzda paranın nerden geldiğini anlayana kadar tüm borçlardan kurtulursunuz.
[/quote]


Dua:
İnnallahe huver rezzâku zul kuvvetil metîn. Allahümme ya Latifu ya Allah, ya Kerimu ya Allah, ya Ganiyyu ya Allah, ya Fettah ya Allah, ya Rezzak ya Allah, Ya Vehhab ya Allah. Kâle elûguz ibnulkiyye allahumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâu, ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâu, bi yedikel hayru, inneke alâ kulli şey’in kadîr ve istagfirü rabbekum innehu kâne gaffaran. Yursilis semae aleykum midrârâ ve yumdidkum biemvâlin ve benîne ve yec’al lekum ve elûguz ibnulkiyye cennâtin ve yec’al lekum enhârân. Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz. Allâhumme Rabbena ic’al elûguz muhammed ibnulkiyye ve lena min ledunke veliyyen nasiran ve indeke beyten fil cenneti ve edhilnâ fi rahmetike. Rabbena enzil ve elûguz ibnulkiyye aleynâ maideten mines semâi tekünu lenâ îden li evvelinâ ve âhirinâ ve âyeten minke, verzuknâ. Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl(leyli), ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy(hayyi), ve terzuku men teşâu bi gayri hısâbın ve ente hayrur râzikîn.


Meali:
Şüphesiz Allah rızık verendir, güçlüdür, çok kuvvetlidir. Mülkün mâliki olan Allah'ım. Mülkü dilediğine verirsin ve dilediğinden alırsın. Dilediğini azîz kılarsın ve dilediğini zelil edersin. ''Hayır'' senin elindedir. Muhakkak ki sen herşeye kaadirsin. Rabbinizden bağışlama dileyin; çünkü O, çok bağışlayıcıdır. Bağışlama dileyin ki Üzerinize bol yağmurlu olarak semayı göndersin. Size mal ve çocuklar vererek yardım etsin. Sizin için cennetler (verimli bahçeler) yapsın ve sizin için nehirler akıtsın. Allah, kullarına Lâtif’tir (lütufkâr). Dilediği kimseyi rızıklandırır. Ve O, Kaviyy’dir (kuvvetli), Azîz’dir (yüce ve şerefli). Allah'ım, Rabb'imiz! bize katından rahmet yardım gönder ve cennette bir ev yap ve bizi rahmetinin içine al (dahil et). Ey Rabbimiz!, Bizim üzerimize semadan bir sofra indir ki bizim için bayram, bizden öncekiler ve bizden sonrakiler için senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır. Geceyi gündüzün içine sokarsın ve gündüzü gecenin içine sokarsın. Canlıyı ölüden çıkarırsın ve ölüyü canlıdan çıkarırsın. Ve dilediğin kimseyi hesapsız rızıklandırırsın. Ve Sen rızık verenlerin en hayırlısısın.”

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Facebook Twitter Google Digg LinkedIn tumblr Getpocket Reddit Email
bitter 10:52 08.05.16
Okuyup istifade edin arkadaşlar.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Ebuhamza 12:27 08.05.16
abi senle aynı konuyu açmışız

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
dilan 21:44 16.08.16
allah razı olsun güzel paylaşımlar

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Altera 01:57 17.08.16
Paylaşım için çok sağolun. Paylaşımı yapan ve paylaşımın bize ulaşmasına vesile olanlardan Allah razı olsun.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
bitter 06:22 20.08.16
Ebuhamza Nickli Üyeden Alıntı:
abi senle aynı konuyu açmışız
Demekki kalb kalbe karşıymış @[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] hocam.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
yusufkucuk77 18:08 11.11.16
Tuana 17:15 25.01.17
Allah razı olsun bu güzel paylaşım için.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
SiLence 15:27 08.03.17
byhitit 08:25 12.04.17
Çok Güzel Paylaşım, Allah Razı Olsun..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
1 2 3 4