Havass ilmi Esma-i idrisiyye Şerhi - Sayfa 19 - Havas Okulu

Go Back   Havas Okulu > Havas ilmi & Gizli ilimler > Esmalar > Esmai idrisiyye

Acil işlemleriniz için instagram: @HavasOkulu

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18.04.22, 22:01
gecesahini22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Daimi Üye

Etiketlendiği Mesaj: 7 Mesaj
Etiketlendiği Konu: 0 Konu

Alıntı:
Curly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sonuç aldınız mı? bir kere fazla okumaktan bir zarar geleceğini düşünmüyorum ben ama sonuçta Allahın ismi
Maalesef okumayı bıraktım kardeşim bir ara hislerim kuvvetlenmişti 15 20 gün okudum vird edinebilirsen olur ama koruma yapman lazım sürekli

Alt 18.04.22, 22:15
Üye

Etiketlendiği Mesaj: 2 Mesaj

Alıntı:
gecesahini22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Maalesef okumayı bıraktım kardeşim bir ara hislerim kuvvetlenmişti 15 20 gün okudum vird edinebilirsen olur ama koruma yapman lazım sürekli
Bir çok şeyi buradan öğreniyorum bazen. Koruma diyorlar ama nasıl olduğunu tam yazan yok ben 7 ayetelkürsi ile oluyor biliyordum buraya girene kadar. Ve sonunda hep derim ki Alemlerin rabbi sensin. Beni görünenin de görünmeyenin de şerrinden ve vesvesesinden kendi nefsimden koru

Alıntı:
sonuç aldınız mı? bir kere fazla okumaktan bir zarar geleceğini düşünmüyorum ben ama sonuçta Allahın ismi
Nasıl başladın nasıl devam ettin tam olarak hangi seviyeye geldi?

Bende detaylarını merak ediyorum tabi herkeste aynı olmaz elbet

Alt 18.04.22, 22:47
gecesahini22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Daimi Üye

Etiketlendiği Mesaj: 7 Mesaj

Alıntı:
Bir çok şeyi buradan öğreniyorum bazen. Koruma diyorlar ama nasıl olduğunu tam yazan yok ben 7 ayetelkürsi ile oluyor biliyordum buraya girene kadar. Ve sonunda hep derim ki Alemlerin rabbi sensin. Beni görünenin de görünmeyenin de şerrinden ve vesvesesinden kendi nefsimden koru

Nasıl başladın nasıl devam ettin tam olarak hangi seviyeye geldi?

Bende detaylarını merak ediyorum tabi herkeste aynı olmaz elbet
Bende düzen yoktu sabah namazına uyanamıyordum o yüzden ikindi sonrası 40 defa okudum tesbihatlardan sonra ama sen namaz öncesi koruma yap sonra namazı tezbihatı bitir 100 estağfurullah çekip yüzüncde estağfurullah el azim el kerim ellezî lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm ve etubü ileyhi tevbeten abden nasuhan dedikten sonra 100 salavat çek sonra niyet et öncelikle Allah rızası için sonra da duru görümün gelişmesi ve 6. hissim veya hislerim kuvvetlenmesine vesile olması niyetiyle esmai idrisiye 6. ismi zikretmeye de başla zikirden devamlılık önemli bi gün bırakırsan kaçırırsan atlarsan kaybolur 40 gün devam et böyle sonra zaten devam edersin ama ömür boyu bırakmaman lazım ona göre davran

Alt 09.06.22, 09:35
Acemi

Etiketlendiği Mesaj: 0 Mesaj

Kardeşim öncelikle Allah razı olsun paylaşımın tek kelimeyle mükemmel bu hicap dualari falan var onları kuran tilaveti ile yazma imkanın var mı
Ösre med ile Çünkü ben böyle okuyamıyorum bir de bir sorum daha olacak örneğin 40 gün bir Zikrin okumaya başlayacağız o zikre başlamadan önce yine bu dualari fatiha suresini falan her gün okumamız gerekiyor mu çünkü 4000 5000 oluyor ya bazen teşekkür ederim

Alt 29.07.22, 21:06

Etiketlendiği Mesaj: 3 Mesaj

Alıntı:
HavasHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
-----------------

6.cı İsim:
Ya kayyumu fela yefutühü şey-ün min hıfzihi vela ye-üdühü
Doğru olan budur.Diğerlerinde de bir fark göremedim.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Üstte linkini verdiğim konu da doğrudur.
Selamün aleyküm Allah cc vermiş olduğunuz etmekten dolayı razı olsun hocam vermiş olduğunuz esmai idrisiyenin 6.ci isminde Hıfzıhi demişsiniz verdiğiniz linkte ılmihi yazıyor bir kac arkadaşta sormuş affınıza sığınarak birdr ben sorayım hovam hangisini okuyacağız Hıfzıhi mi ılmihi Cevap verirseniz sevinirim Allah cümlemizden razı olsun

