Zahiri Hastalıklar Bakım Bölümü

Sadece Zahiri hastalıklarınız için.

Florür,tarihi ve zararları - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
Zahiri Hastalıklar Bakım Bölümü>Florür,tarihi ve zararları
dradem404 00:01 17.05.21
FLORÜR ..HİTLERİN GAZ ODALARINDAKİ ZEHİRİ..
..
Florürlü macun kullan aptallaş !.
.
Diş macunları ve günlük temizlik ürünlerine eklenen sodyum florid nükleer atıklardan elde ediliyor. İddiaların aksine dişleri korumadığı gibi kansere yol açıyor.
.
Bilim adamları yatıştırıcı etkisi nedeniyle de insanları pasifleştirip düşünce meleklerini yok eden sodyum floridden uzak durulması çağışı yapıyor.
..
NÜKLEER ATIK AĞIZLARDA
..
Diş macunları, gargaralar, bazı endüstriyel gıdalar, antibiyotikler, antidepresanlar gibi pek çok üründe kullanılan florür ya da fluoride alüminyum imalat ve nükleer sanayinin atık ürünü olan ‘sodyum florür'den başka bir şey değil.
.
Suda çözülen, renksiz, kokusuz ve tatsız olması sebebiyle fare ve haşere zehrinde kullanılan ve hatta panzehiri olmayan bir zehir.
.
ONUN ADI: ŞEYTAN ZEHRİ
.
'Şeytan zehri' olarak bilinen fluoride, birçok endüstri dalının depolanması güç bir atığı. 20'nci yüzyılın ikinci yarısında kapitalizm, bu zehirli atığın depolanma maliyetinden kurtulmak için 'florürlü diş macunları' masalını ortaya atarak her ağza sokmayı başardı.
.
40 bin çocuk üzerinde yapılan incelemeler, fluoridin çürümeye karşı dişleri korumadığı aksine kanser riskini artırdığını ortaya koydu.
.
SULARIMIZA BİLE ZEHİR EKLETTİLER
.
Dünyadaki pek çok üniversitenin diş hekimliği ve halk sağlığı bölümlerine, florürün diş sağlığı için faydalı bir şey olduğunu anlatmaları için büyük fonlar sağlandı.
.
Doktorlar reklamlarda oynatıldı.
.
Endüstri baronları, halkın sağlığını korumak için paranın musluklarını açarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor, bazı ülkelerde sulara bile Hitlerin savaş silahı florürü eklettiler.
.
GERÇEKTEN ÇÜRÜKLERİ ÖNLÜYOR MU?
.
Günümüzde florid en çok diş macunları içerisinde rastlıyoruz ve çürükleri önlemek için kullanıldığı söyleniyor.
Peki, gerçekten çürükleri önlüyor mu?
.
Tabii ki hayır!
.
Flor da klor, brom ve iyot gibi son derece zehirli bir kimyasal. Herkes için özellikle çocuklar için sakıncalı.
.
Geçtiğimiz yıllarda Harvard Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, florürün çocukların nörolojik gelişimlerini negatif yönde etkilediğini bir kez daha ortaya koydu. Lakin kimin umurunda.
.
KANSERİ ARTIRDI
.
1977'de ABD Ulusal Kanser Enstitüsü Baş Kimyageri Dr. Dean Burk ve Güvenli Su Derneği (Safe Water Foundation) başkanı Dr. J. Yiamouyiannis yaptıkları araştırmada 40 bin çocuktan iki senede toplanan ham verileri inceledi ve sodyum Dün diş çürümelerine karşı bir başarı sağlamadığı aksine kanser riskini artırdığını ispat ettiler.
.
FLORÜR KAYNAĞI OLABİLECEK BAZI ÜRÜN VE GIDALAR
.
Kullandığımız ürünlerin birçoğu aslında ihtiyacımız olmayan ürünler. Fakat uluslararası firmaların birçok üretimi, depolama alanı maliyetinden kurtulmak için kimyasal atıklar üzerinden para kazanabilme amacına dayalı olarak yaratılmış suni ihtiyaçları besliyor..
.
Hem de sağlığımızı yok pahasına.
.
İşt.e büyük fonlar sağlanarak içeren bazı ürünler: Floridli diş macunu, bebek maması, hazır çorba, tavuk bulyon, teflon tava veya tencerede pişmiş gıdalar, gazlı içecekler, hazır meyve suları, paketli veya işlenmiş gıdalar, anestezi kimyasalları, endüstriyel tütün/sigara.
.
DÜŞÜNME MELEKELERİNİ YOK EDİYOR: SORGULAMA KULLAN

