Sorularınız

Aklınıza takılan her türlü soruyu buradan sorabilirsiniz.

Hipnoz yöntemleri? - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Etiketlenen Kullanıcılar

Sorularınız>Hipnoz yöntemleri?
bitter 19:30 01.10.16
Och 09:12 03.03.20
Hipnoz Teknikleri
Hipnotik trans, beynin yukarıda saydığım üç bölümünden birinin aşırı aktif olduğu bir durumu içerir. Hipnoz, sujenin üst beyin yöneticisinin yerini hipnotistin üst beyninin aldığı özel bir durumdur.

Hipnotist, sujesinin üst beyin yöneticisinin yerine kendisininkini koymak için ya sujenin üst beyninin onayını almalı, ya da onu bir şekilde devre dışı bırakmalıdır. 'Eğer hipnoz olmak istemezseniz hipnoz olmazsınız' klişesini bir yana bırakabiliriz. Günlük hayatta karşı karşıya kaldığımız reklamların çoğu bizi biz farkında olmadan hipnoza sokmaya yöneliktir.

Teknikler 4 ana gruptan bahsedebiliriz:

Üst beyin yöneticisinin dikkatini başka bir yere toplayan teknikler (Gözlere baktırarak, veya ritmik hareketlerle sallanan bir sarkaca odaklanarak yapılan hipnoz)
Hayal kurma ile orta beyin aktivitesini arttıran ve üst beyin yöneticisinin aktivitesini azaltan teknikler (Sıklıkla Reikicilerin ve Bioenerjicilerin de kullandığı hipnoz)
Üst beyin yöneticisinin kalıplarını aniden bozan, bu sayede yöneticinin boşa düşmesini sağlayan yöntemler (Milton Erickson'un el sıkışma tekniği)
Mevcut trans durumundan yararlanan teknikler (Zapping hipnoz ve korku transı)

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Cevapla Up