Alt 14.09.22, 19:37
Gayretli üye

Etiketlendiği Mesaj: 13 Mesaj
Standart Esmai idrisiyye havvası farklı yazıyor

@[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] isimli uyenin yazdıği ve burdan pdf olarak indirdiğim dosyada havvasları farklı %100 farklı değil ama fark var.Doğrusu hangisi.Birde burdaki esmai idrisiyye tam mı

Alt 30.12.22, 03:06
FikretAdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Etiketlendiği Mesaj: 16 Mesaj

İnanilmaz güzel bir paylasim olmus.
Dönüp dönüp istifade ediyorum.
Allah razi olsun

Alt 16.01.23, 23:35
Acemi

Standart Küçük adet sayısı kaç ?

Alıntı:
HavasHoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
16.cı İsim:

يا حنان أنت الذى وسعت كل شيئ رحمة وعلما

ربنا وسعت كل شيئ رحمة وعلما

Ya hannanu entellezi vesi'te külle şey-in rahmeten ve ilmen
Rabbena vesi'te külle şey-in rahmeten ve ilma

Havvası celili

Toplam 30 harf, burcu havt, yıldızı müşteri, tabiatı su, günü perşembe, meleki ulvisi sarfiyail, süflisi şemhureş, adedi 2228 dir.
Bu ismi şerifin meleğini inzal için olan adet 98 bin 993 dür.

Bu ismi şerifi adedince okuyan kişi eğer bir zalimden korkuyorsa Allahü teala ona kâfi gelir, eğer Allahü tealaya isyan eden bir kişi okusa elbette ve elbette tevbe-i nasuh ile tövbe etmek nasip olur.

Eğer hamile bir kadın bu ismi şerifi doğum yapacağı ayda çok okusa kolayca doğum yapar ve bebeğin ömrü uzun olur.

Ilgın ağacından bir levha yapıp bu levhaya demir kalem ile bu ismi şerifi yazıp sonra üzerine 5000 defa bu ismi şerifi okuyup ticaret yapılan yere assalar Allahü teala bol kazançlar ihsan eder, müşterisi çok olur, işleri hayırlı ve bereketli olur.

Bu ismi şerifi her gün 360 defa okumaya devam etseler ahlakı düzgün çok güzel olur, insanlar arasında mahbup olur, sözü geçkin olur.

Bu ismi şerifin büyük havvası: eğer peri padişahlarından birini teshir edip sana itaat etmesini istersen, 40 gün halvet yerde riyazetli oruç tutup günde 2 defa gusül et, gündüzleri salavatı şerife tahassun duaları ve zikirler ile meşgul olup geceleri ise bu ismi şerifi 5000 defa oku, davete icabet olunacağının alameti budur ki: 3 günden sonra çok garip şekiller ve çok acayip suretler görmeye başlarsın, amma tahassun dualarını okumaya devam ettiğin müddetçe sana yaklaşıp zarar veremezler, 7 güne kadar bu şekil üzere olur, 7 günden sonra ise insan suretlerinde bir periler zuhur edip sana: gel bu işten vazgeç defineleri açalım, eğer vazgeçersen sana şu kadar mal ve mülk verelim derler, hiç itibar etmeyip korkmayasın, 13.cü günden sonra bu ismi şerifi okurken çok büyük kuşlar zuhur edip sanki seni parçalar gibi yaparlar, amma aklına hakim olup korkma, zira bunların hepsi sadece yalandan ibaret birer hayaldir, 17. günde ise ikindi namazından
sonra hemen sağında veya solunda siyah veya mavi renkte derviş şeklinde bir kişi zuhur edip sana selam verir, sende izzet ve ikramla selamını al, bu derviş gece gündüz seninle beraber kalır seninle yer seninle uyur, sen dua etmeyi bir an bıraksan hemen seninle konuşmaya başlar seni gaflete düşürmeye çalışır, sakın ona da aldanmayasın, 27.güne kadar bu şekil üzere devam eder, 27.gün ise bulunduğun yere ervahtan bir cemaat devlerden bir cemaat meleklerden bir cemaat ve perilerden bir cemaat ve bazı garip şekillerde varlıklar gelir, her ne sorsan cevap verirler, gizli ilimlerden haber ederler, bunları dahi çok itibar etmeyip vazifelerini aksatmayasın, 28.ci gün bir keten bez alıp üzerine 4 e 4 bir vefk çizip zeytin yağı ve yasemin yağına bulayıp gaz lambasının içine koyup üzerine 7 defa cin suresini oku, bu amele 7 gün devam et, her gün acayip şekillerde perilerden 4 kişi gelir, suretleri öyle güzeldir ki bakanın aklı gider dalıp kalır, her ne dilersen eğer mal ve mülk dilesen Karun gibi mal ve mülke kavuşursun, eğer ilim dilesen her türlü gizli veya aşikar ilimleri talim ederler, eğer düşmanı helak etmek istesen düşmanı helak ederler, eğer sihir batıl etmek dilesen batıl ederler, eğer içlerinden birine talip olsan yani kendine istesen kabul ederler, ölünceye dek sana hizmet ederler, 40.cı gün olunca bu ismi şerifi okumaya devam ederken bulunduğun mekanın duvarları yarılıp içeriye bölük bölük savaşçı suretinde periler girer ki hepsinin ellerinde çeşit çeşit silahlar vardır, kimisi fillere binerler kimisi eşeklere biner kimileri at üzerinde olurlar, çok azim ve dehşetli bir korku hasıl olur, amma bil ki sana yaklaşıp zarar vermezler, bunların bazılarının başında 2 tane kafası vardır bazılarının vücutlarının bazı parçaları yoktur, bazıları insanoğluna benzer, amma hiç biri birbirine benzemez hepsi de birbirinden ayrı bir surettedir, bundan
sonra ise padişahları bir altından taht üzerinde peyda olur, ervahın sultanları dahi birer taht üzerinde gelirler, suretleri nurlu ve çok cemildir, bunlardan sonra perilerin padişahları gelir ki yüzleri güneş gibi parlar suretleride gayet güzeldir, bunlarla beraber 30 bin tanede perilerin ileri gelenleri vardır onlarda zuhur ederler, bunlar dahi hazır olduktan sonra ervahın melikleri ve diğer sultanlar ve peri padişahları sana izzet ve ikramla selam verirler, sen dahi hürmet ve çok tazim gösterip her birine tek tek ve aleykesselam verahmetullahi veberakatuhu dersin, bundan sonra sana Ey Allah’ın Salih ve veli kulu bunca çile çektin meşakkat çektin zahmet ettin, bizlerden ne istiyorsun derler, Sen dahi Evvela Allahü Teâlâ vetekaddes hazretlerinden sonra ise sizden bana dünyevi ve uhrevi bütün işlerimde bana yardım
etmenizi, benim için defineleri ve hazineleri açmanızı, bana ilmi ilahiyi ve bütün ilimleri öğretmenizi istiyorum dersin, onlar dahi sana bazı şartlar söylerler ' Müslümanların mezarlarını haftada 1 defa ziyaret edeceksin, bu ismi şerifi her gün 100 defa okuyacaksın, efendimiz hazreti Muhammed Mustafa’ya her gün 100 salavatı şerife okuyacaksın, sana verilen mal ve mülkten fakir fukaraya sadaka vereceksin, takva üzere olacaksın, daima abdestli olacaksın ' diye şartlar söylerler, eğer kabul edersen ne ala, dünya eline geçer, sonra sana üzerinde sure-i feth yazılı altın yaldızlı bir bez verirler ve sana biat ederler, eğer şartlarını kabul etmezsen emeklerin boşa gider, hemen gözden kaybolup giderler.

Bu ismi şerifin diğer büyük havvası: bu ismi şerifi her gün küçük adedi kadar okumaya devam etsen, amma evvelinde ve ahirinde efendimize salavatı şerife okusan ve her türlü kerahetten uzak dursan bir müddet sonra melekler seninle dost olurlar, her işinde sana muavenet ederler yardımcı olurlar, bununla birlikte C.hakk öyle bir ihtişamlı zenginlik bahşeder ki devrin en zengin kişisi olursun.
Selamun aleyküm ; Bu ismi şerifin büyük havası her gün küçük adeti kadar okunması gerekiyor derken küçük adet sayısı kaç acaba

Alt 20.03.23, 18:32
Üye

Alıntı:
havashoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar bu konunun ihtiva ettiği havass bilgileri çok değerlidir.çok uzun ve sansürsüz bir şekilde verdiğim bu bilgilerden her hacetiniz için istifade ediniz.bu konuda verilen havasslardan gafil olmayınız ve istifade ediniz.
hocam verdiğiniz bilgiler için allah razı olsun cübbeli ahmed hocanın kitabında bu yazdıklarınız mevcut mu eğer mevcutsa direk o kitabı alacağım yok farklıysa bunları tek tek not edeceğim inşallah

Alt 20.03.23, 18:56

Etiketlendiği Mesaj: 15 Mesaj

Alıntı:
Allah de kurtul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam verdiğiniz bilgiler için allah razı olsun cübbeli ahmed hocanın kitabında bu yazdıklarınız mevcut mu eğer mevcutsa direk o kitabı alacağım yok farklıysa bunları tek tek not edeceğim inşallah
Burdaki bilgiler farklı. Cübbeli Hocanın kitabında bu bilgiler yok.

Etiketler
batına müteveccih, erbaini, esmai, esmai idrisiyye şerhi, idrisiyye, ilmi, serhi, tecrubeleri, İdrisiyye