Floridin yatıştırıcı etkisi var ve bireyleri düşünemeyen pasif insanlar hâline getiriyor.
:
Kimyagerlerin ifade ettiğine göre düzenli florür kullanımıyla beyin bir süre sonra yeteneğini kaybetmeye başlıyor ve düşünemeyen sürülere dönüştürüyor insanları. Liberal kapitalistlerin en büyük amaçlardan biri de bu değil mi?
.
FLORÜR KULLANMAYI DURDURAN BAZI ÜLKELER
.
Japonya 1970′lerde sulara eklenmesini yasakladı.
.
Diş macunlarında ise oranı en düşük seviyeye çekti. Ülkede artan şeker tüketimlerine rağmen diş çürüklerinde azalma görüldü.
.
Küba' da 1990'dan beri şebeke suyuna florür eklenmesi yasak. 1997 Mart'ında yapılan ölçüme göre diş çürükleri ciddi oranda görüldü.
.
Hollanda'nın Tiel şehrinde 1973′de sulara sodyum florür eklenmesi durduruldu ve 1993′de yapılan araştırma diş çürüklerinde azalma gözlendi.
.
ABD'NİN ÇİFTE STANDARTI
.
Diş macunlarının üzerindeki uyarıcı bilgiler ülkeden ülkeye değişiyor. Mesela ABD'de satılan Colg… marka macunlarda şu uyarı notu yer alıyor: .
“Eğer çocuğunuzun diş macunundan yemiş olduğunu fark ederseniz, derhal yakınınızdaki zehirlenme istasyonuna götürün ve doktorunuz ile temasa geçin.”
.
Bu uyarı notu diğer ülkelerde 'Çocuğunuzun dişini fırçalarken macunu yutmamasına özen gösterin ve 7 yaşın altındaki çocuklara çok az miktarda diş macunu verin' olarak değişiyor.
.
HİTLER, KİTLESEL İMHA ARACI OLARAK KULLANDI

Yapılan deneyler sonucunda, sularında sodyum florür (NaF) bulunan farelerin Alzheimer benzeri hafıza rahatsızlıklarına yakalanması Alman kimya fabrikası I.G.Farben'i harekete geçirir.
.
Bunu çıkarları için fırsata çevirmek isteyen şirket, sodyum florürden sinir gazı üretimi teknolojisini 1939 yılında ALCOA adlı Amerikan Alüminyum Şirketi'nden satın alır.
.
Ardından Nazi bilim insanları florürün içme suyuna karıştırılması için ilk deneylerini gerçekleştirir. Bu deneylerde içme suyundaki florürün beynin belli bir bölgesini uyuşturduğunu ve bireyin direnme gücünü kırdığını tespit eder.
.
Bu keşiften sonra florür Nazi toplama kamplarındaki içme sularına karıştırılır. Sinir hücrelerini tahrip eden ve IQ'yu azaltan florür, beynin belli bir bölgesine tahribat yaparak, kişileri mücadele anında daha az aktif hâle getirdiği tespit edilir.
.
Bunun üzerine dünyanın en büyük florür üreticisi olan Alcoa, Dow Chemical, Dupont ve Kellogg şirketleri bütün olayın başını çeken Farben'la bir anlaşma imzalayarak, florürün yaygınlaşması için çalışmalar başlattı.

.
Dahası da II. Dünya Savaşı sırasında florür, nükleer silah yapımı için kullanıldı.
.
Naziler bunu düşmanlarına yapıyordu, şimdi ise tüm insanlığa aynı uygulanıyor.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi ▪︎
3KEDI 00:43 17.05.21
Florur aynı zamanda epifiz bezini de olumsuz olarak etkiliyor. Florurun direk olarak epifiz bezi tarafından absorbe edilerek çalışmasını engellediğini okumuştum. Bu sebeple florursuz diş macunu kullanmak en doğrusu.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
dradem404 21:11 21.05.21
3KEDI Nickli Üyeden Alıntı:
Florur aynı zamanda epifiz bezini de olumsuz olarak etkiliyor. Florurun direk olarak epifiz bezi tarafından absorbe edilerek çalışmasını engellediğini okumuştum. Bu sebeple florursuz diş macunu kullanmak en doğrusu.
Florür beynin orta bölgesinde yer alan ve melatonin gibi biyolojik ritmimizi düzenleyen mükemmel bir organdır..florür kirecleyip koreltiyor bu organı
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
sevingül 11:10 14.07.21
Bu konuyu görmem iyi oldu aktardan demirhindi alacaktim. Hazir demirhindi serbetini masum bulmuyorum kendim yapacağım.
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Talebe2021 14:35 14.07.21
Keşke vücudu bu tip sıkıntılardan arındıran karışımlar olsa,çok şey denedim ben ama etki göremedim.
Yıllar önce bir şey okumuştum bir kürü kullanıp vücuttaki zehir gibi atık şeyi çıban olarak atıyormuş ama bulamadım bir daha
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Mustafa007 18:16 02.08.21
Bu konuyla ilgili kapsamlı olarak araştırma yapıp sosyal medyada paylaşımda bulunmak lazım

---------- Post added 02.08.21 at 18:18 ----------

İnsanların araştırmadan kabullenmesini istiyorlar
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
ysmn 18:59 09.01.22
ben de zararını öğrendiğimden beri pahalı da olsa florürsüz diş macunu alıyorum. aslında en iyisi misvak kullanmak
Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi