Kadim Bilgelik

insanoğlunun akrabası geriye doğru 7 (yedi) nesildir - Havas Okulu
Mobil Görünümdesiniz Klasik Görünüm için TIKLAYINIZ Kayıt ol
Havas Okulu
1 2 3 
Kadim Bilgelik>insanoğlunun akrabası geriye doğru 7 (yedi) nesildir
Sin 21:53 02.07.18
İmam-ı birgivi hazretleri şöyle bir bilgi veriyor :
'' İnsanoğlunun akrabası geriye doğru 7 nesildir.

7 ceddimiz deriz, dilimizde darb-ı mesel olmuştur bu 7 nesilde hem ANNE hem BABA tarafından geriye doğru tam 254 ANNE ve BABA var bunların hepsinin ahlakı, özü, nüvesi, karakteri, zerreler seviyesinde de olsa nesilden nesile az veya çok süzülerek bizlere kadar geliyor bizim nefsimizin ahlakının temelini oluşturuyor, sonra ergenlikle kişi bu temeli alıp ya daha iyiye götürüyor ya daha kötüye ama bazı durumlar var kişiye yapışıyor ne kadar nafile namaz kılsa oruç tutsa kişiden ayrılmıyor. kişinin başına gelen belalar, sıkıntılar, huzursuzluklar, vazgeçemediği kötü huylar veya bir türlü yönelemediği iyi huylar. deniliyorki ; bunların hepsinde kişinin geçmişinin 7 ceddinin payı var, onların içinde birileri ahh almış, zulmetmiş, beddua almış veya üzerinde ödenmemiş kefaret ile gitmiş bu alemden...

PEKİ BUNUN TEDAVİSİ NASIL OLACAK ?

Yani bizim çektiğimiz sıkıntılarda, hastalıklarda, üzüntülerde geçmişimizin payı var ama onlar vefat etti, nasıl bu borçlarını öderler de bizde muslugun başı kuruduğu için çektiğimiz sıkıntılardan kurtuluruz. paran varsa sadaka verirsin bazen oruçta tutarsın bu niyetle onlara hediye edersin, sana kalan sevaplardan hiçbirşey eksilmez onlarda istifade ederler, kötülük baştan çözülür.

AMA BUNUN DAHA KOLAY BİR YOLU DA ŞU ?

Mesela sabah niyet edersin '' Bügün okuyacağım tüm salavat-ı şerifeleri geçmişimdeki 254 ANNE ve BABAMIN varsa üzerlerindeki kefaretlerin, kul haklarının, ahh'larının kaldırılması için hediye eyledim'' der ve her boş zamanında okursun.

Geçmiş 254 ANNE ve BABAMIZA veya ümmeti-i MUHAMMED'ten büyük günahı olanların affı için salavat-ı şerife okumak fıkfen kafaretin izalesi, ödenmesi, sadaka vermek veya oruç tutmak iledir, o zaman geçmiş 254 ANNE ve BABAMIZ için varsa üzerlerindeki kefaretlerin, kul haklarının ödenmesi için bu niyetle sadaka vereceğiz, oruç tutacağız. böylelikle onlar üzerindeki ahhlar gider, kul hakları kalkar, kefaretler ödenir. bizlerin üzerindeki bütün sıkıntılar da kalkar, şifa huzur bulur saadete ereriz İNŞAALLAH.''

Geçmiş giden atalarımızın arkalarından tevbe-istiğfar yaparak ALLAH'tan onların bağışlanmalarını istemek ve onların arkasından sevabını onlara hediye etmek üzere sadaka vermek oruç tutmak ve hayır-hasenat işlerinde bunlunmak çok önemlidir..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Havasokulu 12:15 17.08.18
Sayın Sin, konu paylaşımınız için teşekkür ederiz.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
zerya 13:49 25.08.18
Önemli bir konuya değinmişsiniz emeğinize sağlık

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
muhammed19 15:48 25.08.18
Allah razı olsun bu değerli bilgiler için...

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Nur28 20:40 13.09.18
Allah razı olsun hocam, tövbe namazından sonra
İkinci yol bu olsa gerek.

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
İnşirah 20:50 13.09.18
Allah razı olsun, emeğinize sağlık..

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Bahargeldi 02:02 23.10.18
Çok değerli bir konu iyi ki denk geldim Allah razı olsun bende bundan sonra hediyelerimde yer vereceğim inşallah

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Akineton 10:33 23.10.18
El Kindi 14:02 24.10.18
Allah razı olsun hocam

Dünyanın En Büyük Havas ve Gizli ilimler Sitesi
Pars 23:18 24.10.18
1 2 3